Forum » Allmänna diskussioner » Klubbtävlingar på BBO

Klubbtävlingar på BBO

5 inlägg / 0 nya
Senaste inlägg
Lars-Magnus Gustafsson
Klubbtävlingar på BBO

Vi har alltså två dagar på oss att ansöka?
Det är inget man behöver styrelsebeslut på då, att ansöka?

Lars-Göran Larsson

Lars-Magnus Gustafsson skrev:


Vi har alltså två dagar på oss att ansöka?
Det är inget man behöver styrelsebeslut på då, att ansöka?


Det står en ”första” ansökan … .
Mitt råd: krångla inte till det. Var kreativ (och be om ursäkt efteråt).
,
Kopierat från anvisning:
Vi ber att klubbar som är intresserade av (läs nedan) att anmäla adminstratör-/TL för godkännande av BBO att snarast inkomma med ansökan till kansliet. Vi kommer att sända en första gruppansökan till BBO redan på fredag, och för att vara med i denna** första** ansökan måste kansliet ha namn (riktigt namn och BBO-användarnamn) senast fredagen den 20 mars kl 12.00!
Johan Grönkvist
Bild för Johan Grönkvist

Självklart går det att komma med senare Lars-Magnus.
BBO har kapacitetsproblem och är överbelastade med ärenden just nu så det kommer nog ta lite tid innan vi kommer få dessa rättigheter.
Men det kommer gå fortare om vi sänder in dom i klumpar istället för att 50 klubbar skickar in strömail till BBO.

Lars-Magnus Gustafsson

Först: Det var inte menat som någon kritik. Mera panik.
Jag skickade in, så får vi se om jag klarar av det.

Lars-Göran Larsson

Well done!
Jag tror ingen tog det som kritik heller. Och du gjorde precis vad jag föreslog - agerade. Perfekt. I en sån här snabbt påkommen idé kan ingen ha tänkt på alla konsekvenser men eftersom du ville hjälpa folk ha kul och nåt att göra så skickade du in anmälan. Kan inte bli bättre och blir något lite ”fel” så godtar dina kompisar en ursäkt. Igen - well done!

Logga in för att kommentera