I detta forum kan angelägenheter för distriktet diskuteras.
För att komma till klubbarnas specifika forum klicka på samtliga klubbforum längst upp i distriktets lista av trådar.
I detta forum kan angelägenheter för distriktet diskuteras.
För att komma till klubbarnas specifika forum klicka på samtliga klubbforum längst upp i distriktets lista av trådar.
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Bra länkar
Profilering
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior
Hej Tommy.
När jag klickar på forum ser jag alla rubriker samt numera även Bohuslän och högst upp Tjörn. Detta gör isf att jag kommer åt min klubbs forum utan att klicka runt på massa länkar.
Min fråga: är det bara medlemmar i Tjörns BK som ser rubrik ’Tjörn’? Och medlem i tex Uddevalla ser endast rubrik med Uddevalla?
Ja det är korrekt att överst listas din klubbs forum och direkt under det är det ditt distrikt.
Vill man komma åt någon annan klubbs forum än sin egen så får man surfa runt lite alternativt gå till klubbens hemsida och trycka på forumknappen.
I kommande versioner ska man kunna välja vilka forum man vill ha i sin lista men för närvarande går det helt och hållet på var du är medlem.
Finns, eller kommer det att finnas möjlighet att redigera och publicera en giv på samma sätt som i det gamla forumet? Vi har utnyttjat det i Bohusforumet ganska flitigt, så det vore önskvärt.
Det håller på att utvecklas ett verktyg för att lättare kunna mata in givar på den nya hemsidan. Tyvärr har jag inget säkert leveransdatum för detta så ni får hålla er till tåls med att skriva i givarna än så länge.
Jag tog mig friheten och redigerade ditt inlägg med en giv för att visa lite hur det kan se ut.
Tack, det ser ju snyggt ut (jag fick redigera redigeringen så att vi fick ”MTV” till vänster och Nord resp Syd som avgav rätt bud).