Måndag partävling med hcp 24 brickor
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
32 | 314,0 | 38,48 | Ulla Hellqvist - Anne-Cathrine Svenning | Ulla Hellqvist Anne-Cathrine Svenning | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos | Rond 1, som N-S, mot Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos |
1 | 4♥ | V | = | ♠2 | -420 | 4 | 12 | 12 | ♠K10982♥42♦E952♣kn3 | ♠E7654♥E98♦4♣9764 | ♠K10982♥42♦E952♣kn3 | 4 | 11,76 | 4 |
2 | 2♥ | V | +1 | ♠2 | -140 | 3 | 9 | 9 | ♠KD72♥82♦KD74♣1063 | ♠53♥KD5♦kn82♣Ekn942 | ♠KD72♥82♦KD74♣1063 | 7 | 10,29 | 7 |
Rond 2, som N-S, mot Bengt Lindvall - Hans Johansson | Rond 2, som N-S, mot Bengt Lindvall - Hans Johansson |
3 | 3♠ | V | –2 | ♣E | 200 | 28 | 82 | 82 | ♠E105♥E84♦2♣ED9742 | ♠D83♥kn10963♦10987♣3 | ♠E105♥E84♦2♣ED9742 | 35 | 34,31 | 35 |
4 | 4♠ | S | +3 | ♣K | 710 | 10 | 29 | 29 | ♠K2♥EK9♦EKDkn984♣6 | ♠EDkn1083♥1032♦10♣Ekn10 | ♠K2♥EK9♦EKDkn984♣6 | 45 | 33,09 | 45 |
Rond 3, som N-S, mot Harry Cronqvist - Claes Nilsson | Rond 3, som N-S, mot Harry Cronqvist - Claes Nilsson |
5 | 1NT | Ö | +3 | ♣5 | -180 | 17 | 50 | 50 | ♠972♥EK98♦D103♣1064 | ♠D64♥Dkn6♦7642♣D75 | ♠972♥EK98♦D103♣1064 | 62 | 36,47 | 62 |
6 | 3NT | Ö | +1 | ♠6 | -630 | 26 | 76 | 76 | ♠108♥KD653♦kn107♣Dkn2 | ♠Dkn642♥82♦986♣1093 | ♠108♥KD653♦kn107♣Dkn2 | 88 | 43,14 | 88 |
Rond 4, som N-S, mot Annalena Holmgren - Anna Margareta Friberg | Rond 4, som N-S, mot Annalena Holmgren - Anna Margareta Friberg |
7 | 4♠ | S | +1 | ♦K | 650 | 18 | 53 | 53 | ♠E107♥ED1075♦3♣D952 | ♠KD965♥K♦E10764♣K3 | ♠E107♥ED1075♦3♣D952 | 106 | 44,54 | 106 |
8 | 4♠ | V | +1 | ♦E | -450 | 12 | 35 | 35 | ♠D♥kn10743♦E1032♣1082 | ♠-♥KD8♦KD875♣Kkn953 | ♠D♥kn10743♦E1032♣1082 | 118 | 43,38 | 118 |
Rond 5, som N-S, mot Gösta Wiik - Jan Strandberg | Rond 5, som N-S, mot Gösta Wiik - Jan Strandberg |
9 | 3♦ | Ö | = | ♥2 | -110 | 19 | 56 | 56 | ♠D985♥Ekn93♦Dkn♣E96 | ♠kn64♥752♦965♣KD75 | ♠D985♥Ekn93♦Dkn♣E96 | 137 | 44,77 | 137 |
10 | 2♠ | V | –1 | ♥E | 100 | 16 | 47 | 47 | ♠K8♥EK9874♦982♣62 | ♠10632♥D102♦73♣EKD8 | ♠K8♥EK9874♦982♣62 | 153 | 45,00 | 153 |
Rond 6, som N-S, mot Lena Kampf - Guje Ekberg | Rond 6, som N-S, mot Lena Kampf - Guje Ekberg |
11 | 3♥ | V | = | ♣E | -140 | 11 | 32 | 32 | ♠74♥9♦76543♣EDkn54 | ♠Kkn92♥D873♦kn10♣K106 | ♠74♥9♦76543♣EDkn54 | 164 | 43,85 | 164 |
12 | 4♠ | N | = | ♥5 | 620 | 9 | 26 | 26 | ♠E9632♥E92♦E♣EKD8 | ♠K74♥K♦KDkn63♣10972 | ♠E9632♥E92♦E♣EKD8 | 173 | 42,40 | 173 |
Rond 7, som Ö-V, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 7, som Ö-V, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
13 | 3NT | N | –2 | ♠2 | -200 | 28 | 82 | 82 | ♠K10952♥5♦kn9652♣K6 | ♠4♥Dkn10962♦E♣D9874 | ♠K10952♥5♦kn9652♣K6 | 201 | 45,48 | 201 |
14 | 4♥ | N | +1 | ♦E | 450 | 4 | 12 | 12 | ♠K762♥kn4♦E9765♣96 | ♠83♥D5♦Dkn1032♣Kkn102 | ♠K762♥kn4♦E9765♣96 | 205 | 43,07 | 205 |
Rond 8, som Ö-V, mot Annika Bergengren - Kajsa Olsson | Rond 8, som Ö-V, mot Annika Bergengren - Kajsa Olsson |
15 | 2♠ | S | +1 | ♥6 | 140 | 15 | 44 | 44 | ♠D7♥Ekn92♦1094♣EDkn7 | ♠kn105♥K865♦kn76♣1093 | ♠D7♥Ekn92♦1094♣EDkn7 | 220 | 43,14 | 220 |
16 | 1♠ | Ö | +1 | ♥10 | -110 | 23 | 68 | 68 | ♠E1053♥Kkn5♦K1087♣EK | ♠K42♥962♦kn965♣kn62 | ♠E1053♥Kkn5♦K1087♣EK | 243 | 44,67 | 243 |
Rond 9, som N-S, mot Helena Cewers - Helen Lundin | Rond 9, som N-S, mot Helena Cewers - Helen Lundin |
17 | 2♠ | S | +1 | ♣2 | 140 | 13 | 38 | 38 | ♠D72♥EDkn6♦K1087♣kn7 | ♠Kkn108♥85♦kn2♣KD1094 | ♠D72♥EDkn6♦K1087♣kn7 | 256 | 44,29 | 256 |
18 | 4♦ | S | –3 | ♣5 | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn86♥D9854♦kn7♣D10 | ♠K754♥E76♦KD1095♣9 | ♠Ekn86♥D9854♦kn7♣D10 | 256 | 41,83 | 256 |
Rond 10, som N-S, mot Barbro Melander - Anders Nordberg | Rond 10, som N-S, mot Barbro Melander - Anders Nordberg |
19 | 3NT | N | –1 | ♦6 | -50 | 11 | 32 | 32 | ♠EK6♥D♦ED432♣D942 | ♠D10852♥E83♦kn97♣73 | ♠EK6♥D♦ED432♣D942 | 267 | 41,33 | 267 |
20 | 1NT | V | = | ♠6 | -90 | 4 | 12 | 12 | ♠Ekn106♥KDkn♦762♣942 | ♠72♥E975♦K1094♣Kkn3 | ♠Ekn106♥KDkn♦762♣942 | 271 | 39,85 | 271 |
Rond 11, som N-S, mot Mats Holm - Svante Berglund | Rond 11, som N-S, mot Mats Holm - Svante Berglund |
21 | 2♠ | V | = | ♣E | -110 | 14 | 41 | 41 | ♠953♥D10♦K4♣EK9863 | ♠kn102♥kn864♦Ekn1062♣7 | ♠953♥D10♦K4♣EK9863 | 285 | 39,92 | 285 |
22 | 2♠ | Ö | –2 | ♦9 | 200 | 5 | 15 | 15 | ♠kn72♥K87♦E8♣K9632 | ♠E863♥Ekn♦KD95♣Dkn5 | ♠kn72♥K87♦E8♣K9632 | 290 | 38,77 | 290 |
Rond 12, som Ö-V, mot Björn Nilsén - Irene Nilsén | Rond 12, som Ö-V, mot Björn Nilsén - Irene Nilsén |
23 | 4♥ | N | –1 | ♠6 | -100 | 12 | 35 | 35 | ♠653♥1054♦kn♣kn109752 | ♠EKD1082♥kn♦KD65♣E4 | ♠653♥1054♦kn♣kn109752 | 302 | 38,62 | 302 |
24 | 3♣ | S | +1 | ♦2 | 130 | 12 | 35 | 35 | ♠Ekn72♥Dkn♦Dkn763♣kn10 | ♠K963♥E852♦542♣43 | ♠Ekn72♥Dkn♦Dkn763♣kn10 | 314 | 38,48 | 314 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior