Så här startar vi tävlingsspel i Kristianstad Bridgeklubb

Bästa medlemmar!

Här är planen för uppstart av tävlingsbridge i klubbens regi

Måndag 21/6 kl 18.30 och varje måndag tills vidare tävlingsspel på RealBridge.
Följande gäller
1. Tävlingen läggs ut på klubbens hemsida under kommande tävlingar
2. Föranmälan gäller
3. Spelavgift 50 kr, swish till TL, tel.nr kommer att finnas under tävlingsinfo på hemsidan
4. Spelarlänk kommer att finnas under tävlingsinfo på hemsidan (öppnas en timme före spelstart)

Tisdag den 13/7 och torsdag den 15/7 öppnar vi för partävling i klubblokalen därefter spel varje tisdag och torsdag tills vidare

Följande gäller
1. Max 8 bord per speltillfälle
2. Föranmälan krävs (öppnar 1 vecka före spelstart)
3. Bordskryss används och övriga säkerhetsåtgärder ska följas
4. Vi förutsätter att du är vaccinerad

Övriga uppstartsaktiviteter
1. Magnus kommer att hålla repetitionsutbildning med start mitten augusti
2. Nybörjarkurs beräknas starta september
3. Pratbridgen återupptas i september

Med hälsningar från
Styrelsen KBK

Skickat den: 
15 jun 2021 kl 19:53
Mottagare fritext: 
pergard.agneta@gmail.com anitab.davidsson@gmail.com larsanrehman@hotmail.com awio@telia.com arna.osth@gmail.com arne.ljungars@hotmail.com bjorn01_nilsson@bredband.net bodil.nilsson@bikab.net carsten.kofoed@telia.com cttheander@hotmail.com dan.johansson1955@gmail.com eleonor.walfridsdotter@hotmail.se kurtarnen@telia.com johanssonglenn57@gmail.com ghjarne@telia.com go.asklof@gmail.com inga.frojdh@gmail.com issejacobsson@gmail.com kent.gostasson@goingehem.se hek.wijk@hotmail.com kristian.davstedt@gmail.com ingen epost Lisbeth01_nilsson@bredband.net margareta14665@gmail.com Marianne.berglund@bikab.net monica.holster@hotmail.com per.hansson@oktv.se roland@juleboda.se ingen epost sven.04450469@telia.com sven-ake.nilsson@bikab.net tomas.hjarne@telia.com tommy.kajsa@hotmail.com ubella.molin@gmail.com