Elitserien

För mer information, klicka här.

Totalställning i datumscoren

Datumscore, omg 1
Datumscore, omg 2
Datumscore, omg 3
Datumscore, omg 4
Datumscore, omg 5
Datumscore, omg 6
Datumscore, omg 7 1:a halvlek
Datumscore, omg 7 2:a halvlek
Datumscore, omg 8
Datumscore, omg 9
Datumscore, omg 10
Datumscore, omg 11

Efter rond 6 tar finallagen med sig 50% av inspelade VP. Lagen på 7-12 plats börjar om på 0 VP (se rond 12 som är en “korrigeringsrond”)
[b]OBS [/b]Kvoten i slutspelet baseras på spelade matcher i finalspelet (i tabellen anges kvot för alla matcher). Lag Durlow har spelat in 120 VP i B-gruppen (93+27).

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
Hans Göthe 12 7-3-2 788 - 538 1,465 147,50
2 F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
Fredrik Jarlvik 12 6-2-4 790 - 577 1,369 142,50
3 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
Börje Dahlberg 12 4-5-3 764 - 538 1,420 131
4 Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
Lars-Ingvar Hydén 12 5-4-3 728 - 623 1,169 130
5 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
Staffan Essén 12 5-2-5 642 - 620 1,035 115
6 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
Ulf Hegethorn 12 3-2-7 612 - 745 0,821 94
7 Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
Lars Durlow 12 8-1-3 835 - 509 1,640 93
8 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
Bengt Nilsson 12 3-4-5 628 - 606 1,036 81
9 GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
Hans-Olof Holmqvist 12 5-1-6 699 - 713 0,980 71
10 Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
Nicolae Östner 12 4-3-5 612 - 809 0,756 70
11 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
Johnny Pettersson 12 2-0-10 611 - 853 0,716 57
12 Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
Berth Rasmusson 12 0-1-11 435 - 1013 0,429 33
Rond 1 28/9
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
123‑51
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 123‑51
25 ‑ 3
2 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
55‑75
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 55‑75
12 ‑ 18
3 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
48‑56
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 48‑56
14 ‑ 16
4 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
38‑73
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 38‑73
9 ‑ 21
5 Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
23‑123
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 23‑123
0 ‑ 25
6 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
75‑37
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 75‑37
22 ‑ 8
Rond 2 19/10
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
41‑44
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 41‑44
15 ‑ 15
2 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
72‑49
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 72‑49
19 ‑ 11
3 Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
66‑12
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 66‑12
24 ‑ 6
4 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
45‑41
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 45‑41
16 ‑ 14
5 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
61‑79
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 61‑79
12 ‑ 18
6 Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
50‑57
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 50‑57
14 ‑ 16
Rond 3 23/11
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
31‑104
Halvlek 1: 8‑47
Halvlek 2: 23‑57
3 ‑ 25
2 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
54‑69
Halvlek 1: 29‑29
Halvlek 2: 25‑40
13 ‑ 17
3 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
1
69‑40
Halvlek 1: 16‑21
Halvlek 2: 53‑19
20 ‑ 9
4 GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
49‑44
Halvlek 1: 29‑7
Halvlek 2: 20‑37
16 ‑ 14
5 Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
61‑42
Halvlek 1: 19‑25
Halvlek 2: 42‑17
18 ‑ 12
6 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
105‑21
Halvlek 1: 46‑7
Halvlek 2: 59‑14
25 ‑ 2
1 Korrigerat efter LK-domslut
Rond 4 14/12
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
58‑43
Halvlek 1: 12‑32
Halvlek 2: 46‑11
17 ‑ 13
2 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
144‑27
Halvlek 1: 62‑16
Halvlek 2: 82‑11
25 ‑ 0
3 F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
56‑96
Halvlek 1: 17‑62
Halvlek 2: 39‑34
8 ‑ 22
4 GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
60‑80
Halvlek 1: 27‑21
Halvlek 2: 33‑59
12 ‑ 18
5 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
85‑34
Halvlek 1: 43‑17
Halvlek 2: 42‑17
24 ‑ 6
6 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
46‑44
Halvlek 1: 0‑32
Halvlek 2: 46‑12
15 ‑ 15
Rond 5 18/1
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
64‑80
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 64‑80
12 ‑ 18
2 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
41‑73
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 41‑73
9 ‑ 21
3 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
62‑83
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 62‑83
11 ‑ 19
4 Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
75‑40
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 75‑40
21 ‑ 9
5 GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
110‑47
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 110‑47
25 ‑ 4
6 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
38‑81
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 38‑81
8 ‑ 22
Rond 6 1/2
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
40‑49
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 40‑49
14 ‑ 16
2 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
71‑45
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 71‑45
20 ‑ 10
3 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
65‑49
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 65‑49
18 ‑ 12
4 F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
122‑16
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 122‑16
25 ‑ 0
5 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
116‑64
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 116‑64
24 ‑ 6
6 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
66‑40
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 66‑40
20 ‑ 10
Rond 7 22/2
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
54‑44
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 54‑44
16 ‑ 14
2 F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
53‑75
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 53‑75
11 ‑ 19
3 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
21‑85
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 21‑85
4 ‑ 25
4 Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
111‑57
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 111‑57
24 ‑ 6
5 Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
60‑73
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 60‑73
13 ‑ 17
6 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
44‑85
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 44‑85
8 ‑ 22
Rond 8 15/3
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
33‑71
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 33‑71
8 ‑ 22
2 Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
128‑53
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 128‑53
25 ‑ 3
3 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
39‑56
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 39‑56
12 ‑ 18
4 Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
32‑128
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 32‑128
0 ‑ 25
5 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
86‑48
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 86‑48
22 ‑ 8
6 GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
81‑61
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 81‑61
18 ‑ 12
Rond 9 19/4
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
86‑33
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 86‑33
24 ‑ 6
2 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
62‑52
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 62‑52
16 ‑ 14
3 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
61‑38
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 61‑38
19 ‑ 11
4 Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
107‑27
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 107‑27
25 ‑ 2
5 Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
31‑98
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 31‑98
4 ‑ 25
6 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
1
48‑74
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 48‑74
10 ‑ 19
1 Östner 1 VP avdrag, långsamt spel
Rond 10 3/5
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
40‑58
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 40‑58
12 ‑ 18
2 Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
68‑62
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 68‑62
16 ‑ 14
3 Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
56‑76
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 56‑76
12 ‑ 18
4 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
22‑74
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 22‑74
6 ‑ 24
5 Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
68‑44
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 68‑44
19 ‑ 11
6 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
35‑53
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 35‑53
12 ‑ 18
Rond 11 17/5
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
70‑58
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 70‑58
17 ‑ 13
2 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
24‑89
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 24‑89
4 ‑ 25
3 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
89‑41
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 89‑41
23 ‑ 7
4 Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
1
86‑44
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 86‑44
22 ‑ 5
5 GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
69‑94
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 69‑94
11 ‑ 19
6 Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
20‑116
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 20‑116
0 ‑ 25
1 Team ABA -3 VP för sen ankomst
Rond 12 korrigeringsrond
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Göthe
Göthe
Hans Göthe [9054]
Johan Noberius [655]
David Bryder [3176]
Eva-Liss Göthe [5285]
Mats Berggren [5549]
Sven-Olov Flodqvist [9027]
Göran Lindberg [4339]
Lavec
Lavec
Börje Dahlberg [4744]
Per-Inge Helmertz [1322]
Paul Norlin [4753]
Mats Nilsland [4773]
Börje Persson [5588]
Jan-Åke Ohlsson [5957]
Björn Axelson [6312]
Leif-Åke Nilsson [11788]
Anders Edstrand [4439]
Mats Pettersson [5587]
Håkan Nilsson [7016]
Peter Fredin [2514]
Lena Kärrstrand Nilsland [7677]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 0‑0
-57,50 ‑ -55
2 Enjoy Lavec
Enjoy Lavec
Lars-Ingvar Hydén [5794]
Ebbe Westman [1202]
Peter Billgren [4458]
Ronny Blomdahl [4768]
Mats Sjögreen [5554]
Björn Sanzén [5900]
Jan Gutenwik [6302]
Ulfur Arnason [9954]
Johan Dieden [10388]
Håkan Lyngsjö [21250]
Adam Sarten [41958]
Christer Winther [4583]
F. Jarlvik
F. Jarlvik
Fredrik Jarlvik [4451]
David Probert [3990]
Rolf Bengtsson [4614]
Perry Sjöberg [5775]
Thomas Andersson [15537]
Jan Becklén [20525]
Tatyana Trendafilova [35574]
Johan Bennet [93]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 0‑0
-52 ‑ -50,50
3 ESSEN
ESSEN
Staffan Essén [5529]
Yan Leger [4582]
Andreas Könyves [4590]
Håkan Litsegård [5536]
Bengt Pålsson [6272]
Hans Olsson [13278]
Mats Mattsson [24344]
Hegethorn
Hegethorn
Ulf Hegethorn [4462]
Bengt Emanuelsson [4620]
Stefan Litsegård [5498]
Håkan Tjärnemo [5534]
Anders Freij [5548]
Hans-Olof Hallén [9896]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Lars Backström [11442]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 0‑0
-50 ‑ -49
4 GOSH
GOSH
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Owe Schagerlund [289]
Walter Hülphers [4452]
Berth Rasmusson [5791]
Göran Danielsson [11551]
Sofia Brodin [14183]
Jöran Kjellin [15810]
Göran Nilsson [17206]
Tage Nander [35622]
Sven Persson [78393]
Bengt Nilsson [5797]
Peter Gati [11054]
Göran Grönvall [3066]
Anders Rickler [14038]
Durlow
Durlow
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Anders Edstrand [4439]
Börje Lindström [8079]
Tommy Kellander [14354]
Erik Andersson [87985]
Erik Schönning [6421]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 0‑0
-91 ‑ -116
5 Team ABA
Team ABA
Bengt Nilsson [10267]
Rolf Holmér [474]
Göran Gnosspelius [475]
Lars Rodenstam [3850]
Hélene Hommerberg Messing [10233]
Pekka Idman [20528]
Anna Lundvall [83993]
Fredrik Ramel [85471]
Johan Lundvall [2903]
Olle Persson [23285]
Bo Sjödahl [5542]
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Stefan Underdal [104]
Håkan Prahl [851]
Peter Olofsson [5771]
Ronny Gummesson [7326]
Per Flodberg [19989]
Evert Bengtsson [20526]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Anders Falk [87413]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 0‑0
-84 ‑ -66
6 J. Pettersson
J. Pettersson
Johnny Pettersson [11666]
Arne Göransson [1583]
Berth Rasmusson [5791]
Tomas Lindqvist [11362]
Jan Glücksman [12216]
Karl-Erik Liljegren [88387]
Erik Ahlgren [33687]
Kerstin Clarén [4443]
Ingemar Ahlberg [11971]
Rasmusson
Rasmusson
Berth Rasmusson [5791]
Walter Hülphers [4452]
Jörgen Cohen [92047]
Jan Eriksson [27765]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 0‑0
-60 ‑ -38