Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Örebro läns BF
Hem
Distriktet
Nyheter
Tävling
Klubb
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Distriktsmästerskap
Allsvenskan
Nerikeligan
Silverrallyt
Du är här
Örebro läns BF
Nerikeligan
2014-2015
Division 2
Division 2
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
Matchformulär
Rond och resultat
Alla lag har betalt startavgiften till årets Nerikeliga!
Rond 2
Senast 7 december
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Örebridgen "Marcus"
Örebridgen "Marcus"
Lars Marcusson [15446]
Kerstin Marcusson [16365]
Nils Lund [5139]
Bertil Hellberg [1299]
Karola Högberg [17222]
Lars Lilja [4118]
Örebridgen "Anki"
Örebridgen "Anki"
Ann-Christin Ahlström [31274]
Dejana Sverker [50940]
Bo Stanley [11020]
Gun Röhnisch [10595]
31‑78
Halvlek 1: 13‑54
Halvlek 2: 18‑24
6
‑
24
2
Örebridgen "Ladies fight"
Örebridgen "Ladies fight"
Rose-Marie Crossner [14138]
Annika Forsberg [25019]
Inger Hultstrand [31088]
Carina Larsson [80635]
Kjell Eriksson [35707]
Björn Forsberg [8319]
Örebro dövas BK "Rönnmark"
Örebro dövas BK "Rönnmark"
Lars-Åke Åkesson [93932]
Lennart Persson [29350]
Lars-Åke Östman [16061]
Gunnar Brodin [10094]
Roger Andersson [2935]
Kenny Åkesson [34784]
Ola Jarnehag [10081]
45‑73
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
10
‑
20
3
Örebridgen "Persson"
Örebridgen "Persson"
Anders Persson [91334]
Leif Andersson [2967]
Per-Erik Larsson [29213]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Örebridgen "Galne Gunnar"
Örebridgen "Galne Gunnar"
Therése Andersson [35554]
Marie Göthberg [19806]
Gunnar Göthberg [14641]
Micael Svensson [2383]
43‑83
Halvlek 1: 22‑24
Halvlek 2: 21‑59
7
‑
23
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Örebridgen "Anki"
Örebridgen "Anki"
Ann-Christin Ahlström [31274]
Dejana Sverker [50940]
Bo Stanley [11020]
Gun Röhnisch [10595]
Ann-Christin Ahlström
2
2-0-0
133 - 55
2,418
45
2
Örebridgen "Galne Gunnar"
Örebridgen "Galne Gunnar"
Therése Andersson [35554]
Marie Göthberg [19806]
Gunnar Göthberg [14641]
Micael Svensson [2383]
Therése Andersson
2
1-1-0
126 - 75
1,680
40
3
Örebro dövas BK "Rönnmark"
Örebro dövas BK "Rönnmark"
Lars-Åke Åkesson [93932]
Lennart Persson [29350]
Lars-Åke Östman [16061]
Gunnar Brodin [10094]
Roger Andersson [2935]
Kenny Åkesson [34784]
Ola Jarnehag [10081]
Lars-Åke Åkesson
2
1-0-1
97 - 100
0,970
29
4
Örebridgen "Persson"
Örebridgen "Persson"
Anders Persson [91334]
Leif Andersson [2967]
Per-Erik Larsson [29213]
Thorbjörn Fredriksson [45513]
Anders Persson
2
1-0-1
98 - 114
0,860
26
5
Örebridgen "Ladies fight"
Örebridgen "Ladies fight"
Rose-Marie Crossner [14138]
Annika Forsberg [25019]
Inger Hultstrand [31088]
Carina Larsson [80635]
Kjell Eriksson [35707]
Björn Forsberg [8319]
Rose-Marie Crossner
2
0-1-1
77 - 116
0,664
23
6
Örebridgen "Marcus"
Örebridgen "Marcus"
Lars Marcusson [15446]
Kerstin Marcusson [16365]
Nils Lund [5139]
Bertil Hellberg [1299]
Karola Högberg [17222]
Lars Lilja [4118]
Lars Marcusson
2
0-0-2
62 - 133
0,466
17