Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Kalmarsunds BK
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Klubbmästare m.m. genom åren!
Partnerservice
Du är här
Kalmarsunds BK
Kalmarsundsligan.
2023 våren
Ängö
Ängö
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
Matchformulär
Rond och resultat
Andra divisionen i Kalmarsundsligan.
Rond 1
Onsdag 22 februari
Spelort: Varvsholmen, Kalmar
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Marmix
Marmix
Suzanne Sandquist [60992]
Stig Enström [78515]
Anders Johansson [13517]
Bibbi Johansson [35249]
Lena Lundgren [41959]
Annika Brisvall [29971]
Oldboys
Oldboys
Gunnar Gyllenram [790]
Carl-Henrik Hybbinette [29783]
Carl-Bertil Nelson [29120]
Karl Westman [52590]
Ulf Broman [35250]
53‑96
Halvlek 1: 9‑71
Halvlek 2: 44‑25
2,53
‑
17,47
2
Damer och Knektar
Damer och Knektar
Kalle Karlsson [33192]
Claes Lindh [21588]
Dee Lindh [37777]
Maj-Britt Gustavsson [80116]
Helena Ervenius [48882]
Evert Bengtsson [24224]
Birgitta Bengtsson [24225]
Åsa Haglund Rosenborg [58690]
Gunilla Sandberg [37764]
Rose - Marie Jonsson [62119]
Gunnel Ingesson [31851]
Birgitta Jeppsson [41494]
Marianne Elfverson [34940]
Dahlström
Dahlström
Åke Casperson [57645]
Maria Casperson [57646]
Anders Dahlström [58931]
Gunnel Mellborg Dahlström [58930]
Kjell Dahlström [67898]
Svante Gustafsson [65598]
Bo Gustafsson [82493]
Birgitta Bengtsson [24225]
Evert Bengtsson [24224]
54‑69
Halvlek 1: 9‑50
Halvlek 2: 45‑19
6,66
‑
13,34
3
Andersson
Andersson
Åke Karlman [52115]
Göran Andersson [10951]
Margaretha Strandberg [42760]
Ann-Marie Svanholm [42761]
Ingvar Karlsson [57630]
Gudrun Hedåkers [31764]
Mona Sigurdsson [57628]
Anette Styrlin [45840]
Reservlaget
Reservlaget
Per Styrlin [57637]
Jörgen Söderström [55943]
Madeleine von Reis [41135]
Johan Hermansson [28975]
Hanna Georgsson [202242]
91‑27
Halvlek 1: 53‑12
Halvlek 2: 38‑15
19,37
‑
0,63
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Andersson
Andersson
Åke Karlman [52115]
Göran Andersson [10951]
Margaretha Strandberg [42760]
Ann-Marie Svanholm [42761]
Ingvar Karlsson [57630]
Gudrun Hedåkers [31764]
Mona Sigurdsson [57628]
Anette Styrlin [45840]
Åke Karlman
1
1-0-0
91 - 27
3,370
19,37
2
Oldboys
Oldboys
Gunnar Gyllenram [790]
Carl-Henrik Hybbinette [29783]
Carl-Bertil Nelson [29120]
Karl Westman [52590]
Ulf Broman [35250]
Gunnar Gyllenram
1
1-0-0
96 - 53
1,811
17,47
3
Dahlström
Dahlström
Åke Casperson [57645]
Maria Casperson [57646]
Anders Dahlström [58931]
Gunnel Mellborg Dahlström [58930]
Kjell Dahlström [67898]
Svante Gustafsson [65598]
Bo Gustafsson [82493]
Birgitta Bengtsson [24225]
Evert Bengtsson [24224]
Åke Casperson
1
1-0-0
69 - 54
1,278
13,34
4
Damer och Knektar
Damer och Knektar
Kalle Karlsson [33192]
Claes Lindh [21588]
Dee Lindh [37777]
Maj-Britt Gustavsson [80116]
Helena Ervenius [48882]
Evert Bengtsson [24224]
Birgitta Bengtsson [24225]
Åsa Haglund Rosenborg [58690]
Gunilla Sandberg [37764]
Rose - Marie Jonsson [62119]
Gunnel Ingesson [31851]
Birgitta Jeppsson [41494]
Marianne Elfverson [34940]
Kalle Karlsson
1
0-0-1
54 - 69
0,783
6,66
5
Marmix
Marmix
Suzanne Sandquist [60992]
Stig Enström [78515]
Anders Johansson [13517]
Bibbi Johansson [35249]
Lena Lundgren [41959]
Annika Brisvall [29971]
Suzanne Sandquist
1
0-0-1
53 - 96
0,552
2,53
6
Reservlaget
Reservlaget
Per Styrlin [57637]
Jörgen Söderström [55943]
Madeleine von Reis [41135]
Johan Hermansson [28975]
Hanna Georgsson [202242]
Per Styrlin
1
0-0-1
27 - 91
0,297
0,63