Julligan BBO

Information
Datum och tid
Mån 7 - mån 28 dec 2020 kl 18:30-22:15
Typ av händelse
Tävling > Lag > Silver
Spelplats
BBO
Sista anmälningsdatum
Fre 4 dec 2020
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig

Tävlingsmeny

Spelperioden är mellan 7 och 28 december, rekommenderad speldag är måndagar 18.30-22.15.

Varje lag kommer spela 4 matcher. Den första omgången är lottad och i de tre följande omgångarna möter man lag som har ungefär lika många poäng (VP) som egna laget, ettan möter tvåan, trean möter fyran osv. Om ett lag inte kan spela på rekommenderad speldag kan matchen spelas vid annat tillfälle enligt överenskommelse med motståndarlaget.

Varje match består av 24 brickor som kan delas upp på två 12-brickors halvlekar. Samtliga matcher spelas på BBO. Samtliga matcher spelas om silverpoäng.

Lagavgiften är 50 kr/spelare och match, dvs 800 kr per lag och ska betalas till klubbens plusgiro 502 815-4 senast 11 december.

Klubbens regler för Julligan
Snabbguide för uppstart av match på BBO
Snabbguide för spelare på BBO

Föranmälan
Sista anmälningsdatum
Fre 4 dec 2020
Visa
|
Logga in ...
för att anmäla dig
Antal anmälda
34
Nr Lag Datum
34
Mission Possible
Fredrik Norling, Hans Thormar, Hans Persson, Imran Chawala, Pär Ljungquist, Vivianne Norling
2020‑11‑27
33
Arnbergs A-lag
Tomas Börgesson, Mikael Arnberg, Göran Hammarström, Tomas Börgesson, David Probert
2020‑11‑27
32
IMPpossible
Peter Krug, Anders Norin, Stellan Andersson, Kenneth Hellström
2020‑11‑27
31
Rosengren
Bennet Rosengren, Marina Furukvist, Anders Söderstedt, Rolf Mattsson, Birgitta Ternblad, Sten Ternblad, Mats Nyberg
2020‑11‑26
30
Revoke
Lars-Gunnar Byström, Christer Koch, Ulf Henerud, Hans Ringertz, Leif Åkerblom
2020‑11‑26
29
Dalas Aces
Peter Ventura, Roland Gyllenhammar, Jonas Engström, Svein-Gunnar Karlberg, Jesper Rundin, Stefan Olausson
2020‑11‑26
28
Valle
Peter Backlund, Börje Dahlberg, Madeleine Swanström, Eva-Liss Göthe, Hans Göthe
2020‑11‑25
27
Sangvinikerna
Joakim Tillas, Carl-Henrik Nauclér, Maria Thulin, Mikaela Bäckius
2020‑11‑25
26
Aurum
Göran Lind, Per-Martin Sandgren, Mats Evaldsson, Kerstin Hallgren
2020‑11‑25
25
Molasa
Göran Larson, Tommy Niklasson, Lars Wesslau, Ulrika Wesslau
2020‑11‑24
24
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl, Christer Thunvik, Birgitta Kåre, Börje Karlsson, Ingrid Ahl, Gunilla Fredriksson
2020‑11‑24
23
Peking
Håkan Olofsson, Gudrun Strandberg, Jan Larsson, Göran Ryman, Hans Alexandersson, Marie Nylin
2020‑11‑24
22
Bro-Bålsta
Anders Lindgren, Göran Rångevall, Leif Rångevall, K-G Wanngård, Peter Svensson, Mattias Jonsson
2020‑11‑24
21
Berik
Bengt-Erik Efraimsson, Anna Zack Efraimsson, Anders Morath, Gunnar Elmroth, PG Eliasson
2020‑11‑24
20
Korkskruvarna
Börje Rudenstål, Andreas Könyves, Rolf Bengtsson, Lars Goldberg, UllaBritt Goldberg, Jan Lagerman, Mårten Gustawsson
2020‑11‑24
19
Oktaeder
Mary-Ann Engström, Birgitta R Wallin, Lars Engstedt, Erik Mjöberg, Lars Thulin, Else-Marie Mattsson, Lars Lindell
2020‑11‑24
18
TopClub
Björn Wenneberg, Göte Berntsson, Gunnar Andersson, Henrik Wegnelius, Göran Selldén
2020‑11‑24
17
Nya Bridgeskolan Catharina
Catharina Ahlesved, Jan-Erik Åsmo, Hans Kvick, Per-Arne Karlsson
2020‑11‑23
16
Nya Bridgeskolan Krister
Krister Ahlesved, Niklas Warne, Jonas Petersson, Jan Selberg
2020‑11‑23
15
Humlan
Christine Claesson, Christine Claesson, Helena Nilsson, Ulla-Britt Edlund Dijkstra, Ilona Björk Bovin, Caroline Henjered
2020‑11‑23
14
Huljan
Hans Hultqvist, Jan Johansson, Kjell-Åke Jägenstedt, Roland Hyden, Roy Svensson, Bengt Sjöborg, Jan-Ove Hed
2020‑11‑23
13
Humrarna
Berit Nilsson, Peter Nilsson, Birgitta Berg, Mats Alarik
2020‑11‑22
12
Passar Alltid
Seymour Eriksson, Åke Lundkvist, Anders Spjuth, P-G Norlin
2020‑11‑22
11
De Objudna
Lisbeth Lord, Anthony Lord, Carina Sundelius, Göran Nyqvist, Anna-Lena Lundberg, Lars Lundberg
2020‑11‑22
10
Playtime corona
Eva Eneroth, Catharina Eneroth Björkman, Anna Hesselman, Mia Ekwall
2020‑11‑22
9
FABBes
Ann-Christine Brask, Eva Blomberg, Thomas Falk, Stefan Andersson
2020‑11‑22
8
Blidö
Lennart Rehle, Arne Persson, Harry Nisell, Lars Hammar, Björn Gustafsson, Peder Olrog
2020‑11‑22
7
Bananas
Lars Nilsson, Ola Rimstedt, Mikael Rimstedt, Adam Stokka, Sanna Clementsson, Ida Grönkvist, Johan Säfsten
2020‑11‑22
6
Nordén
Marcus Hjelte, Peter Nordén, Andrea Sandberg, Dan Granberg, Ryszard Sliwinski
2020‑11‑21
5
Smilla
Dan Lindblom, Siv Svensson, Carl Dufke, Ulrica Holm, Annika Granberg
2020‑11‑21
4
Bengans lärjungar
Per Hult, Jonas Hägg, Tomas Ekholm, Mattias Andersson, Kenneth Raun, Per Hallberg, Rikard Olofsson
2020‑11‑20
3
Lag Wiklander
Eva Wiklander, Eva Benckert, Ingrid Linnarsson, Ulla Ericson, Lars Ericson, Jeanette Bandel
2020‑11‑20
2
Tora
Tora Philip, Ulf Nehlin, Margaretha Norbäck, Bo Philip, Cecilia Westström, Lars Karlsson, Helena Isaksson
2020‑11‑20
1
Slamkryparna
Martin Florestedt, Håkan Florestedt, Jonas Rosenvik, Gösta Viktor
2020‑11‑20