Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-17  kl 11:38  (i dag)

2019-08-01  SM Lag Veteran 2019

HEM   |  Mina sidor (11016)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Peter Backlund BK S:t Erik 7 7 - 104
Christer Bjäring Gävle BK 9 9 - 144
Henry Franzén BK Björken 7 8 - 106
Bengt-Göran Olofsson BK Björken 7 8 - 106
PO Sundelin BK S:t Erik 7 7 - 104
Johnny Östberg Gävle BK 9 9 - 144
2 Kaj Adolfsson BK S:t Erik 7 13 - 118
Christer Bech BK S:t Erik 7 13 - 118
Anders Lindgren BK S:t Erik 7 13 - 118
Peter Svensson Enköpings BS 7 13 - 118
3 Allan Christensen Katrineholms BA 5 12 - 87
Christer Gällström Katrineholms BA 5 12 - 87
Per Lindström Katrineholms BA 5 12 - 87
Lars Malm Katrineholms BA 5 12 - 87
4 Roger Andersson Onsdagsklubben 3 11 - 56
May Moore Onsdagsklubben 3 11 - 56
Harald Sjöman Onsdagsklubben 3 11 - 56
Björn Wenander Onsdagsklubben 3 11 - 56
5 Stefan Andersson ABB BK - 13 - 13
Leif Andréasson Hunnebostrand-Kungshamns BK 1 9 - 17
Olle Axne Storsjöbygdens BK 1 9 - 24
Sven Åke Bjerregård BK S:t Erik 1 13 - 28
Ulf Bogren Hässleholms BK 1 12 - 27
Sune Fager Gävle BK 1 7 - 15
Carina Hallkvist Sydjämten 1 13 - 20
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten 1 13 - 20
John-Erik Hörnfeldt ABB BK - 13 - 13
Gerhard Jörgensen BK Björken 1 9 - 24
Anders Morath BK S:t Erik 1 13 - 28
Jan Nilsson Hässleholms BK 1 12 - 27
Ulf Nohrén Uppsalabridgen 1 7 - 15
Rune Pettersson Gävle BK 1 7 - 15
Leif Ruthström BK Björken 1 9 - 17
Rolf Scherdin Gävle BK 1 7 - 15
Inge Sixtensson BK ESS-löv - 13 - 13
Christer Stenberg ABB BK - 13 - 13
Fredrik Wickström Hässleholms BK 1 12 - 27
Kenneth Österberg Hässleholms BK 1 12 - 27
9 Gunnar Andersson BK Alert - 12 - 12
Leif Andersson Genarps BK - 11 - 11
Hans Barkman Kungsbacka BS - 10 - 10
Leif Beckman Kungsbacka BS - 14 - 14
Rolf Bengtsson Lunds BK - 12 - 12
Kjell Berg Tjörns BK - 12 - 12
Enar Bergström Kungsbacka BS - 10 - 10
Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - 11 - 11
Stellan Fredriksson Kungsbacka BS - 10 - 10
Jan Geiborg Gnesta BK - 13 - 13
Lars Goldberg BK S:t Erik - 14 - 14
UllaBritt Goldberg BK S:t Erik - 14 - 14
Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben - 14 - 14
Peter Görnandt BK Alert - 14 - 14
Carina Halvorsen Vänersborgs BS - 12 - 12
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - 12 - 12
Jaan Heinlo Gnesta BK - 13 - 13
Andreas Könyves BK S:t Erik - 12 - 12
Kent Larsson Tjörns BK - 12 - 12
Bengt Nilsson Höörs BK - 11 - 11
Leif Norman Gnesta BK - 13 - 13
Pär Ol-Mårs BK S:t Erik - 13 - 13
Lars Ramquist BK Alert - 13 - 13
Börje Rudenstål BK S:t Erik - 12 - 12
Kjell Sedelius Gnesta BK - 13 - 13
Kent Sjöberg Sundsvallsbridgen - 11 - 11
Thomas Therkelson Onsdagsklubben - 14 - 14
Sten-Åke Thunberg Kungsbacka BS - 14 - 14
Peter Törnblom BK S:t Erik - 13 - 13
Henrik Wegnelius BK Alert - 14 - 14
Leif Wennebrink Kungsbacka BS - 10 - 10
Frank Westman Uppsalabridgen - 13 - 13
17 Kjell Carlsson Bollnäs BK - 12 - 12
Per-Inge Helmertz Motala Bridgeallians - 12 - 12
Jöns Johansson Sydjämten - 12 - 12
Mats Pettersson BK Lavec - 12 - 12
18 Britt-Marie Jacobson Älvsby BK - 12 - 12
Lars Olsson Uppsalabridgen - 12 - 12
Göran Rångevall Enköpings BS - 12 - 12
Leif Rångevall Älvsby BK - 12 - 12
19 Roland Gyllenhammar Borlänge BK - 10 - 10
Jan Johnsson Gävle BK - 10 - 10
Eva Åkesson BK Zonen - 10 - 10
Leif Åkesson BK Zonen - 10 - 10
20 Erik Franzén Hedemora BS - 12 - 12
Jan Holm Hedemora BS - 13 - 13
Hans Johansson Tjörns BK - 13 - 13
Dag Josefsson Folkare BK - 1 - 1
Peter Wester Hedemora BS - 13 - 13
21 Åsa Andersson ABB BK - 10 - 10
Gunilla Bjerregård ABB BK - 10 - 10
Maria Grön ABB BK - 10 - 10
Birgitta Samuelsson Köpings BS - 10 - 10
22 Ulf Andersson Munka Ljungby BS - 11 - 11
Nils-Erik Ekholm Munka Ljungby BS - 11 - 11
Lars-Gunnar Ludvigsson Munka Ljungby BS - 11 - 11
Jens Priess Munka Ljungby BS - 11 - 11
23 Mats Berggren LUCK - 7 - 7
Karin Brundell-Freij LUCK - 4 - 4
Thomas Ehrstedt Höörs BK - 7 - 7
Anders Freij LUCK - 7 - 7
Bengt Hilborn LUCK - 4 - 4
Tommy Jeppsson Höörs BK - 7 - 7
24 Mats Allgöwer Onsdagsklubben - 11 - 11
Kjell Evensen Askims BK - 11 - 11
Anders Ihalainen Lerums BK - 11 - 11
Ella Olsson BK Lyx - 11 - 11
25 Bengt Alrud Borås BA - 11 - 11
Sylve Larsen Uddevalla BF - 11 - 11
Göran Lidgren Skövde BA - 11 - 11
Stefan Olausson BK S:t Erik - 11 - 11
26 Mats Gunnarsson Hultsfred-Målilla BK - 10 - 10
Kenneth Hagman Hultsfred-Målilla BK - 10 - 10
Lena Kjellgren Oskarshamns BK - 10 - 10
Stefan Åstrand Oskarshamns BK - 10 - 10
27 Lena Jensen Stokka BK Björken - 8 - 8
Ann Lidfors Sollefteå BK - 8 - 8
Jerry Mähler Sollefteå BK - 8 - 8
Odd Stokka BK Björken - 8 - 8
28 Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK - 10 - 10
Ingvar Grahn Onsdagsklubben - 10 - 10
Karin Nyberg Asperö-Brännö BK - 10 - 10
Göran Rydell Onsdagsklubben - 10 - 10
29 Ingemar Assarsjö BK Lyx - 8 - 8
Leif Axelsson Skövde BA - 8 - 8
Kent Maltein Sandvikens BK - 8 - 8
Ted Olows Storsjöbygdens BK - 8 - 8
30 Anki Arvmyren Sigtuna BS - 10 - 10
Anne Kleredal Olsson Sigtuna BS - 10 - 10
Anders Pehrsson Norrorts Bridge - 10 - 10
Gunilla Werner Norrorts Bridge - 10 - 10
31 Peter Krug Harplinge BK - 9 - 9
Anders Norin Harplinge BK - 9 - 9
Agneta Svenberg BK Albrekts - 9 - 9
Britt-Marie Warborn BK Albrekts - 9 - 9
32 Rein Jakoby Uppsalabridgen - 8 - 8
Gudrun Jonsson Uppsalabridgen - 6 - 6
Ylva Karlsson-Uisk Uppsalabridgen - 7 - 7
Steen Laursen Uppsalabridgen - 6 - 6
Ulf Thorsson Uppsalabridgen - 8 - 8
Ahto Uisk Uppsalabridgen - 7 - 7
33 Tage Bengtsson Borås BA - 8 - 8
Johnny Ivarsson Borås BA - 8 - 8
Thomas Samuelsson Borås BA - 8 - 8
Jan Unosson Borås BA - 8 - 8
34 Bo Gisslander Bredaryds BK - 8 - 8
Rose-Marie Jarl Värnamo BK - 8 - 8
Curt Petersson Värnamo BK - 8 - 8
Gunilla Åhlander Värnamo BK - 8 - 8
35 Bo Alsenmyr Kumla BS - 7 - 7
Jörgen Eskilsson Järnvägens BK - 7 - 7
Börje Magnusson Järnvägens BK - 7 - 7
Christer Sjöberg Järnvägens BK - 7 - 7
36 Mats Andersson Filbyter Bridge - 2 - 2
Sixten Ek Skövde BA - 10 - 10
Dag Johansson Kisa BS - 8 - 8
Gun Karlsson Filbyter Bridge - 10 - 10
Lennart Karlsson Filbyter Bridge - 10 - 10
37 Britt Björk BK Albrekts - 9 - 9
Ingegerd Peterson BK Albrekts - 9 - 9
Jan Svensson BK Albrekts - 9 - 9
Kenneth Svensson BK Albrekts - 9 - 9
38 Per-Olof Andersson Katrineholms BA - 7 - 7
Roger Axén Katrineholms BA - 7 - 7
Lars Edbladh Norrköpingsbridgen - 6 - 6
Lars Eriksson Katrineholms BA - 6 - 6
Gösta Olavi Katrineholms BA - 7 - 7
Tommy Persson Katrineholms BA - 7 - 7
39 Kjell Berndtsson BK Lyx - 7 - 7
Åsa Berndtsson BK Everfresh - 7 - 7
Barbro Johannesson PBF Uppsala - 7 - 7
Sven Johannesson PBF Uppsala - 7 - 7
40 Peter Kennerfalk Valdemarsviks BK - 6 - 6
Arne Klasén Norrköpingsbridgen - 6 - 6
Harriet Philipson Norrköpingsbridgen - 6 - 6
Lars-Inge Rehnström Valdemarsviks BK - 6 - 6
41 Lars Hammar BK S:t Erik - 9 - 9
Lennart Rehle BK S:t Erik - 9 - 9
Lars-Erik Rudström BK S:t Erik - 9 - 9
Anders Segerfelt BK S:t Erik - 9 - 9
42 Margot Bröms Karlshamns BK - 7 - 7
Per Hansson Karlshamns BK - 7 - 7
Anders Jonsson BK Tre Sang, Helsingborg - 7 - 7
Irma Landström BK Tre Sang, Helsingborg - 7 - 7
43 Ingegärd Andersson Stigtomta BK - 6 - 6
Sven Andersson BK Sang, Oxelösund - 6 - 6
Anita Larsson Kolmårdens BK - 6 - 6
Karl-Gösta Larsson Kolmårdens BK - 6 - 6
44 Gun Hirvonen BK Tre Sang, Helsingborg - 7 - 7
Reino Hirvonen BK Tre Sang, Helsingborg - 7 - 7
Carina Stjernfeldt BK Tre Sang, Helsingborg - 7 - 7
Roland Stjernfeldt BK Tre Sang, Helsingborg - 7 - 7
45 Paul Iwarson Lidingö BK - 8 - 8
Henry Johansson Bollnäs BK - 5 - 5
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - 4 - 4
Mats Qviberg Lidingö BK - 4 - 4
Ulf Westlin Bollnäs BK - 5 - 5
Stefan Westlund Gävle BK - 8 - 8
46 Hans-Olov Gustafsson BK Björken - 7 - 7
Christina Lidström-Nordin BK Björken - 7 - 7
Alf-T Nilsson BK Björken - 7 - 7
Åsa-Lena Ståhl BK Björken - 7 - 7
47 Ingegerd Lundgren Sävsjö BK - 6 - 6
Kerstin Marcusson Örebridgen - 6 - 6
Lars Marcusson Örebridgen - 6 - 6
Ulla Ridderstad BK Opalen - 6 - 6
48 Gunnel Anderzon BK S:t Erik - 7 - 7
Kerstin Kinnander BK S:t Erik - 7 - 7
Gunnar Nordmark BK S:t Erik - 7 - 7
Lisbeth Solberg BK Två Ess - 7 - 7
49 Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK - 7 - 7
Evert Bengtsson Kalmarsunds BK - 7 - 7
Lars Hed BK Allians, Halmstad - 7 - 7
Lars Håkansson BK Allians, Halmstad - 7 - 7
50 Inga-May Fritzing Borlänge BK - 6 - 6
Lars Fritzing Borlänge BK - 6 - 6
Per-Åke Good Borlänge BK - 6 - 6
Inga-Lis Larsson Borlänge BK - 6 - 6
51 Christina Oldin Axbergs BK - 6 - 6
Göran Oldin Örebridgen - 6 - 6
Hans Stever BK Tre Sang, Helsingborg - 6 - 6
Laila Stever BK Tre Sang, Helsingborg - 6 - 6
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.