Onsdag 3

Spelas onsdagarna 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 16/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två sista lagen ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Philip Berggren [39845]
Gunnar Ohlson [5078]
Einar Rättgård [58998]
Love Emilsson [58973]
Christina Täng [37762]
Bo Larsson 5 4-0-1 385 - 224 1,719 73,76
2 Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Kjell Berndtsson [4970]
Ulf Harrysson 5 3-1-1 341 - 238 1,433 64,74
3 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Ulla Malmström 5 3-1-1 324 - 298 1,087 58,13
4 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland 5 1-2-2 299 - 324 0,923 44,68
5 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Yr Logadottir [65013]
Staffan Edström [61206]
Björn Ringblom [9378]
Tore Andersson 5 0-2-3 270 - 381 0,709 31,94
6 BK Lyx Lea
BK Lyx Lea
Annica Lundqvist [27456]
Marie-Louise Landelius [28557]
Lena Zimmerman [32851]
Leif-Åke Munther [32852]
Catharina Rasmussen [56229]
Tadashi Suzuki [83044]
Trond Zimmerman [64881]
Annica Lundqvist 5 1-0-4 234 - 388 0,603 26,75
Rond 1 17 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Yr Logadottir [65013]
Staffan Edström [61206]
Björn Ringblom [9378]
70‑72
Halvlek 1: 30‑56
Halvlek 2: 40‑16
9,53 ‑ 10,47
2 BK Lyx Lea
BK Lyx Lea
Annica Lundqvist [27456]
Marie-Louise Landelius [28557]
Lena Zimmerman [32851]
Leif-Åke Munther [32852]
Catharina Rasmussen [56229]
Tadashi Suzuki [83044]
Trond Zimmerman [64881]
Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
58‑87
Halvlek 1: 41‑44
Halvlek 2: 17‑43
4,63 ‑ 15,37
3 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Philip Berggren [39845]
Gunnar Ohlson [5078]
Einar Rättgård [58998]
Love Emilsson [58973]
Christina Täng [37762]
Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Kjell Berndtsson [4970]
66‑32
Halvlek 1: 41‑10
Halvlek 2: 25‑22
16,04 ‑ 3,96
Rond 2 14 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lyx Lea
BK Lyx Lea
Annica Lundqvist [27456]
Marie-Louise Landelius [28557]
Lena Zimmerman [32851]
Leif-Åke Munther [32852]
Catharina Rasmussen [56229]
Tadashi Suzuki [83044]
Trond Zimmerman [64881]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
40‑67
Halvlek 1: 18‑23
Halvlek 2: 22‑44
4,92 ‑ 15,08
2 Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Kjell Berndtsson [4970]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Yr Logadottir [65013]
Staffan Edström [61206]
Björn Ringblom [9378]
54‑57
Halvlek 1: 19‑44
Halvlek 2: 35‑13
9,30 ‑ 10,70
3 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Philip Berggren [39845]
Gunnar Ohlson [5078]
Einar Rättgård [58998]
Love Emilsson [58973]
Christina Täng [37762]
66‑48
Halvlek 1: 24‑21
Halvlek 2: 42‑27
13,65 ‑ 6,35
Rond 3 14 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Kjell Berndtsson [4970]
BK Lyx Lea
BK Lyx Lea
Annica Lundqvist [27456]
Marie-Louise Landelius [28557]
Lena Zimmerman [32851]
Leif-Åke Munther [32852]
Catharina Rasmussen [56229]
Tadashi Suzuki [83044]
Trond Zimmerman [64881]
81‑39
Halvlek 1: 38‑29
Halvlek 2: 43‑10
16,99 ‑ 3,01
2 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
67‑61
Halvlek 1: 23‑60
Halvlek 2: 44‑1
11,35 ‑ 8,65
3 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Philip Berggren [39845]
Gunnar Ohlson [5078]
Einar Rättgård [58998]
Love Emilsson [58973]
Christina Täng [37762]
BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Yr Logadottir [65013]
Staffan Edström [61206]
Björn Ringblom [9378]
104‑53
Halvlek 1: 59‑29
Halvlek 2: 45‑24
17,92 ‑ 2,08
Rond 4 11 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Kjell Berndtsson [4970]
28‑100
Halvlek 1: 27‑36
Halvlek 2: 1‑64
0,44 ‑ 19,56
2 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Yr Logadottir [65013]
Staffan Edström [61206]
Björn Ringblom [9378]
BK Lyx Lea
BK Lyx Lea
Annica Lundqvist [27456]
Marie-Louise Landelius [28557]
Lena Zimmerman [32851]
Leif-Åke Munther [32852]
Catharina Rasmussen [56229]
Tadashi Suzuki [83044]
Trond Zimmerman [64881]
57‑77
Halvlek 1: 14‑61
Halvlek 2: 43‑16
6,01 ‑ 13,99
3 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Philip Berggren [39845]
Gunnar Ohlson [5078]
Einar Rättgård [58998]
Love Emilsson [58973]
Christina Täng [37762]
53‑71
Halvlek 1: 33‑30
Halvlek 2: 20‑41
6,35 ‑ 13,65
Rond 5 16 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Everfresh Hagen
BK Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Peter Rignér [41878]
Magnus Öberg [46355]
Gunnel Hagberg [63999]
Eva Malmlöf Eriksson [57846]
Yr Logadottir [65013]
Staffan Edström [61206]
Björn Ringblom [9378]
Askims BK 3
Askims BK 3
Ulla Malmström [88373]
Gunnar Holmertz [4542]
Maj-Britt Lindau [17304]
Göran Johansson [17317]
Rolf Anberg [27348]
Agne Tern [83975]
Per Dellve [84384]
Bengt Malmström [88374]
31‑76
Halvlek 1: 23‑27
Halvlek 2: 8‑49
2,68 ‑ 17,32
2 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Anders Brodin [18577]
Maivor Nyberg [25849]
Peter Nyberg [25850]
Sara Wrige [55530]
Mölndals BK Kvarnhjulet
Mölndals BK Kvarnhjulet
Ulf Harrysson [2958]
Ove Tammer [18395]
Sävy Harrysson [26014]
Kaj Vestergård [48922]
Kjell Berndtsson [4970]
48‑74
Halvlek 1: 37‑26
Halvlek 2: 11‑48
5,07 ‑ 14,93
3 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Carl Heyman [37760]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Philip Berggren [39845]
Gunnar Ohlson [5078]
Einar Rättgård [58998]
Love Emilsson [58973]
Christina Täng [37762]
BK Lyx Lea
BK Lyx Lea
Annica Lundqvist [27456]
Marie-Louise Landelius [28557]
Lena Zimmerman [32851]
Leif-Åke Munther [32852]
Catharina Rasmussen [56229]
Tadashi Suzuki [83044]
Trond Zimmerman [64881]
96‑20
Halvlek 1: 30‑17
Halvlek 2: 66‑3
19,80 ‑ 0,20