Tisdag 3

Spelas tisdagarna 30/1, 27/2, 27/3, 24/4, 29/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två sista lagen ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Egon Bodendal [4794]
Eva Roos [8804]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Gert Lundqvist [43624]
Thore Nilsson 4 4-0-0 334 - 106 3,151 72,77
2 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Lars Öijerholm 4 3-0-1 310 - 221 1,403 50,80
3 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Lars-Olof Månsson 5 2-0-3 303 - 340 0,891 46,73
4 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Inge Johansson [4984]
Tommy Adlerberth 4 2-1-1 228 - 245 0,931 41,94
5 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Thorsson [4963]
Marianne Ström [18054]
Lena Starkenberg 4 0-2-2 236 - 308 0,766 27,72
6 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Sven Sjöberg 5 0-1-4 182 - 373 0,488 20,04
Rond 1 30 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Inge Johansson [4984]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
80‑35
Halvlek 1: 51‑18
Halvlek 2: 29‑17
17,32 ‑ 2,68
2 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Thorsson [4963]
Marianne Ström [18054]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
55‑107
Halvlek 1: 50‑44
Halvlek 2: 5‑63
1,99 ‑ 18,01
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Egon Bodendal [4794]
Eva Roos [8804]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Gert Lundqvist [43624]
BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
92‑36
Halvlek 1: 56‑11
Halvlek 2: 36‑25
18,37 ‑ 1,63
Rond 2 27 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Thorsson [4963]
Marianne Ström [18054]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Inge Johansson [4984]
58‑63
Halvlek 1: 37‑42
Halvlek 2: 21‑21
8,86 ‑ 11,14
2 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
73‑39
Halvlek 1: 35‑18
Halvlek 2: 38‑21
16,04 ‑ 3,96
3 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Egon Bodendal [4794]
Eva Roos [8804]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Gert Lundqvist [43624]
29‑70
Halvlek 1: 20‑22
Halvlek 2: 9‑48
3,12 ‑ 16,88
Rond 3 27 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Thorsson [4963]
Marianne Ström [18054]
82‑67
Halvlek 1: 38‑24
Halvlek 2: 44‑43
13,13 ‑ 6,87
2 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Inge Johansson [4984]
51‑68
Halvlek 1: 33‑30
Halvlek 2: 18‑38
6,52 ‑ 13,48
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Egon Bodendal [4794]
Eva Roos [8804]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Gert Lundqvist [43624]
BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
71‑24
Halvlek 1: 29‑6
Halvlek 2: 42‑18
17,52 ‑ 2,48
Rond 4 24 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
23‑119
Halvlek 1: 19‑43
Halvlek 2: 4‑76
0,00 ‑ 20,00
2 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Thorsson [4963]
Marianne Ström [18054]
56‑56
Halvlek 1: 23‑33
Halvlek 2: 33‑23
10,00 ‑ 10,00
3 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Inge Johansson [4984]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Egon Bodendal [4794]
Eva Roos [8804]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Gert Lundqvist [43624]
17‑101
Halvlek 1: 2‑70
Halvlek 2: 15‑31
0,00 ‑ 20,00
Rond 5 29 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lyx 55+
BK Lyx 55+
Sven Sjöberg [25740]
Gunilla Andersson [25750]
Tadashi Suzuki [83044]
Jan Jensen [85456]
Ulla-Britt Jensen [88173]
Surplus
Surplus
Lars-Olof Månsson [48142]
Elisabeth Gajewska [25929]
Helena Kahu [30982]
Tomas Ekvall [41834]
Ralf Nilsson [45037]
Agneta Persson [52880]
Ingemar Ekwall [90049]
28‑93
Halvlek 1: 5‑61
Halvlek 2: 23‑32
0,92 ‑ 19,08
2 KBA 17
KBA 17
Tommy Adlerberth [48363]
Lennart Isaksson [27805]
Kaj Vestergård [48922]
Stefan Magnusson [55411]
Cenneth Olsson [58830]
Håkan Söderström [59677]
Inge Johansson [4984]
BK Debut Mash
BK Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Christina Egriell [30244]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Ulf Keereweer [53168]
Ulrik Orstadius [54634]
Lars Seligman [55618]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Egon Bodendal [4794]
Eva Roos [8804]
Lena Zetterup [87572]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Leif Landhquist [90741]
Gert Lundqvist [43624]
Asperö/Brännö De starka
Asperö/Brännö De starka
Lena Starkenberg [28552]
Sten Pagold [10029]
Eva Bergfjord [11233]
Helle Lehes [50147]
Bengt Pagoldh [78230]
Marianne Arvidsson [94073]
Eva Thorsson [4963]
Marianne Ström [18054]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑