Måndag 3

Spelas måndagarna 15/1, 12/2, 12/3, 9/4, 14/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelad flyttas det sista laget ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Ulla-Britt Ottosson [38850]
Gerd Sjöholm [40611]
Maria Tullberg 5 3-1-0 248 - 147 1,687 66,88
2 BK Everfresh FÅR
BK Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Brita Hök [29940]
Birgit Petersen [18831]
Margreth Johansson [33864]
Christina Molin Chronberg [38916]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
Mabel Leman 5 2-2-1 360 - 279 1,290 62,77
3 Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lennart Arnby [7504]
Bertil Hultman [26467]
Ann Bergqvist [32898]
Anna Keereweer [32899]
Kerstin Feller [26108]
Göran Östberg 5 1-3-0 273 - 237 1,152 56,06
4 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Jean Basmanji [47104]
Bo Nilsson [28643]
Olof Lindegren [28644]
Bo Sjöberg [49432]
Claes Fürst 5 2-1-2 299 - 320 0,934 48,12
5 Alega
Alega
Eva Sylvan [31662]
Kristina Bergman [28393]
Eric Skoog [59083]
Ingrid Katz [25953]
Anita Nilsson [92101]
Lena Wahlberg [26102]
Ann Haqvinsson [37807]
Eva Sylvan 5 1-1-2 243 - 298 0,815 42,15
6 BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Yvonne Falk [44319]
Jonas Englund [47072]
Marcus Bernander [48504]
Christer Bernander [48540]
Rut Hillensjö [57830]
Stig Engelbrektsson 5 1-0-3 222 - 275 0,807 39,88
7 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Claes Bühler [14621]
Benny Wärnehall [49313]
Tomas Levin [48709]
Folke Grauers 5 0-2-2 226 - 315 0,717 34,14
Rond 1 15 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Everfresh FÅR
BK Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Brita Hök [29940]
Birgit Petersen [18831]
Margreth Johansson [33864]
Christina Molin Chronberg [38916]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Claes Bühler [14621]
Benny Wärnehall [49313]
Tomas Levin [48709]
66‑57
Halvlek 1: 51‑26
Halvlek 2: 15‑31
11,98 ‑ 8,02
2 Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lennart Arnby [7504]
Bertil Hultman [26467]
Ann Bergqvist [32898]
Anna Keereweer [32899]
Kerstin Feller [26108]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Jean Basmanji [47104]
Bo Nilsson [28643]
Olof Lindegren [28644]
Bo Sjöberg [49432]
74‑76
Halvlek 1: 34‑38
Halvlek 2: 40‑38
9,53 ‑ 10,47
3 Alega
Alega
Eva Sylvan [31662]
Kristina Bergman [28393]
Eric Skoog [59083]
Ingrid Katz [25953]
Anita Nilsson [92101]
Lena Wahlberg [26102]
Ann Haqvinsson [37807]
BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Yvonne Falk [44319]
Jonas Englund [47072]
Marcus Bernander [48504]
Christer Bernander [48540]
Rut Hillensjö [57830]
42‑97
Halvlek 1: 26‑45
Halvlek 2: 16‑52
1,72 ‑ 18,28
4 BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Ulla-Britt Ottosson [38850]
Gerd Sjöholm [40611]
---Frirond--- 10,00
Rond 2 12 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lennart Arnby [7504]
Bertil Hultman [26467]
Ann Bergqvist [32898]
Anna Keereweer [32899]
Kerstin Feller [26108]
BK Everfresh FÅR
BK Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Brita Hök [29940]
Birgit Petersen [18831]
Margreth Johansson [33864]
Christina Molin Chronberg [38916]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
72‑80
Halvlek 1: 17‑24
Halvlek 2: 55‑56
8,23 ‑ 11,77
2 BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Ulla-Britt Ottosson [38850]
Gerd Sjöholm [40611]
BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Claes Bühler [14621]
Benny Wärnehall [49313]
Tomas Levin [48709]
76‑37
Halvlek 1: 22‑19
Halvlek 2: 54‑18
16,65 ‑ 3,35
3 BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Yvonne Falk [44319]
Jonas Englund [47072]
Marcus Bernander [48504]
Christer Bernander [48540]
Rut Hillensjö [57830]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Jean Basmanji [47104]
Bo Nilsson [28643]
Olof Lindegren [28644]
Bo Sjöberg [49432]
33‑66
Halvlek 1: 8‑34
Halvlek 2: 25‑32
4,09 ‑ 15,91
4 Alega
Alega
Eva Sylvan [31662]
Kristina Bergman [28393]
Eric Skoog [59083]
Ingrid Katz [25953]
Anita Nilsson [92101]
Lena Wahlberg [26102]
Ann Haqvinsson [37807]
---Frirond--- 10,00
Rond 3 12 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Ulla-Britt Ottosson [38850]
Gerd Sjöholm [40611]
Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lennart Arnby [7504]
Bertil Hultman [26467]
Ann Bergqvist [32898]
Anna Keereweer [32899]
Kerstin Feller [26108]
22‑30
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 22‑30
8,23 ‑ 11,77
2 BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Yvonne Falk [44319]
Jonas Englund [47072]
Marcus Bernander [48504]
Christer Bernander [48540]
Rut Hillensjö [57830]
BK Everfresh FÅR
BK Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Brita Hök [29940]
Birgit Petersen [18831]
Margreth Johansson [33864]
Christina Molin Chronberg [38916]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
40‑92
Halvlek 1: 22‑47
Halvlek 2: 18‑45
1,99 ‑ 18,01
3 Alega
Alega
Eva Sylvan [31662]
Kristina Bergman [28393]
Eric Skoog [59083]
Ingrid Katz [25953]
Anita Nilsson [92101]
Lena Wahlberg [26102]
Ann Haqvinsson [37807]
V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Jean Basmanji [47104]
Bo Nilsson [28643]
Olof Lindegren [28644]
Bo Sjöberg [49432]
45‑99
Halvlek 1: 26‑57
Halvlek 2: 19‑42
1,81 ‑ 18,19
4 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Claes Bühler [14621]
Benny Wärnehall [49313]
Tomas Levin [48709]
---Frirond--- 10,00
Rond 4 9 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Yvonne Falk [44319]
Jonas Englund [47072]
Marcus Bernander [48504]
Christer Bernander [48540]
Rut Hillensjö [57830]
BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Ulla-Britt Ottosson [38850]
Gerd Sjöholm [40611]
52‑75
Halvlek 1: 19‑54
Halvlek 2: 33‑21
5,52 ‑ 14,48
2 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Jean Basmanji [47104]
Bo Nilsson [28643]
Olof Lindegren [28644]
Bo Sjöberg [49432]
BK Everfresh FÅR
BK Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Brita Hök [29940]
Birgit Petersen [18831]
Margreth Johansson [33864]
Christina Molin Chronberg [38916]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
30‑93
Halvlek 1: 17‑37
Halvlek 2: 13‑56
1,07 ‑ 18,93
3 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Claes Bühler [14621]
Benny Wärnehall [49313]
Tomas Levin [48709]
Alega
Alega
Eva Sylvan [31662]
Kristina Bergman [28393]
Eric Skoog [59083]
Ingrid Katz [25953]
Anita Nilsson [92101]
Lena Wahlberg [26102]
Ann Haqvinsson [37807]
73‑76
Halvlek 1: 41‑19
Halvlek 2: 32‑57
9,30 ‑ 10,70
4 Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lennart Arnby [7504]
Bertil Hultman [26467]
Ann Bergqvist [32898]
Anna Keereweer [32899]
Kerstin Feller [26108]
---Frirond--- 10,00
Rond 5 14 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 V.S.O.P.
V.S.O.P.
Claes Fürst [49335]
Jean Basmanji [47104]
Bo Nilsson [28643]
Olof Lindegren [28644]
Bo Sjöberg [49432]
BS Damernas
BS Damernas
Maria Tullberg [46457]
Eva Ströby [32259]
Birgitta Emanuelsson [33863]
Mirre Gustafsson [45641]
Eva Kristina Isaksson [47544]
Anitha Hemark Hallgren [47588]
Ulla-Britt Ottosson [38850]
Gerd Sjöholm [40611]
28‑75
Halvlek 1: 16‑29
Halvlek 2: 12‑46
2,48 ‑ 17,52
2 BK Debut Uppstickarna
BK Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Lars Seligman [55618]
Thomas Almén [59547]
Claes Bühler [14621]
Benny Wärnehall [49313]
Tomas Levin [48709]
Ring så spelar vi
Ring så spelar vi
Göran Östberg [27577]
Lennart Arnby [7504]
Bertil Hultman [26467]
Ann Bergqvist [32898]
Anna Keereweer [32899]
Kerstin Feller [26108]
59‑97
Halvlek 1: 27‑47
Halvlek 2: 32‑50
3,47 ‑ 16,53
3 Alega
Alega
Eva Sylvan [31662]
Kristina Bergman [28393]
Eric Skoog [59083]
Ingrid Katz [25953]
Anita Nilsson [92101]
Lena Wahlberg [26102]
Ann Haqvinsson [37807]
BK Everfresh FÅR
BK Everfresh FÅR
Mabel Leman [18825]
Brita Hök [29940]
Birgit Petersen [18831]
Margreth Johansson [33864]
Christina Molin Chronberg [38916]
IngMarie Glimdén Karlsson [43535]
80‑29
Halvlek 1: 49‑20
Halvlek 2: 31‑9
17,92 ‑ 2,08
4 BK Debut Tribute
BK Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Yvonne Falk [44319]
Jonas Englund [47072]
Marcus Bernander [48504]
Christer Bernander [48540]
Rut Hillensjö [57830]
---Frirond--- 10,00