Tisdag 2

Spelas tisdagarna 23/1, 20/2, 20/3, 17/4, 22/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två sista lagen ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Hans Orrheim [13863]
Miklos Bajzath [13864]
Leif Beckman [18021]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Sten Bengtsson [30399]
Bror Andreasson 4 2-2-0 303 - 204 1,485 57,12
2 Lyx 11
Lyx 11
Britt Larsson [86952]
Bengt Larsson [3819]
Birgit Andersson [5116]
Anne-Marie Johansson [21490]
Britta Nilsson [21493]
Karin Wannebo [21494]
Bo Gjertz [22925]
Eva Johansson [33465]
Kjell Persson [80004]
Britt Larsson 4 2-2-0 273 - 180 1,517 56,04
3 Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Leif Carlsson [40610]
Annika Corneliusson [38624]
Stefan Corneliusson [38625]
Patrik Clevström [52591]
Leif Carlsson 4 0-4-0 287 - 289 0,993 39,48
4 Spader Kung
Spader Kung
Oscar Hult [12879]
Nils Nordahl [3075]
Nils Wallmark [17852]
Sverker Alfredsson [20594]
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Denny Andréasson [38449]
Ian Abel [63586]
Josefin Samfelt [59734]
Oscar Hult 4 1-2-1 266 - 279 0,953 36,16
5 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
Ann-Charlott Kinberg 4 1-1-2 212 - 258 0,822 33,34
6 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gertrud Bohlin [26135]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Bo Jonsson [79668]
Göran Johansson [17317]
Börje Skoog 4 0-1-3 181 - 312 0,580 17,86
Rond 1 23 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Hans Orrheim [13863]
Miklos Bajzath [13864]
Leif Beckman [18021]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Sten Bengtsson [30399]
Spader Kung
Spader Kung
Oscar Hult [12879]
Nils Nordahl [3075]
Nils Wallmark [17852]
Sverker Alfredsson [20594]
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Denny Andréasson [38449]
Ian Abel [63586]
Josefin Samfelt [59734]
96‑87
Halvlek 1: 46‑34
Halvlek 2: 50‑53
11,98 ‑ 8,02
2 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gertrud Bohlin [26135]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Bo Jonsson [79668]
Göran Johansson [17317]
Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Leif Carlsson [40610]
Annika Corneliusson [38624]
Stefan Corneliusson [38625]
Patrik Clevström [52591]
68‑78
Halvlek 1: 46‑36
Halvlek 2: 22‑42
7,82 ‑ 12,18
3 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
Lyx 11
Lyx 11
Britt Larsson [86952]
Bengt Larsson [3819]
Birgit Andersson [5116]
Anne-Marie Johansson [21490]
Britta Nilsson [21493]
Karin Wannebo [21494]
Bo Gjertz [22925]
Eva Johansson [33465]
Kjell Persson [80004]
31‑81
Halvlek 1: 20‑40
Halvlek 2: 11‑41
2,18 ‑ 17,82
Rond 2 20 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gertrud Bohlin [26135]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Bo Jonsson [79668]
Göran Johansson [17317]
BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Hans Orrheim [13863]
Miklos Bajzath [13864]
Leif Beckman [18021]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Sten Bengtsson [30399]
30‑62
Halvlek 1: 17‑40
Halvlek 2: 13‑22
4,22 ‑ 15,78
2 Lyx 11
Lyx 11
Britt Larsson [86952]
Bengt Larsson [3819]
Birgit Andersson [5116]
Anne-Marie Johansson [21490]
Britta Nilsson [21493]
Karin Wannebo [21494]
Bo Gjertz [22925]
Eva Johansson [33465]
Kjell Persson [80004]
Spader Kung
Spader Kung
Oscar Hult [12879]
Nils Nordahl [3075]
Nils Wallmark [17852]
Sverker Alfredsson [20594]
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Denny Andréasson [38449]
Ian Abel [63586]
Josefin Samfelt [59734]
39‑27
Halvlek 1: 21‑8
Halvlek 2: 18‑19
12,57 ‑ 7,43
3 Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Leif Carlsson [40610]
Annika Corneliusson [38624]
Stefan Corneliusson [38625]
Patrik Clevström [52591]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
57‑63
Halvlek 1: 26‑27
Halvlek 2: 31‑36
8,65 ‑ 11,35
Rond 3 20 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lyx 11
Lyx 11
Britt Larsson [86952]
Bengt Larsson [3819]
Birgit Andersson [5116]
Anne-Marie Johansson [21490]
Britta Nilsson [21493]
Karin Wannebo [21494]
Bo Gjertz [22925]
Eva Johansson [33465]
Kjell Persson [80004]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gertrud Bohlin [26135]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Bo Jonsson [79668]
Göran Johansson [17317]
69‑38
Halvlek 1: 20‑26
Halvlek 2: 49‑12
15,65 ‑ 4,35
2 Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Leif Carlsson [40610]
Annika Corneliusson [38624]
Stefan Corneliusson [38625]
Patrik Clevström [52591]
BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Hans Orrheim [13863]
Miklos Bajzath [13864]
Leif Beckman [18021]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Sten Bengtsson [30399]
68‑74
Halvlek 1: 40‑40
Halvlek 2: 28‑34
8,65 ‑ 11,35
3 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
Spader Kung
Spader Kung
Oscar Hult [12879]
Nils Nordahl [3075]
Nils Wallmark [17852]
Sverker Alfredsson [20594]
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Denny Andréasson [38449]
Ian Abel [63586]
Josefin Samfelt [59734]
99‑49
Halvlek 1: 46‑10
Halvlek 2: 53‑39
17,82 ‑ 2,18
Rond 4 17 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Leif Carlsson [40610]
Annika Corneliusson [38624]
Stefan Corneliusson [38625]
Patrik Clevström [52591]
Lyx 11
Lyx 11
Britt Larsson [86952]
Bengt Larsson [3819]
Birgit Andersson [5116]
Anne-Marie Johansson [21490]
Britta Nilsson [21493]
Karin Wannebo [21494]
Bo Gjertz [22925]
Eva Johansson [33465]
Kjell Persson [80004]
84‑84
Halvlek 1: 56‑36
Halvlek 2: 28‑48
10,00 ‑ 10,00
2 Spader Kung
Spader Kung
Oscar Hult [12879]
Nils Nordahl [3075]
Nils Wallmark [17852]
Sverker Alfredsson [20594]
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Denny Andréasson [38449]
Ian Abel [63586]
Josefin Samfelt [59734]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gertrud Bohlin [26135]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Bo Jonsson [79668]
Göran Johansson [17317]
103‑45
Halvlek 1: 49‑25
Halvlek 2: 54‑20
18,53 ‑ 1,47
3 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Hans Orrheim [13863]
Miklos Bajzath [13864]
Leif Beckman [18021]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Sten Bengtsson [30399]
Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
71‑19
Halvlek 1: 19‑8
Halvlek 2: 52‑11
18,01 ‑ 1,99
Rond 5 22 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Spader Kung
Spader Kung
Oscar Hult [12879]
Nils Nordahl [3075]
Nils Wallmark [17852]
Sverker Alfredsson [20594]
Peter Giese [20595]
Ragnar Andersson [26725]
Denny Andréasson [38449]
Ian Abel [63586]
Josefin Samfelt [59734]
Carlsons kumpaner
Carlsons kumpaner
Leif Carlsson [40610]
Annika Corneliusson [38624]
Stefan Corneliusson [38625]
Patrik Clevström [52591]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 BK Lyx Volvo Data
BK Lyx Volvo Data
Bror Andreasson [4797]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Hans Orrheim [13863]
Miklos Bajzath [13864]
Leif Beckman [18021]
Åke Boije af Gennäs [18415]
Sten Bengtsson [30399]
Lyx 11
Lyx 11
Britt Larsson [86952]
Bengt Larsson [3819]
Birgit Andersson [5116]
Anne-Marie Johansson [21490]
Britta Nilsson [21493]
Karin Wannebo [21494]
Bo Gjertz [22925]
Eva Johansson [33465]
Kjell Persson [80004]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Askims BK Charpe
Askims BK Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Peder Kinberg [26977]
Tobias Bende [27672]
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Maria Danielsson [47125]
Kjell Andersson [47126]
Sara Wrige [55530]
Kristina Edeland [55609]
Gerd Wrige [88026]
Askims BK 1
Askims BK 1
Börje Skoog [6453]
Alf Börjesson [6452]
Gunnar Berndtsson [6456]
Gertrud Bohlin [26135]
Gerd Sjöholm [40611]
Björn Sjöholm [40612]
Bo Jonsson [79668]
Göran Johansson [17317]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑