Måndag 2

Spelas måndagarna 15/1, 12/2, 12/3, 9/4, 14/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två sista lagen ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
May Moore [4867]
Karin Nyberg [5059]
Ulla Westerlund [10090]
Ulla Berntsson [11235]
Göran Rydell [13057]
Bengt Pagoldh [78230]
Elisabeth Grahn [4802]
Björn Wenander [4856]
Sten Pagold 5 3-0-2 340 - 317 1,073 54,27
2 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Nils Nordahl [3075]
Bengt Larsson [3819]
Mats Jakobsson [57091]
Britt Larsson [86952]
Jan Erixon 4 2-2-0 245 - 178 1,376 51,27
3 BK Lyx Väster
BK Lyx Väster
Birgit Andersson [5116]
Berit Fors [4807]
Christoffer Dückhow [8470]
Jan Ahlqvist [10458]
Martin Lundberg [26104]
Birgit Andersson 5 2-1-2 283 - 294 0,963 47,87
4 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Stefan Andersson [48025]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Leif Kahlman [53209]
Bo Hillström [53213]
Ulrik Orstadius [54634]
Andreas Holmdahl [57853]
Lars Flodin 5 1-2-2 309 - 335 0,922 45,00
5 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Agneta Persson [52880]
Mats Jakobsson [57091]
Bo Andersson 4 0-2-2 222 - 268 0,828 31,75
6 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Kjell Helin [16870]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Thomas Glücksman [34286]
Svenn Erik Tholstrup [48230]
Monica Svärdström [52250]
Marianne Ström 3 1-1-1 201 - 208 0,966 29,84
Rond 1 15 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Nils Nordahl [3075]
Bengt Larsson [3819]
Mats Jakobsson [57091]
Britt Larsson [86952]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Stefan Andersson [48025]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Leif Kahlman [53209]
Bo Hillström [53213]
Ulrik Orstadius [54634]
Andreas Holmdahl [57853]
70‑21
Halvlek 1: 51‑5
Halvlek 2: 19‑16
17,72 ‑ 2,28
2 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Agneta Persson [52880]
Mats Jakobsson [57091]
BK Lyx Väster
BK Lyx Väster
Birgit Andersson [5116]
Berit Fors [4807]
Christoffer Dückhow [8470]
Jan Ahlqvist [10458]
Martin Lundberg [26104]
29‑64
Halvlek 1: 8‑34
Halvlek 2: 21‑30
3,83 ‑ 16,17
3 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Kjell Helin [16870]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Thomas Glücksman [34286]
Svenn Erik Tholstrup [48230]
Monica Svärdström [52250]
Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
May Moore [4867]
Karin Nyberg [5059]
Ulla Westerlund [10090]
Ulla Berntsson [11235]
Göran Rydell [13057]
Bengt Pagoldh [78230]
Elisabeth Grahn [4802]
Björn Wenander [4856]
98‑65
Halvlek 1: 69‑37
Halvlek 2: 29‑28
15,91 ‑ 4,09
Rond 2 12 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Agneta Persson [52880]
Mats Jakobsson [57091]
Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Nils Nordahl [3075]
Bengt Larsson [3819]
Mats Jakobsson [57091]
Britt Larsson [86952]
61‑50
Halvlek 1: 38‑18
Halvlek 2: 23‑32
12,38 ‑ 7,62
2 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
May Moore [4867]
Karin Nyberg [5059]
Ulla Westerlund [10090]
Ulla Berntsson [11235]
Göran Rydell [13057]
Bengt Pagoldh [78230]
Elisabeth Grahn [4802]
Björn Wenander [4856]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Stefan Andersson [48025]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Leif Kahlman [53209]
Bo Hillström [53213]
Ulrik Orstadius [54634]
Andreas Holmdahl [57853]
68‑49
Halvlek 1: 37‑24
Halvlek 2: 31‑25
13,82 ‑ 6,18
3 BK Lyx Väster
BK Lyx Väster
Birgit Andersson [5116]
Berit Fors [4807]
Christoffer Dückhow [8470]
Jan Ahlqvist [10458]
Martin Lundberg [26104]
BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Kjell Helin [16870]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Thomas Glücksman [34286]
Svenn Erik Tholstrup [48230]
Monica Svärdström [52250]
74‑28
Halvlek 1: 51‑10
Halvlek 2: 23‑18
17,42 ‑ 2,58
Rond 3 12 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
May Moore [4867]
Karin Nyberg [5059]
Ulla Westerlund [10090]
Ulla Berntsson [11235]
Göran Rydell [13057]
Bengt Pagoldh [78230]
Elisabeth Grahn [4802]
Björn Wenander [4856]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Agneta Persson [52880]
Mats Jakobsson [57091]
80‑60
Halvlek 1: 51‑10
Halvlek 2: 29‑50
13,99 ‑ 6,01
2 BK Lyx Väster
BK Lyx Väster
Birgit Andersson [5116]
Berit Fors [4807]
Christoffer Dückhow [8470]
Jan Ahlqvist [10458]
Martin Lundberg [26104]
Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Nils Nordahl [3075]
Bengt Larsson [3819]
Mats Jakobsson [57091]
Britt Larsson [86952]
51‑59
Halvlek 1: 30‑22
Halvlek 2: 21‑37
8,23 ‑ 11,77
3 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Kjell Helin [16870]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Thomas Glücksman [34286]
Svenn Erik Tholstrup [48230]
Monica Svärdström [52250]
BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Stefan Andersson [48025]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Leif Kahlman [53209]
Bo Hillström [53213]
Ulrik Orstadius [54634]
Andreas Holmdahl [57853]
75‑69
Halvlek 1: 37‑39
Halvlek 2: 38‑30
11,35 ‑ 8,65
Rond 4 9 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Lyx Väster
BK Lyx Väster
Birgit Andersson [5116]
Berit Fors [4807]
Christoffer Dückhow [8470]
Jan Ahlqvist [10458]
Martin Lundberg [26104]
Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
May Moore [4867]
Karin Nyberg [5059]
Ulla Westerlund [10090]
Ulla Berntsson [11235]
Göran Rydell [13057]
Bengt Pagoldh [78230]
Elisabeth Grahn [4802]
Björn Wenander [4856]
44‑82
Halvlek 1: 16‑42
Halvlek 2: 28‑40
3,47 ‑ 16,53
2 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Stefan Andersson [48025]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Leif Kahlman [53209]
Bo Hillström [53213]
Ulrik Orstadius [54634]
Andreas Holmdahl [57853]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Agneta Persson [52880]
Mats Jakobsson [57091]
74‑72
Halvlek 1: 38‑42
Halvlek 2: 36‑30
10,47 ‑ 9,53
3 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Nils Nordahl [3075]
Bengt Larsson [3819]
Mats Jakobsson [57091]
Britt Larsson [86952]
BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Kjell Helin [16870]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Thomas Glücksman [34286]
Svenn Erik Tholstrup [48230]
Monica Svärdström [52250]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 5 14 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Debut Debutanterna
BK Debut Debutanterna
Lars Flodin [54245]
Stefan Andersson [48025]
Sölve Helin [49357]
Sven Nilsson [53041]
Leif Kahlman [53209]
Bo Hillström [53213]
Ulrik Orstadius [54634]
Andreas Holmdahl [57853]
BK Lyx Väster
BK Lyx Väster
Birgit Andersson [5116]
Berit Fors [4807]
Christoffer Dückhow [8470]
Jan Ahlqvist [10458]
Martin Lundberg [26104]
96‑50
Halvlek 1: 43‑16
Halvlek 2: 53‑34
17,42 ‑ 2,58
2 Askim m.fl.
Askim m.fl.
Jan Erixon [35629]
Nils Nordahl [3075]
Bengt Larsson [3819]
Mats Jakobsson [57091]
Britt Larsson [86952]
Asperö/Brännö Brännö
Asperö/Brännö Brännö
Sten Pagold [10029]
May Moore [4867]
Karin Nyberg [5059]
Ulla Westerlund [10090]
Ulla Berntsson [11235]
Göran Rydell [13057]
Bengt Pagoldh [78230]
Elisabeth Grahn [4802]
Björn Wenander [4856]
66‑45
Halvlek 1: 36‑28
Halvlek 2: 30‑17
14,16 ‑ 5,84
3 BS 53 Marianne
BS 53 Marianne
Marianne Ström [18054]
Kjell Helin [16870]
Bo Ström [17179]
Anita Mellgren [28219]
Thomas Glücksman [34286]
Svenn Erik Tholstrup [48230]
Monica Svärdström [52250]
Flaj
Flaj
Bo Andersson [26105]
Thomas Therkelson [4805]
Hans Linusson [49276]
Marianne Fagerby [49361]
Agneta Persson [52880]
Mats Jakobsson [57091]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑