Onsdag 1

Spelas onsdagarna 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 16/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)
Efter att serien är färdigspelas flyttas de två sista lagen ned en division.
Top 2 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Björn Thalén [23411]
Anna Bergek [92648]
Christian Bergek [92649]
Nicklas Sivelind [45887]
Robin Björkstrand [30309]
Björn Sörling 5 3-2-0 448 - 318 1,409 67,88
2 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Roger Grund [3081]
Anders Wistrand [4792]
Anders Ihalainen [4892]
Björn Johansson [8792]
Lars Wallin 5 2-2-1 364 - 311 1,170 59,23
3 Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Thomas Therkelson [4805]
Björn Wenander [4856]
Ulla Westerlund [10090]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Joakim Olsson [80478]
Jan Troberg [4845]
Kjell Evensen 5 0-5-0 329 - 309 1,065 54,47
4 Doktor Jan
Doktor Jan
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Jan Konar 5 1-3-1 297 - 317 0,937 46,32
5 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Börje Dahlberg [4744]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Moa Petersen [85317]
Carl Ek [5294]
Ingrid Petersen 5 0-3-2 278 - 326 0,853 40,84
6 Kungsbacka BS Leif
Kungsbacka BS Leif
Leif Wennebrink [2755]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Evald Jensen [9951]
Enar Bergström [14921]
Hans Barkman [85786]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Leif Wennebrink 5 1-1-3 255 - 390 0,654 31,26
Rond 1 17 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Börje Dahlberg [4744]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Moa Petersen [85317]
Carl Ek [5294]
Kungsbacka BS Leif
Kungsbacka BS Leif
Leif Wennebrink [2755]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Evald Jensen [9951]
Enar Bergström [14921]
Hans Barkman [85786]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
51‑72
Halvlek 1: 18‑37
Halvlek 2: 33‑35
5,84 ‑ 14,16
2 Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Thomas Therkelson [4805]
Björn Wenander [4856]
Ulla Westerlund [10090]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Joakim Olsson [80478]
Jan Troberg [4845]
Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Roger Grund [3081]
Anders Wistrand [4792]
Anders Ihalainen [4892]
Björn Johansson [8792]
75‑80
Halvlek 1: 30‑27
Halvlek 2: 45‑53
8,86 ‑ 11,14
3 Doktor Jan
Doktor Jan
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Björn Thalén [23411]
Anna Bergek [92648]
Christian Bergek [92649]
Nicklas Sivelind [45887]
Robin Björkstrand [30309]
83‑80
Halvlek 1: 54‑42
Halvlek 2: 29‑38
10,70 ‑ 9,30
Rond 2 14 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Thomas Therkelson [4805]
Björn Wenander [4856]
Ulla Westerlund [10090]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Joakim Olsson [80478]
Jan Troberg [4845]
Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Börje Dahlberg [4744]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Moa Petersen [85317]
Carl Ek [5294]
54‑49
Halvlek 1: 35‑30
Halvlek 2: 19‑19
11,14 ‑ 8,86
2 Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Björn Thalén [23411]
Anna Bergek [92648]
Christian Bergek [92649]
Nicklas Sivelind [45887]
Robin Björkstrand [30309]
Kungsbacka BS Leif
Kungsbacka BS Leif
Leif Wennebrink [2755]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Evald Jensen [9951]
Enar Bergström [14921]
Hans Barkman [85786]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
121‑35
Halvlek 1: 39‑20
Halvlek 2: 82‑15
20,00 ‑ 0,00
3 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Roger Grund [3081]
Anders Wistrand [4792]
Anders Ihalainen [4892]
Björn Johansson [8792]
Doktor Jan
Doktor Jan
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
84‑39
Halvlek 1: 23‑8
Halvlek 2: 61‑31
17,32 ‑ 2,68
Rond 3 14 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Björn Thalén [23411]
Anna Bergek [92648]
Christian Bergek [92649]
Nicklas Sivelind [45887]
Robin Björkstrand [30309]
Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Thomas Therkelson [4805]
Björn Wenander [4856]
Ulla Westerlund [10090]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Joakim Olsson [80478]
Jan Troberg [4845]
79‑86
Halvlek 1: 30‑60
Halvlek 2: 49‑26
8,44 ‑ 11,56
2 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Roger Grund [3081]
Anders Wistrand [4792]
Anders Ihalainen [4892]
Björn Johansson [8792]
Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Börje Dahlberg [4744]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Moa Petersen [85317]
Carl Ek [5294]
58‑54
Halvlek 1: 19‑21
Halvlek 2: 39‑33
10,92 ‑ 9,08
3 Doktor Jan
Doktor Jan
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Kungsbacka BS Leif
Kungsbacka BS Leif
Leif Wennebrink [2755]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Evald Jensen [9951]
Enar Bergström [14921]
Hans Barkman [85786]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
72‑33
Halvlek 1: 38‑25
Halvlek 2: 34‑8
16,65 ‑ 3,35
Rond 4 11 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Roger Grund [3081]
Anders Wistrand [4792]
Anders Ihalainen [4892]
Björn Johansson [8792]
Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Björn Thalén [23411]
Anna Bergek [92648]
Christian Bergek [92649]
Nicklas Sivelind [45887]
Robin Björkstrand [30309]
56‑80
Halvlek 1: 16‑43
Halvlek 2: 40‑37
5,37 ‑ 14,63
2 Kungsbacka BS Leif
Kungsbacka BS Leif
Leif Wennebrink [2755]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Evald Jensen [9951]
Enar Bergström [14921]
Hans Barkman [85786]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Thomas Therkelson [4805]
Björn Wenander [4856]
Ulla Westerlund [10090]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Joakim Olsson [80478]
Jan Troberg [4845]
52‑60
Halvlek 1: 37‑16
Halvlek 2: 15‑44
8,23 ‑ 11,77
3 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Börje Dahlberg [4744]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Moa Petersen [85317]
Carl Ek [5294]
Doktor Jan
Doktor Jan
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
66‑54
Halvlek 1: 24‑28
Halvlek 2: 42‑26
12,57 ‑ 7,43
Rond 5 16 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kungsbacka BS Leif
Kungsbacka BS Leif
Leif Wennebrink [2755]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Evald Jensen [9951]
Enar Bergström [14921]
Hans Barkman [85786]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Lerums BK Deadwood
Lerums BK Deadwood
Lars Wallin [11191]
Roger Grund [3081]
Anders Wistrand [4792]
Anders Ihalainen [4892]
Björn Johansson [8792]
63‑86
Halvlek 1: 24‑34
Halvlek 2: 39‑52
5,52 ‑ 14,48
2 Beta
Beta
Ingrid Petersen [12906]
Börje Dahlberg [4744]
Robert Bäck [11174]
Lena Petersen [12966]
Moa Petersen [85317]
Carl Ek [5294]
Nalle
Nalle
Björn Sörling [80438]
Björn Thalén [23411]
Anna Bergek [92648]
Christian Bergek [92649]
Nicklas Sivelind [45887]
Robin Björkstrand [30309]
58‑88
Halvlek 1: 35‑42
Halvlek 2: 23‑46
4,49 ‑ 15,51
3 Doktor Jan
Doktor Jan
Jan Konar [9717]
Jan Ahlqvist [10458]
Annelie Jansson [51435]
Gunnar Jansson [51436]
Mats Jakobsson [57091]
Sal/Wasa 7
Sal/Wasa 7
Kjell Evensen [11738]
Thomas Therkelson [4805]
Björn Wenander [4856]
Ulla Westerlund [10090]
Anders Våge [50378]
Adam Kovasznay [50874]
Joakim Olsson [80478]
Jan Troberg [4845]
49‑54
Halvlek 1: 34‑11
Halvlek 2: 15‑43
8,86 ‑ 11,14