Elitserien

Spelas tisdagarna 23/1, 20/2, 20/3, 17/4, 22/5.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär

Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

När serien är slutspelad flyttas samtliga lag till mån/tis/onsdag 1.

Top 3 kan få medaljer

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Jim Nielsen [4865]
Anders Brunzell [12576]
Bo Erikson 5 3-2-0 348 - 224 1,554 71,69
2 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
May Moore [4867]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Jan Hanner [10179]
Göran Rydell [13057]
Harald Sjöman 5 2-2-1 332 - 297 1,118 56,63
3 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Peter Norrhede [2488]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Hans Jörgensen [15020]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Tomas Andgren 5 3-0-2 300 - 270 1,111 55,18
4 Skara BS
Skara BS
Nils Åhlén [1169]
Tommy Gunnarsson [10295]
Gerhard Jörgensen [12288]
Eva Gunnarsson [12598]
Peter Modh [1605]
Björn Wenander [4856]
Joakim Olsson [80478]
Johan Svensson [11900]
Carl Ek [5294]
Martin Lundberg [26104]
Nils Åhlén 5 0-4-1 287 - 318 0,903 43,39
5 BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Lena Johansson 5 1-2-2 273 - 343 0,796 40,65
6 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Robin Björkstrand [30309]
Per Östlund [11850]
Mats Allgöwer [8386]
Ingrid Petersen [12906]
Robert Bäck 5 0-2-3 231 - 319 0,724 32,46
Rond 1 23 jan
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Skara BS
Skara BS
Nils Åhlén [1169]
Tommy Gunnarsson [10295]
Gerhard Jörgensen [12288]
Eva Gunnarsson [12598]
Peter Modh [1605]
Björn Wenander [4856]
Joakim Olsson [80478]
Johan Svensson [11900]
Carl Ek [5294]
Martin Lundberg [26104]
BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Jim Nielsen [4865]
Anders Brunzell [12576]
72‑81
Halvlek 1: 72‑81
Halvlek 2: 0‑0
8,02 ‑ 11,98
2 BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Robin Björkstrand [30309]
Per Östlund [11850]
Mats Allgöwer [8386]
Ingrid Petersen [12906]
52‑33
Halvlek 1: 32‑13
Halvlek 2: 20‑20
13,82 ‑ 6,18
3 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Peter Norrhede [2488]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Hans Jörgensen [15020]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
May Moore [4867]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Jan Hanner [10179]
Göran Rydell [13057]
58‑81
Halvlek 1: 28‑50
Halvlek 2: 30‑31
5,52 ‑ 14,48
Rond 2 20 feb
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
Skara BS
Skara BS
Nils Åhlén [1169]
Tommy Gunnarsson [10295]
Gerhard Jörgensen [12288]
Eva Gunnarsson [12598]
Peter Modh [1605]
Björn Wenander [4856]
Joakim Olsson [80478]
Johan Svensson [11900]
Carl Ek [5294]
Martin Lundberg [26104]
71‑65
Halvlek 1: 26‑58
Halvlek 2: 45‑7
11,35 ‑ 8,65
2 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
May Moore [4867]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Jan Hanner [10179]
Göran Rydell [13057]
BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Jim Nielsen [4865]
Anders Brunzell [12576]
38‑63
Halvlek 1: 24‑18
Halvlek 2: 14‑45
5,22 ‑ 14,78
3 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Robin Björkstrand [30309]
Per Östlund [11850]
Mats Allgöwer [8386]
Ingrid Petersen [12906]
Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Peter Norrhede [2488]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Hans Jörgensen [15020]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
60‑75
Halvlek 1: 38‑41
Halvlek 2: 22‑34
6,87 ‑ 13,13
Rond 3 20 mar
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
May Moore [4867]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Jan Hanner [10179]
Göran Rydell [13057]
BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
81‑84
Halvlek 1: 63‑24
Halvlek 2: 18‑60
9,30 ‑ 10,70
2 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Robin Björkstrand [30309]
Per Östlund [11850]
Mats Allgöwer [8386]
Ingrid Petersen [12906]
Skara BS
Skara BS
Nils Åhlén [1169]
Tommy Gunnarsson [10295]
Gerhard Jörgensen [12288]
Eva Gunnarsson [12598]
Peter Modh [1605]
Björn Wenander [4856]
Joakim Olsson [80478]
Johan Svensson [11900]
Carl Ek [5294]
Martin Lundberg [26104]
57‑67
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 57‑67
7,82 ‑ 12,18
3 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Peter Norrhede [2488]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Hans Jörgensen [15020]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Jim Nielsen [4865]
Anders Brunzell [12576]
44‑61
Halvlek 1: 24‑38
Halvlek 2: 20‑23
6,52 ‑ 13,48
Rond 4 17 apr
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Robin Björkstrand [30309]
Per Östlund [11850]
Mats Allgöwer [8386]
Ingrid Petersen [12906]
Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
May Moore [4867]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Jan Hanner [10179]
Göran Rydell [13057]
46‑77
Halvlek 1: 34‑27
Halvlek 2: 12‑50
4,35 ‑ 15,65
2 BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Jim Nielsen [4865]
Anders Brunzell [12576]
BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
95‑35
Halvlek 1: 47‑21
Halvlek 2: 48‑14
18,69 ‑ 1,31
3 Skara BS
Skara BS
Nils Åhlén [1169]
Tommy Gunnarsson [10295]
Gerhard Jörgensen [12288]
Eva Gunnarsson [12598]
Peter Modh [1605]
Björn Wenander [4856]
Joakim Olsson [80478]
Johan Svensson [11900]
Carl Ek [5294]
Martin Lundberg [26104]
Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Peter Norrhede [2488]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Hans Jörgensen [15020]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
37‑54
Halvlek 1: 23‑30
Halvlek 2: 14‑24
6,52 ‑ 13,48
Rond 5 22 maj
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 BK Centrum I
BK Centrum I
Bo Erikson [6749]
Peter Karlsson [2382]
Göran Selldén [4863]
Jim Nielsen [4865]
Anders Brunzell [12576]
Mölnlycke BS I
Mölnlycke BS I
Robert Bäck [11174]
Börje Dahlberg [4744]
Lena Petersen [12966]
Robin Björkstrand [30309]
Per Östlund [11850]
Mats Allgöwer [8386]
Ingrid Petersen [12906]
48‑35
Halvlek 1: 23‑21
Halvlek 2: 25‑14
12,76 ‑ 7,24
2 Skara BS
Skara BS
Nils Åhlén [1169]
Tommy Gunnarsson [10295]
Gerhard Jörgensen [12288]
Eva Gunnarsson [12598]
Peter Modh [1605]
Björn Wenander [4856]
Joakim Olsson [80478]
Johan Svensson [11900]
Carl Ek [5294]
Martin Lundberg [26104]
Onsdagsklubben, Sjöman
Onsdagsklubben, Sjöman
Harald Sjöman [8915]
Rudi Knutson [4857]
May Moore [4867]
Ingvar Grahn [5064]
Carl Ek [5294]
Jan Hanner [10179]
Göran Rydell [13057]
46‑55
Halvlek 1: 32‑24
Halvlek 2: 14‑31
8,02 ‑ 11,98
3 Bunk
Bunk
Tomas Andgren [49953]
Ingemar Assarsjö [647]
Peter Norrhede [2488]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
Hans Jörgensen [15020]
Göte Berntsson [92122]
Gerhard Jörgensen [12288]
BK Everfresh 2
BK Everfresh 2
Lena Johansson [15309]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
Lars Jansson [30089]
Björn Sörling [80438]
69‑31
Halvlek 1: 32‑5
Halvlek 2: 37‑26
16,53 ‑ 3,47