Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Motala Bridgeallians
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling & resultat
Spelprogram
Medlem
TÄVLING
Kommande
Kalender
Regler/bestämmelser
Resultat
Lagtävling
Arkiv tävlingar
M-serien
DM-tävlingar ÖMBF>
Distriksklubbar>
Filbyter Bridge>
DM/SM lagspel
Allsvenskan lagspel
Svenska cupen 2024>
Bridgefestivalen 2024>
Du är här
Motala Bridgeallians
Motalaserien
Våren 2020 serie A1-A3 & serie B1-B2
MS B1
MS B1
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
Matchformulär
Rond och resultat
Relaterade serier våren 2020
Rond 1
22 januari
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
2010
2010
Astrid Ekinge [44022]
Robert Ekinge [44023]
Göran Björnståhl [21362]
Hans Nilsson [44034]
Gala
Gala
Arne Friberg [87627]
Lennart Josefsson [92675]
Kerstin Karlsson [54598]
Monika Oskarsson Birger [54582]
Birgitta Carlsson [89641]
Bengt Carlsson [89279]
82‑30
Halvlek 1: 35‑17
Halvlek 2: 47‑13
18,38
‑
1,62
2
Korallen
Korallen
Göran Klaesson [46867]
Raoul Kåberg [92627]
Siv Samuelsson [4628]
Birgitta Corell [40486]
Birger Andersson [44025]
Britt-Marie Andersson [54581]
Stubbetorp
Stubbetorp
Göran Åhäll [47723]
Per Ginning [53878]
Björn Giltun [38524]
Conny Johansson [21875]
Per-Ola Andersson [14971]
Marta Blomqvist [28370]
88‑61
Halvlek 1: 30‑20
Halvlek 2: 58‑41
15,39
‑
4,61
3
Sangslösa
Sangslösa
Stefan Hedlund [65258]
Christina Persson [54792]
Torbjörn Hedlund [65259]
Margareta Lind [21486]
Christina Klittmark [57147]
Cram
Cram
Anders Jönsson [13974]
Marianne Petersson [35649]
Björn Jonsson [31349]
Carin Peterson [35655]
Robert Holmqvist [52371]
Annika Öhlin [86576]
Hans Hansson [15660]
42‑97
Halvlek 1: 9‑61
Halvlek 2: 33‑36
1,35
‑
18,65
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Cram
Cram
Anders Jönsson [13974]
Marianne Petersson [35649]
Björn Jonsson [31349]
Carin Peterson [35655]
Robert Holmqvist [52371]
Annika Öhlin [86576]
Hans Hansson [15660]
Anders Jönsson
1
1-0-0
97 - 42
2,310
18,65
2
2010
2010
Astrid Ekinge [44022]
Robert Ekinge [44023]
Göran Björnståhl [21362]
Hans Nilsson [44034]
Astrid Ekinge
1
1-0-0
82 - 30
2,733
18,38
3
Korallen
Korallen
Göran Klaesson [46867]
Raoul Kåberg [92627]
Siv Samuelsson [4628]
Birgitta Corell [40486]
Birger Andersson [44025]
Britt-Marie Andersson [54581]
Göran Klaesson
1
1-0-0
88 - 61
1,443
15,39
4
Stubbetorp
Stubbetorp
Göran Åhäll [47723]
Per Ginning [53878]
Björn Giltun [38524]
Conny Johansson [21875]
Per-Ola Andersson [14971]
Marta Blomqvist [28370]
Göran Åhäll
1
0-0-1
61 - 88
0,693
4,61
5
Gala
Gala
Arne Friberg [87627]
Lennart Josefsson [92675]
Kerstin Karlsson [54598]
Monika Oskarsson Birger [54582]
Birgitta Carlsson [89641]
Bengt Carlsson [89279]
Arne Friberg
1
0-0-1
30 - 82
0,366
1,62
6
Sangslösa
Sangslösa
Stefan Hedlund [65258]
Christina Persson [54792]
Torbjörn Hedlund [65259]
Margareta Lind [21486]
Christina Klittmark [57147]
Stefan Hedlund
1
0-0-1
42 - 97
0,433
1,35