Tisdag 3

Spelas tisdagarna 3/9, 24/9, 15/10, 12/11, 3/12.

Efter avslutad serie flyttas ettan och tvåan till Tisdag 2.

Vid flytt av match - fyll i detta formulär
Flyttade matcher (uppdateras manuellt)

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Ann-Charlott Kinberg 1 1-0-0 83 - 43 1,930 16,77
2 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Per Elfdahl [53034]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Anders Hill 1 1-0-0 77 - 43 1,791 16,04
3 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
Thore Nilsson 1 0-0-1 43 - 77 0,558 3,96
4 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Sölve Helin [49357]
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
Lars Öijerholm 1 0-0-1 43 - 83 0,518 3,23
5 Spader kung
Spader kung
Oscar Hult [12879]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Nils Nordahl [3075]
Oscar Hult 0 0-0-0 0 - 0 0,00
6 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Kristina Edeland 0 0-0-0 0 - 0 0,00
Rond 1 2019-09-03
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Per Elfdahl [53034]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
77‑43
Halvlek 1: 37‑15
Halvlek 2: 40‑28
16,04 ‑ 3,96
8 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Spader kung
Spader kung
Oscar Hult [12879]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Nils Nordahl [3075]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
9 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Sölve Helin [49357]
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
43‑83
Halvlek 1: 11‑64
Halvlek 2: 32‑19
3,23 ‑ 16,77
Rond 2 2019-09-24
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Per Elfdahl [53034]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
8 Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
9 Spader kung
Spader kung
Oscar Hult [12879]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Nils Nordahl [3075]
Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Sölve Helin [49357]
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 3 2019-10-15
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
8 Spader kung
Spader kung
Oscar Hult [12879]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Nils Nordahl [3075]
Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Per Elfdahl [53034]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
9 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Sölve Helin [49357]
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 4 2019-11-12
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Spader kung
Spader kung
Oscar Hult [12879]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Nils Nordahl [3075]
Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
8 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
9 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Per Elfdahl [53034]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Sölve Helin [49357]
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 5 2019-12-03
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Jan-Olof Zetterup [87573]
Lena Zetterup [87572]
Leif Landhquist [90741]
Spader kung
Spader kung
Oscar Hult [12879]
Denny Andréasson [38449]
Ragnar Andersson [26725]
Nils Nordahl [3075]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
8 Kronhuset
Kronhuset
Anders Hill [46869]
An Elfdahl [53033]
Per Elfdahl [53034]
Sigvart Tøsse [55845]
Eva Andersson [49963]
Askim Charpe
Askim Charpe
Ann-Charlott Kinberg [26976]
Gerd Wrige [88026]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
9 Debut Mash
Debut Mash
Lars Öijerholm [47137]
Sölve Helin [49357]
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
Askim Bridgeblandning
Askim Bridgeblandning
Kristina Edeland [55609]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑