Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Luleå BK
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
Kurser
Länkar
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Arkiv
Tider och Kostnader
Jourspelare
Du är här
Luleå BK
BBO
2020 Hösten
Luleå BKs BBO-serie 2020 Hösten
Luleå BKs BBO-serie 2020 Hösten
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Leif Rångevall
8
5-3-0
545 - 359
1,518
109,21
2
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lisa Bergqvist
8
5-1-2
545 - 405
1,346
105,55
3
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Emma Karlsson
8
3-4-1
441 - 345
1,278
98,30
4
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Per Norberg
8
4-1-3
584 - 478
1,222
91,22
5
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
Micke Glyssner
8
4-1-3
439 - 407
1,079
87,19
6
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Hans Molin
8
3-1-4
392 - 430
0,912
75,25
7
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Henrik Oldenburg
8
1-3-4
380 - 480
0,792
61,11
8
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Göran Ström
8
2-2-4
367 - 511
0,718
55,33
9
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Inger Lundberg
8
0-2-6
319 - 597
0,534
36,84
Rond 1
Tisdag 17/11 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
96‑53
Halvlek 1: 40‑31
Halvlek 2: 56‑22
17,47
‑
2,53
2
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
40‑87
Halvlek 1: 18‑55
Halvlek 2: 22‑32
2,11
‑
17,89
3
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
51‑33
Halvlek 1: 26‑12
Halvlek 2: 25‑21
13,90
‑
6,10
4
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
112‑48
Halvlek 1: 90‑22
Halvlek 2: 22‑26
19,37
‑
0,63
5
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
---Frirond---
Rond 2
Tisdag 24/11 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
69‑54
Halvlek 1: 31‑27
Halvlek 2: 38‑27
13,34
‑
6,66
2
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
42‑30
Halvlek 1: 30‑24
Halvlek 2: 12‑6
12,75
‑
7,25
3
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
37‑60
Halvlek 1: 8‑34
Halvlek 2: 29‑26
5,24
‑
14,76
4
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
52‑31
Halvlek 1: 22‑11
Halvlek 2: 30‑20
14,43
‑
5,57
5
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
---Frirond---
Rond 3
Tisdag 1/12 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
86‑31
Halvlek 1: 54‑4
Halvlek 2: 32‑27
18,65
‑
1,35
2
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
47‑46
Halvlek 1: 16‑39
Halvlek 2: 31‑7
10,25
‑
9,75
3
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
62‑72
Halvlek 1: 21‑20
Halvlek 2: 41‑52
7,67
‑
12,33
4
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
47‑41
Halvlek 1: 24‑9
Halvlek 2: 23‑32
11,46
‑
8,54
5
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
---Frirond---
Rond 4
Tisdag 8/12 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
51‑77
Halvlek 1: 40‑17
Halvlek 2: 11‑60
4,76
‑
15,24
2
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
87‑54
Halvlek 1: 52‑20
Halvlek 2: 35‑34
16,25
‑
3,75
3
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
61‑39
Halvlek 1: 31‑6
Halvlek 2: 30‑33
14,60
‑
5,40
4
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
34‑114
Halvlek 1: 12‑75
Halvlek 2: 22‑39
0,00
‑
20,00
5
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
---Frirond---
Rond 5
Tisdag 15/12 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
64‑31
Halvlek 1: 35‑13
Halvlek 2: 29‑18
16,25
‑
3,75
2
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
92‑14
Halvlek 1: 30‑5
Halvlek 2: 62‑9
20,00
‑
0,00
3
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
63‑73
Halvlek 1: 35‑38
Halvlek 2: 28‑35
7,67
‑
12,33
4
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
49‑60
Halvlek 1: 23‑39
Halvlek 2: 26‑21
7,46
‑
12,54
5
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
---Frirond---
Rond 6
Tisdag 22/12 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
95‑34
Halvlek 1: 46‑16
Halvlek 2: 49‑18
19,14
‑
0,86
2
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
105‑24
Halvlek 1: 45‑18
Halvlek 2: 60‑6
20,00
‑
0,00
3
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
48‑37
Halvlek 1: 28‑19
Halvlek 2: 20‑18
12,54
‑
7,46
4
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
47‑64
Halvlek 1: 22‑44
Halvlek 2: 25‑20
6,28
‑
13,72
5
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
---Frirond---
Rond 7
Tisdag 29/12 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
49‑44
Halvlek 1: 33‑25
Halvlek 2: 16‑19
11,23
‑
8,77
2
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
30‑52
Halvlek 1: 19‑36
Halvlek 2: 11‑16
5,40
‑
14,60
3
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
47‑88
Halvlek 1: 33‑50
Halvlek 2: 14‑38
2,75
‑
17,25
4
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
15‑64
Halvlek 1: 14‑27
Halvlek 2: 1‑37
1,91
‑
18,09
5
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
---Frirond---
Rond 8
Tisdag 5/1 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
24‑73
Halvlek 1: 9‑47
Halvlek 2: 15‑26
1,91
‑
18,09
2
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
80‑52
Halvlek 1: 34‑8
Halvlek 2: 46‑44
15,54
‑
4,46
3
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
36‑63
Halvlek 1: 22‑30
Halvlek 2: 14‑33
4,61
‑
15,39
4
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
71‑42
Halvlek 1: 23‑26
Halvlek 2: 48‑16
15,69
‑
4,31
5
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
---Frirond---
Rond 9
Tisdag 12/1 kl 18:30
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Lag Lisa
Lag Lisa
Lisa Bergqvist [89691]
Urban Finnsson [11072]
Pierre Thunström [17974]
Berith Finnsson [12506]
Lag Påle
Lag Påle
Emma Karlsson [58290]
Leif Lundberg [20271]
Peder Linder [18079]
Åsa Jonsson [91371]
61‑51
Halvlek 1: 35‑22
Halvlek 2: 26‑29
12,33
‑
7,67
2
Lag Henrik
Lag Henrik
Henrik Oldenburg [9549]
Jonatan Johansson [62721]
Esa Ryhänen [13240]
Gunnar Holmkvist [4882]
Lag Micke
Lag Micke
Micke Glyssner [2607]
Urban Nilsson [89351]
Anders Enström [13338]
Leif Norén [10752]
Ulf Boström [16097]
55‑41
Halvlek 1: 23‑16
Halvlek 2: 32‑25
13,15
‑
6,85
3
Lag Älvsbyn
Lag Älvsbyn
Leif Rångevall [10493]
Göran Rångevall [2876]
Mikael Johansson [50525]
Dan Wälivaara [9714]
Johan Berglund [89140]
Lag Pelle
Lag Pelle
Per Norberg [20066]
Per-Åke Ellnebro [20270]
Lars Örnberg [14186]
Tomas Frank [3303]
Anders Landmark [12813]
84‑52
Halvlek 1: 35‑38
Halvlek 2: 49‑14
16,11
‑
3,89
4
Lag Kugg
Lag Kugg
Göran Ström [5370]
Göran Nordberg [5369]
Ulla Norman [40394]
Karin Hellsten [31607]
Lag Molle
Lag Molle
Hans Molin [20432]
Stefan Andersson [15068]
Jerker Norlund [15205]
Robert Bohman [17371]
Christer Nyström [15206]
64‑30
Halvlek 1: 19‑14
Halvlek 2: 45‑16
16,38
‑
3,62
5
Lag Inger
Lag Inger
Inger Lundberg [43797]
Tomas Lundberg [43798]
Thord Lindberg [5302]
Peter Townsend [27305]
---Frirond---