BBO-ligan

Gröna Hissen på BBO
Måndag-Torsdag 18.30-22.15
Lagen kommer inbördes överens om speldag, om detta misslyckas är torsdag ordinarie speldag.

Klubbens regler för BBO-ligan
Snabbguide för start av match på BBO
Snabbguide för spelare på BBO

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
Björn Gustafsson 6 5-1-0 440 - 236 1,864 126
2 Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
Göran Hammarström 6 4-1-1 342 - 210 1,629 109
3 LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
Conny Lindquist 6 3-0-3 361 - 286 1,262 100
4 Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
Lars Durlow 6 4-1-1 326 - 296 1,101 96
5 Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
Bo Nordin 6 2-3-1 348 - 316 1,101 96
6 Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
Adam Kovasznay 6 2-1-3 286 - 207 1,382 83
7 Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
Per Hult 6 1-3-2 325 - 365 0,890 83
8 8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
Jan-Erik Grindborg 6 1-3-2 242 - 302 0,801 82
9 Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
Eva Zarins 6 1-3-2 248 - 317 0,782 79
10 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
Berit Nilsson 6 0-4-2 298 - 365 0,816 77
11 Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
Anita Brynje 6 0-3-3 174 - 373 0,466 56
12 DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
Raymond Smedberg 6 1-1-4 186 - 303 0,614 53
Rond 1 2021-09-13 - 2021-09-16
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
78‑37
Halvlek 1: 30‑29
Halvlek 2: 48‑8
23 ‑ 7
2 Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
16‑113
Halvlek 1: 14‑55
Halvlek 2: 2‑58
0 ‑ 25
3 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
75‑72
Halvlek 1: 48‑32
Halvlek 2: 27‑40
15 ‑ 15
4 Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
41‑52
Halvlek 1: 24‑17
Halvlek 2: 17‑35
13 ‑ 17
5 Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
37‑47
Halvlek 1: 16‑32
Halvlek 2: 21‑15
13 ‑ 17
6 LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
60‑28
Halvlek 1: 15‑9
Halvlek 2: 45‑19
21 ‑ 9
Rond 2 2021-09-20 - 2021-09-23
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
23‑58
Halvlek 1: 16‑29
Halvlek 2: 7‑29
8 ‑ 22
2 LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
78‑35
Halvlek 1: 30‑19
Halvlek 2: 48‑16
23 ‑ 7
3 Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
64‑34
Halvlek 1: 36‑20
Halvlek 2: 28‑14
21 ‑ 9
4 Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
60‑68
Halvlek 1: 44‑39
Halvlek 2: 16‑29
14 ‑ 16
5 Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
6‑97
Halvlek 1: 6‑36
Halvlek 2: 0‑61
0 ‑ 25
6 DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
61‑46
Halvlek 1: 36‑23
Halvlek 2: 25‑23
18 ‑ 12
Rond 3 2021-09-27 - 2021-09-30
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
73‑58
Halvlek 1: 50‑36
Halvlek 2: 23‑22
18 ‑ 12
2 Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
55‑31
Halvlek 1: 34‑11
Halvlek 2: 21‑20
19 ‑ 11
3 Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
75‑43
Halvlek 1: 37‑13
Halvlek 2: 38‑30
21 ‑ 9
4 Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
70‑13
Halvlek 1: 34‑7
Halvlek 2: 36‑6
25 ‑ 5
5 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
58‑60
Halvlek 1: 44‑34
Halvlek 2: 14‑26
15 ‑ 15
6 Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
13‑37
Halvlek 1: 2‑23
Halvlek 2: 11‑14
11 ‑ 19
Rond 4 2021-10-04 - 2021-10-07
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
101‑28
Halvlek 1: 60‑12
Halvlek 2: 41‑16
25 ‑ 2
2 LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
35‑71
Halvlek 1: 22‑19
Halvlek 2: 13‑52
8 ‑ 22
3 Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
32‑73
Halvlek 1: 23‑45
Halvlek 2: 9‑28
7 ‑ 23
4 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
40‑66
Halvlek 1: 22‑18
Halvlek 2: 18‑48
10 ‑ 20
5 8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
52‑65
Halvlek 1: 25‑31
Halvlek 2: 27‑34
13 ‑ 17
6 DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
36‑33
Halvlek 1: 13‑10
Halvlek 2: 23‑23
15 ‑ 15
Rond 5 2021-10-11 - 2021-10-14
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
54‑57
Halvlek 1: 27‑38
Halvlek 2: 27‑19
15 ‑ 15
2 Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
60‑58
Halvlek 1: 30‑30
Halvlek 2: 30‑28
15 ‑ 15
3 LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
41‑63
Halvlek 1: 25‑17
Halvlek 2: 16‑46
11 ‑ 19
4 Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
54‑50
Halvlek 1: 26‑18
Halvlek 2: 28‑32
16 ‑ 14
5 8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
18 ‑ 0
6 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
67‑69
Halvlek 1: 41‑32
Halvlek 2: 26‑37
15 ‑ 15
Rond 6 2021-10-18 - 2021-10-21
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
76‑33
Halvlek 1: 28‑11
Halvlek 2: 48‑22
23 ‑ 7
2 Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
18 ‑ 0
3 Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
64‑48
Halvlek 1: 32‑26
Halvlek 2: 32‑22
18 ‑ 12
4 LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
89‑16
Halvlek 1: 58‑9
Halvlek 2: 31‑7
25 ‑ 2
5 Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
76‑39
Halvlek 1: 67‑3
Halvlek 2: 9‑36
22 ‑ 8
6 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
24‑34
Halvlek 1: 1‑18
Halvlek 2: 23‑16
13 ‑ 17
Rond 7 2021-10-25 - 2021-10-28
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kämpe
Kämpe
Björn Gustafsson [2180]
Lennart Rehle [6599]
Lars Hammar [28288]
Peter Backlund [244]
Börje Dahlberg [4744]
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
Mangos
Mangos
Bo Nordin [37111]
Jörgen Ström [6648]
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Tomas Peterson [51054]
Kent Bodén [40415]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Arnbergs A-lag+
Arnbergs A-lag+
Göran Hammarström [11426]
Mikael Arnberg [24686]
Simon Bech [87173]
Tomas Börgesson [1073]
David Probert [3990]
Nils Åhlén [1169]
Leif Ruthström [13060]
Max Ödlund [9267]
Jan Becklén [20525]
Tom Gärds [13002]
Roy Orbison
Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Yan Leger [4582]
Mats Berggren [5549]
Johan Noberius [655]
Ildiko Lang [28328]
David Bryder [3176]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 LINCO
LINCO
Conny Lindquist [14139]
Göran Hermanson [37800]
Lars Zachrisson [2254]
Tora Philip [7780]
Margaretha Norbäck [8660]
Ulf Nehlin [2000]
Jan Brolin [9276]
Per Carlson [37799]
Jan-Olof Hegethorn [12033]
Helena Isaksson [4025]
Kilopax
Kilopax
Eva Zarins [36267]
Bo Johansson [35920]
Eva Klingspor [26851]
Cecilia von Scheven [92446]
Berit Strandberg [38969]
Lena Söderlind [35135]
Ingemar Söderlind [39065]
Lars-Eric Almroth [35919]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Askim
Askim
Adam Kovasznay [50874]
Bengt Johansson [1777]
Anders Ihalainen [4892]
Anders Våge [50378]
Staffan Löwenadler [9947]
Sten-Åke Thunberg [2754]
Leif Beckman [18021]
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Thomas Therkelson [4805]
Mats Allgöwer [8386]
8 Ess i leken
8 Ess i leken
Jan-Erik Grindborg [46264]
Leif Carlson [47206]
Eva Silbersky-Carlson [47207]
Ursula Nielsen [44613]
Håkan Kihlgren [44614]
Annika Grindborg [41769]
Gunilla Johansson [41833]
Karin Grindborg [46265]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Bengans Lärjungar
Bengans Lärjungar
Per Hult [13220]
Mattias Andersson [83877]
Kenneth Raun [24863]
Tomas Ekholm [81508]
Per Hallberg [12555]
Jonas Hägg [27584]
Rikard Olofsson [26232]
Bengt Lindskog [490]
Ulrika Forsberg [89334]
Tricky
Tricky
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Sofia Hargell [54467]
Elisabeth Karlsson [39010]
Mia Brunnberg [41072]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Havanna
Havanna
Berit Nilsson [59816]
Peter Nilsson [59815]
Göran Elinder [63245]
Camilla Söderquist [63246]
Joakim Brännlund [62592]
Yves Chantereau [63238]
Marie Wickman Chantereau [63237]
Birgitta Berg [62039]
Mats Alarik [67735]
DB Brobyggarne
DB Brobyggarne
Raymond Smedberg [14796]
Göran Folke [56930]
Claes Tottie [67619]
Hans Ringbom [67618]
Peter Ljungman [67620]
Niklas Hanson [53164]
Gösta Knochenhauer [79746]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑