Torsdag (BBO jan-feb 2021)

Gröna Hissen
Torsdagar 18.30-22.15

Klubbens regler för BBO-ligan
Snabbguide för uppstart av match på BBO
Snabbguide för spelare på BBO

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
Lars Nilsson 7 7-0-0 587 - 230 2,552 156
2 Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
Björn Gustafsson 7 4-2-1 439 - 322 1,363 123
3 Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
Göran Lind 7 4-1-2 405 - 322 1,258 120
4 Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
Rosemary Pålsson 7 3-3-1 359 - 320 1,122 113
5 BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
Ann-Christine Brask 7 3-2-2 375 - 345 1,087 111
6 Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
Per Hult 7 3-0-4 378 - 331 1,142 109
7 Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
Lars-Gunnar Byström 7 3-0-4 362 - 381 0,950 102
8 E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
Torsten Svenonius 7 3-0-4 347 - 380 0,913 95
9 Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
P-G Norlin 7 1-3-3 312 - 404 0,772 89
10 AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
Ann-Sofi Frankl 7 2-2-3 322 - 423 0,761 87
11 Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
Ulla Ericson 7 1-1-5 287 - 434 0,661 78
12 Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
Birgitta Ternblad 7 0-2-5 232 - 513 0,452 54
Rond 1 2021-01-14
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
40‑68
Halvlek 1: 13‑52
Halvlek 2: 27‑16
10 ‑ 20
2 Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
99‑27
Halvlek 1: 46‑15
Halvlek 2: 53‑12
25 ‑ 2
3 Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
70‑26
Halvlek 1: 22‑26
Halvlek 2: 48‑0
23 ‑ 7
4 BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
23‑24
Halvlek 1: 8‑17
Halvlek 2: 15‑7
15 ‑ 15
5 Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
53‑72
Halvlek 1: 45‑33
Halvlek 2: 8‑39
12 ‑ 18
6 Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
66‑69
Halvlek 1: 42‑45
Halvlek 2: 24‑24
15 ‑ 15
Rond 2 2021-01-21
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
54‑28
Halvlek 1: 34‑8
Halvlek 2: 20‑20
20 ‑ 10
2 Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
67‑37
Halvlek 1: 22‑25
Halvlek 2: 45‑12
21 ‑ 9
3 Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
28‑92
Halvlek 1: 28‑52
Halvlek 2: 0‑40
4 ‑ 25
4 Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
38‑80
Halvlek 1: 14‑47
Halvlek 2: 24‑33
7 ‑ 23
5 Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
67‑22
Halvlek 1: 32‑1
Halvlek 2: 35‑21
23 ‑ 7
6 Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
43‑72
Halvlek 1: 43‑0
Halvlek 2: 0‑72
10 ‑ 20
Rond 3 2021-01-28
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
74‑41
Halvlek 1: 25‑16
Halvlek 2: 49‑25
21 ‑ 9
2 Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
90‑17
Halvlek 1: 42‑7
Halvlek 2: 48‑10
25 ‑ 2
3 Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
78‑45
Halvlek 1: 25‑29
Halvlek 2: 53‑16
21 ‑ 9
4 Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
101‑22
Halvlek 1: 82‑0
Halvlek 2: 19‑22
25 ‑ 2
5 Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
24‑81
Halvlek 1: 10‑22
Halvlek 2: 14‑59
5 ‑ 25
6 Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
42‑54
Halvlek 1: 25‑26
Halvlek 2: 17‑28
13 ‑ 17
Rond 4 2021-02-04
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
76‑41
Halvlek 1: 46‑18
Halvlek 2: 30‑23
22 ‑ 8
2 Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
72‑45
Halvlek 1: 38‑20
Halvlek 2: 34‑25
20 ‑ 10
3 Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
31‑75
Halvlek 1: 24‑29
Halvlek 2: 7‑46
7 ‑ 23
4 E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
43‑75
Halvlek 1: 19‑55
Halvlek 2: 24‑20
9 ‑ 21
5 Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
33‑67
Halvlek 1: 11‑32
Halvlek 2: 22‑35
9 ‑ 21
6 Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
41‑73
Halvlek 1: 16‑22
Halvlek 2: 25‑51
9 ‑ 21
Rond 5 2021-02-11
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
103‑18
Halvlek 1: 70‑4
Halvlek 2: 33‑14
25 ‑ 1
2 Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
53‑74
Halvlek 1: 16‑45
Halvlek 2: 37‑29
11 ‑ 19
3 Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
30‑63
Halvlek 1: 19‑41
Halvlek 2: 11‑22
9 ‑ 21
4 E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
101‑21
Halvlek 1: 42‑12
Halvlek 2: 59‑9
25 ‑ 1
5 AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
37‑44
Halvlek 1: 19‑14
Halvlek 2: 18‑30
14 ‑ 16
6 Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
67‑41
Halvlek 1: 19‑13
Halvlek 2: 48‑28
20 ‑ 10
Rond 6 2021-02-18
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
90‑1
Halvlek 1: 31‑1
Halvlek 2: 59‑0
25 ‑ 0
2 Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
47‑53
Halvlek 1: 14‑32
Halvlek 2: 33‑21
14 ‑ 16
3 Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
46‑23
Halvlek 1: 29‑9
Halvlek 2: 17‑14
19 ‑ 11
4 Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
22‑46
Halvlek 1: 7‑23
Halvlek 2: 15‑23
11 ‑ 19
5 BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
85‑49
Halvlek 1: 38‑23
Halvlek 2: 47‑26
22 ‑ 8
6 Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
58‑18
Halvlek 1: 42‑6
Halvlek 2: 16‑12
23 ‑ 7
Rond 7 2021-02-25
Spelort: BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bananas
Bananas
Lars Nilsson [43950]
Ida Grönkvist [31083]
Yvonne Wiseman [60233]
Markus Bertheau [57666]
Teo Bodin [36833]
Castor Mann [58464]
Andreas Abragi [58640]
Johan Säfsten [35452]
Adam Stokka [30515]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Johannes Matsson [52882]
Sanna Clementsson [55629]
Simon Hult [36107]
Revoke
Revoke
Lars-Gunnar Byström [6923]
Hans Ringertz [9195]
Ulf Henerud [5906]
Christer Koch [85704]
Leif Åkerblom [28274]
Per Gullström [14296]
Ingvar Carlowitz [21928]
89‑63
Halvlek 1: 54‑19
Halvlek 2: 35‑44
20 ‑ 10
2 Passar Aldrig
Passar Aldrig
P-G Norlin [41506]
Eva Benckert [22867]
Eva Wiklander [17165]
Seymour Eriksson [57716]
Åke Lundkvist [57541]
Anders Spjuth [15032]
Blidö
Blidö
Björn Gustafsson [2180]
Peder Olrog [9180]
Lars Hammar [28288]
Lennart Rehle [6599]
44‑50
Halvlek 1: 35‑19
Halvlek 2: 9‑31
14 ‑ 16
3 BETA
BETA
Ann-Christine Brask [82567]
Eva Blomberg [83300]
Bo Frögeli [2068]
Thomas Falk [2069]
Stefan Andersson [84771]
Aurum
Aurum
Göran Lind [14248]
Kerstin Hallgren [6059]
Per-Martin Sandgren [87176]
Mats Evaldsson [9023]
41‑36
Halvlek 1: 27‑18
Halvlek 2: 14‑18
16 ‑ 14
4 Öresund
Öresund
Rosemary Pålsson [57245]
Gunilla Berthagen [57244]
Ronny Blomdahl [4768]
Sven Fagrell [16706]
Christian Leo [577]
Lars-Göran Borgquist [13680]
AnnSofiF
AnnSofiF
Ann-Sofi Frankl [9912]
Christer Thunvik [2287]
Birgitta Kåre [6776]
Börje Karlsson [2290]
Ingrid Ahl [2169]
Gunilla Fredriksson [15240]
47‑49
Halvlek 1: 27‑22
Halvlek 2: 20‑27
15 ‑ 15
5 Guteblandning
Guteblandning
Per Hult [13220]
Ulrika Forsberg [89334]
Bengt Lindskog [490]
Jan Hjorth [4158]
Kenneth Raun [24863]
Jonas Hägg [27584]
Trick o Treats
Trick o Treats
Birgitta Ternblad [1981]
Eva Abragi [61565]
Anita Brynje [44476]
Caroline Henjered [43876]
Elisabeth Karlsson [39010]
Sofia Hargell [54467]
Lena Engman [61439]
Jakob Sondén [93481]
75‑21
Halvlek 1: 28‑19
Halvlek 2: 47‑2
25 ‑ 5
6 Ljusen
Ljusen
Ulla Ericson [17019]
Lars Ericson [50695]
Jeanette Bandel [84746]
Ingrid Linnarsson [23525]
Marianne Primér [14791]
Inga Sandberg [9199]
E-PMF
E-PMF
Torsten Svenonius [60206]
Gunnar Franzén [61262]
Per Flerén [63187]
Peder Jensen [44612]
Göran Nyqvist [59859]
Carina Sundelius [59990]
Ivar Lichtenstein [66621]
Henrik Arve [40422]
Per Söderberg [18380]
35‑59
Halvlek 1: 20‑34
Halvlek 2: 15‑25
11 ‑ 19