Onsdag partävling m hcp max 54 par
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
26 | 368,0 | 45,10 | Terezia Lagerman - Bengt Rylander | Terezia Lagerman Bengt Rylander | BK Bridgehuset - BS Oden | BK Bridgehuset BS Oden |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som Ö-V, mot Mona Berge - Ulla Öberg | Rond 10, som Ö-V, mot Mona Berge - Ulla Öberg |
1 | 3NT | Ö | +2 | ♦8 | -460 | 22 | 65 | 65 | ♠ED43♥KDkn2♦D32♣D6 | ♠108♥E74♦Ekn5♣E8732 | ♠ED43♥KDkn2♦D32♣D6 | 22 | 64,71 | 22 |
2 | 2♠ | Ö | –2 | ♥E | 100 | 29 | 85 | 85 | ♠E1094♥D104♦432♣kn109 | ♠D87♥kn8♦Kkn1087♣E64 | ♠E1094♥D104♦432♣kn109 | 51 | 75,00 | 51 |
Rond 2, som Ö-V, mot Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 2, som Ö-V, mot Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning |
3 | 1NT | S | –2 | ♠4 | -100 | 27 | 79 | 79 | ♠532♥E109♦E865♣K62 | ♠EK974♥K83♦kn72♣83 | ♠532♥E109♦E865♣K62 | 78 | 76,47 | 78 |
4 | 3NT | V | +1 | ♦E | -630 | 31 | 91 | 91 | ♠E10764♥E3♦853♣Dkn7 | ♠Dkn53♥KD♦D962♣EK10 | ♠E10764♥E3♦853♣Dkn7 | 109 | 80,15 | 109 |
Rond 8, som N-S, mot Ulla Borgström - Monica Wester | Rond 8, som N-S, mot Ulla Borgström - Monica Wester |
5 | 4♠ | S | +3 | ♦E | 710 | 17 | 50 | 50 | ♠EK942♥86♦-♣EDkn752 | ♠kn10873♥E72♦1093♣K9 | ♠EK942♥86♦-♣EDkn752 | 126 | 74,12 | 126 |
6 | 2♥ | N | –3 | ♦E | -150 | 12 | 35 | 35 | ♠9♥E109632♦976♣KD2 | ♠KD876♥54♦kn83♣kn64 | ♠9♥E109632♦976♣KD2 | 138 | 67,65 | 138 |
Rond 9, som Ö-V, mot Thomas Davy - Mats Ryderheim | Rond 9, som Ö-V, mot Thomas Davy - Mats Ryderheim |
7 | 4♠ | N | +2 | ♣E | 680 | 16 | 47 | 47 | ♠3♥D86♦10976♣EK754 | ♠9♥10743♦KDkn4♣D983 | ♠3♥D86♦10976♣EK754 | 154 | 64,71 | 154 |
8 | 4♠ | Ö | = | ♥E | -420 | 6 | 18 | 18 | ♠EKkn10432♥6♦10♣Kkn86 | ♠D♥D2♦ED96532♣E107 | ♠EKkn10432♥6♦10♣Kkn86 | 160 | 58,82 | 160 |
Rond 1, som N-S, mot Lena Kampf - Guje Ekberg | Rond 1, som N-S, mot Lena Kampf - Guje Ekberg |
9 | 3NT | Ö | +2 | ♥9 | -660 | 3 | 9 | 9 | ♠E1062♥Kkn7♦94♣10863 | ♠kn4♥10965♦K762♣K74 | ♠E1062♥Kkn7♦94♣10863 | 163 | 53,27 | 163 |
10 | 3♦ | S | = | ♠4 | 110 | 8 | 24 | 24 | ♠K86♥E54♦kn63♣E872 | ♠E9♥D1076♦ED1092♣63 | ♠K86♥E54♦kn63♣E872 | 171 | 50,29 | 171 |
Rond 12, som N-S, mot Rolf Bergström - Christer Löfgren | Rond 12, som N-S, mot Rolf Bergström - Christer Löfgren |
11 | 5♦ | N | +1 | ♣K | 420 | 16 | 47 | 47 | ♠-♥kn874♦EKkn976♣Ekn8 | ♠EDkn7♥EKD9♦432♣96 | ♠-♥kn874♦EKkn976♣Ekn8 | 187 | 50,00 | 187 |
12 | 3♣ | V | +1 | ♦10 | -130 | 9 | 26 | 26 | ♠D106♥K6♦K10985♣ED4 | ♠K9875♥kn543♦D73♣6 | ♠D106♥K6♦K10985♣ED4 | 196 | 48,04 | 196 |
Rond 5, som Ö-V, mot Henrik Swensson - Yvonne Tolf | Rond 5, som Ö-V, mot Henrik Swensson - Yvonne Tolf |
13 | 4♥ | S | –2 | ♠4 | -200 | 27 | 79 | 79 | ♠EDkn653♥-♦D853♣kn75 | ♠4♥Dkn98♦kn9♣K96432 | ♠EDkn653♥-♦D853♣kn75 | 223 | 50,45 | 223 |
14 | 1♠ | Ö | = | ♣E | -80 | 12 | 35 | 35 | ♠E932♥K83♦1085♣kn85 | ♠kn105♥E95♦EKD9♣K106 | ♠E932♥K83♦1085♣kn85 | 235 | 49,37 | 235 |
Rond 7, som N-S, mot Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson | Rond 7, som N-S, mot Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson |
15 | 1♠ | V | +2 | ♠3 | -140 | 3 | 9 | 9 | ♠1043♥D986♦KD6♣kn76 | ♠852♥Kkn♦kn742♣EK52 | ♠1043♥D986♦KD6♣kn76 | 238 | 46,67 | 238 |
16 | 2♥ | Ö | = | ♣9 | -110 | 15 | 44 | 44 | ♠kn63♥D7♦KD8754♣D8 | ♠E75♥Ekn6♦1032♣kn1093 | ♠kn63♥D7♦KD8754♣D8 | 253 | 46,51 | 253 |
Rond 4, som Ö-V, mot Christer Östberg - Jan Walhagen | Rond 4, som Ö-V, mot Christer Östberg - Jan Walhagen |
17 | 2♣ | N | +2 | ♦10 | 130 | 12 | 35 | 35 | ♠D742♥K932♦107♣ED6 | ♠kn105♥kn10875♦Ekn84♣7 | ♠D742♥K932♦107♣ED6 | 265 | 45,85 | 265 |
18 | 3♣ | V | –1 | ♠6 | 50 | 25 | 74 | 74 | ♠82♥D42♦K65♣KD754 | ♠Dkn109♥83♦D2♣E10983 | ♠82♥D42♦K65♣KD754 | 290 | 47,39 | 290 |
Rond 6, som Ö-V, mot Stefan Ziedén - Britta-Lena Rundcrantz | Rond 6, som Ö-V, mot Stefan Ziedén - Britta-Lena Rundcrantz |
19 | 3♥ | N | –1 | ♠E | -50 | 17 | 50 | 50 | ♠E3♥4♦Ekn9653♣9764 | ♠K1074♥D65♦K104♣D53 | ♠E3♥4♦Ekn9653♣9764 | 307 | 47,52 | 307 |
20 | 5♦ | V | = | ♥E | -600 | 7 | 21 | 21 | ♠E54♥D42♦E♣Ekn9543 | ♠D8♥3♦KD9432♣KD106 | ♠E54♥D42♦E♣Ekn9543 | 314 | 46,18 | 314 |
Rond 3, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund | Rond 3, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund |
21 | 3♥ | V | –1 | ♦kn | 50 | 20 | 59 | 59 | ♠KD8♥kn1083♦ED5♣875 | ♠E1052♥D9652♦7♣1042 | ♠KD8♥kn1083♦ED5♣875 | 334 | 46,78 | 334 |
22 | 4♠ | S | = | ♦E | 420 | 0 | 0 | 0 | ♠743♥kn984♦Dkn32♣65 | ♠kn8♥KD5♦EK1096♣K32 | ♠743♥kn984♦Dkn32♣65 | 334 | 44,65 | 334 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lars Andersson - Jill Franssohn | Rond 11, som Ö-V, mot Lars Andersson - Jill Franssohn |
23 | 2♠ | V | = | ♣3 | -110 | 28 | 82 | 82 | ♠98542♥D754♦ED10♣D | ♠Dkn1063♥K108♦76♣Kkn7 | ♠98542♥D754♦ED10♣D | 362 | 46,29 | 362 |
24 | 4♠ | S | = | ♥3 | 420 | 6 | 18 | 18 | ♠kn10♥K8542♦EKD5♣64 | ♠75♥kn1073♦32♣Kkn1053 | ♠kn10♥K8542♦EKD5♣64 | 368 | 45,10 | 368 |