KM Individuelle
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
15 | 201 | 47,86 | Ulf Järnehall | Ulf Järnehall | BK S:t Erik | BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Öst, med Hans Alexandersson, mot Franciska Levy - Åke Sjöberg | Rond 1, som Öst, med Hans Alexandersson, mot Franciska Levy - Åke Sjöberg |
1 | -500 | 10 | 100 | 100 | ♠EDkn♥EKD4♦7632♣D7 | ♠9865♥109862♦8♣K103 | ♠EDkn♥EKD4♦7632♣D7 | 10 | 100,0 | 10 |
2 | -180 | 8 | 80 | 80 | ♠E♥ED6♦K853♣Dkn1087 | ♠kn6543♥9842♦Ekn76♣- | ♠E♥ED6♦K853♣Dkn1087 | 18 | 90,00 | 18 |
3 | 100 | 3 | 30 | 30 | ♠863♥D1065♦9832♣E9 | ♠D♥EK94♦EKD76♣1082 | ♠863♥D1065♦9832♣E9 | 21 | 70,00 | 21 |
Rond 2, som Nord, med Rolf Nilsson, mot Tommy Eneqvist - Adnan Cessan | Rond 2, som Nord, med Rolf Nilsson, mot Tommy Eneqvist - Adnan Cessan |
4 | 110 | 10 | 100 | 100 | ♠1087432♥kn84♦D74♣2 | ♠K♥EK102♦982♣ED953 | ♠1087432♥kn84♦D74♣2 | 31 | 77,50 | 31 |
5 | 2 | 20 | 20 | ♠kn74♥K1054♦E6♣K982 | ♠D1095♥872♦Kkn7♣E75 | ♠kn74♥K1054♦E6♣K982 | 33 | 66,00 | 33 |
6 | 100 | 6 | 60 | 60 | ♠kn832♥EKDkn105♦72♣7 | ♠D654♥9♦KD9853♣D6 | ♠kn832♥EKDkn105♦72♣7 | 39 | 65,00 | 39 |
Rond 3, som Nord, med Anders Ingels, mot Per Grivenfeldt - Fredrik Alfredsson | Rond 3, som Nord, med Anders Ingels, mot Per Grivenfeldt - Fredrik Alfredsson |
7 | 600 | 8 | 80 | 80 | ♠E92♥86♦EK6♣ED1032 | ♠kn74♥E97♦D1072♣875 | ♠E92♥86♦EK6♣ED1032 | 47 | 67,14 | 47 |
8 | 150 | 4 | 40 | 40 | ♠8♥D753♦Dkn109♣K1098 | ♠KDkn109532♥Kkn6♦85♣- | ♠8♥D753♦Dkn109♣K1098 | 51 | 63,75 | 51 |
9 | 460 | 7 | 70 | 70 | ♠Ekn84♥D10♦Dkn3♣EKD6 | ♠D75♥K93♦E876♣743 | ♠Ekn84♥D10♦Dkn3♣EKD6 | 58 | 64,44 | 58 |
Rond 4, som Nord, med Mattias Weiler, mot Hans Jitelius - Lars-Erik Rudström | Rond 4, som Nord, med Mattias Weiler, mot Hans Jitelius - Lars-Erik Rudström |
10 | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠53♥Kkn932♦Kkn♣EK65 | ♠9♥D5♦E987543♣kn104 | ♠53♥Kkn932♦Kkn♣EK65 | 58 | 58,00 | 58 |
11 | 110 | 0 | 0 | 0 | ♠E104♥642♦KD743♣E7 | ♠D8652♥ED87♦kn♣D43 | ♠E104♥642♦KD743♣E7 | 58 | 52,73 | 58 |
12 | -150 | 1 | 10 | 10 | ♠K96♥8654♦976♣754 | ♠EDkn54♥kn72♦Ekn85♣kn | ♠K96♥8654♦976♣754 | 59 | 49,17 | 59 |
Rond 5, som Syd, med Paul Iwarson, mot Hans Flodin - Adnan Cessan | Rond 5, som Syd, med Paul Iwarson, mot Hans Flodin - Adnan Cessan |
13 | 100 | 9 | 90 | 90 | ♠EK54♥6♦102♣KD9654 | ♠832♥1084♦kn63♣Ekn87 | ♠EK54♥6♦102♣KD9654 | 68 | 52,31 | 68 |
14 | -50 | 7 | 70 | 70 | ♠105♥984♦Kkn873♣E106 | ♠Ekn94♥EK73♦954♣42 | ♠105♥984♦Kkn873♣E106 | 75 | 53,57 | 75 |
15 | 110 | 7 | 70 | 70 | ♠53♥kn1063♦K932♣Ekn9 | ♠EKkn1062♥72♦D10♣1065 | ♠53♥kn1063♦K932♣Ekn9 | 82 | 54,67 | 82 |
Rond 6, som Väst, med Henry Tenglin, mot Rolf Nilsson - Jan-Olof Hegethorn | Rond 6, som Väst, med Henry Tenglin, mot Rolf Nilsson - Jan-Olof Hegethorn |
16 | -150 | 6 | 60 | 60 | ♠E65♥kn7♦1052♣D10732 | ♠Dkn7♥E93♦KD6♣Ekn85 | ♠E65♥kn7♦1052♣D10732 | 88 | 55,00 | 88 |
17 | 120 | 4 | 40 | 40 | ♠D10♥kn72♦432♣E10752 | ♠9653♥D1084♦Ekn109♣K | ♠D10♥kn72♦432♣E10752 | 92 | 54,12 | 92 |
18 | 130 | 8 | 80 | 80 | ♠E1086♥E42♦D103♣K84 | ♠94♥K3♦754♣1097632 | ♠E1086♥E42♦D103♣K84 | 100 | 55,56 | 100 |
Rond 7, som Väst, med Franciska Levy, mot Eva Klingspor - Anders Ingels | Rond 7, som Väst, med Franciska Levy, mot Eva Klingspor - Anders Ingels |
19 | 300 | 0 | 0 | 0 | ♠-♥10865♦962♣D108763 | ♠EK1074♥E932♦kn8♣Kkn | ♠-♥10865♦962♣D108763 | 100 | 52,63 | 100 |
20 | -100 | 6 | 60 | 60 | ♠Kkn♥K10872♦73♣D986 | ♠E109♥9♦D10942♣K732 | ♠Kkn♥K10872♦73♣D986 | 106 | 53,00 | 106 |
21 | 660 | 0 | 0 | 0 | ♠EK1032♥kn54♦94♣kn95 | ♠865♥109863♦-♣E10864 | ♠EK1032♥kn54♦94♣kn95 | 106 | 50,48 | 106 |
Rond 8, som Öst, med Lennart Kjellman, mot Bengt Wärn - Åke Sjöberg | Rond 8, som Öst, med Lennart Kjellman, mot Bengt Wärn - Åke Sjöberg |
22 | -660 | 7 | 70 | 70 | ♠E763♥ED♦E98♣ED93 | ♠KD10♥64♦D742♣kn1076 | ♠E763♥ED♦E98♣ED93 | 113 | 51,36 | 113 |
23 | -620 | 7 | 70 | 70 | ♠K875♥EKkn♦KD975♣E | ♠D42♥97632♦10♣kn1042 | ♠K875♥EKkn♦KD975♣E | 120 | 52,17 | 120 |
24 | 460 | 5 | 50 | 50 | ♠E1095♥43♦kn105♣8654 | ♠8632♥Dkn76♦E643♣7 | ♠E1095♥43♦kn105♣8654 | 125 | 52,08 | 125 |
Rond 9, som Väst, med Daniel Gullberg, mot Arne Jansson - Anders Ingels | Rond 9, som Väst, med Daniel Gullberg, mot Arne Jansson - Anders Ingels |
25 | 140 | 4 | 40 | 40 | ♠D1094♥D72♦1093♣E65 | ♠32♥E865♦EDkn54♣72 | ♠D1094♥D72♦1093♣E65 | 129 | 51,60 | 129 |
26 | 100 | 5 | 50 | 50 | ♠kn975♥ED1053♦D93♣9 | ♠K86♥K962♦K75♣K54 | ♠kn975♥ED1053♦D93♣9 | 134 | 51,54 | 134 |
27 | 450 | 5 | 50 | 50 | ♠4♥72♦EK1086♣K7432 | ♠kn109762♥63♦93♣kn96 | ♠4♥72♦EK1086♣K7432 | 139 | 51,48 | 139 |
Rond 10, som Öst, med Hans Jitelius, mot Lennart Kjellman - Per Grivenfeldt | Rond 10, som Öst, med Hans Jitelius, mot Lennart Kjellman - Per Grivenfeldt |
28 | -130 | 4 | 40 | 40 | ♠kn7♥K5♦K7♣EDkn9653 | ♠D♥EDkn76♦1084♣10842 | ♠kn7♥K5♦K7♣EDkn9653 | 143 | 51,07 | 143 |
29 | 620 | 5 | 50 | 50 | ♠1075♥9♦EK1053♣D982 | ♠983♥K1083♦kn984♣63 | ♠1075♥9♦EK1053♣D982 | 148 | 51,03 | 148 |
30 | 100 | 4 | 40 | 40 | ♠kn32♥97♦kn98765♣D6 | ♠EK10984♥Ekn♦1032♣K10 | ♠kn32♥97♦kn98765♣D6 | 152 | 50,67 | 152 |
Rond 11, som Nord, med Jan-Olof Hegethorn, mot Daniel Gullberg - Fredrik Alfredsson | Rond 11, som Nord, med Jan-Olof Hegethorn, mot Daniel Gullberg - Fredrik Alfredsson |
31 | 600 | 0 | 0 | 0 | ♠104♥ED2♦Kkn3♣Ekn952 | ♠EK753♥K7♦42♣D876 | ♠104♥ED2♦Kkn3♣Ekn952 | 152 | 49,03 | 152 |
32 | 450 | 4 | 40 | 40 | ♠KDkn1076♥ED85♦5♣kn8 | ♠E8542♥K9♦D943♣105 | ♠KDkn1076♥ED85♦5♣kn8 | 156 | 48,75 | 156 |
33 | -100 | 2 | 20 | 20 | ♠D762♥kn1043♦E1092♣4 | ♠kn♥EK62♦Dkn6♣D7652 | ♠D762♥kn1043♦E1092♣4 | 158 | 47,88 | 158 |
Rond 12, som Väst, med Tommy Eneqvist, mot Paul Iwarson - Arne Jansson | Rond 12, som Väst, med Tommy Eneqvist, mot Paul Iwarson - Arne Jansson |
34 | -480 | 7 | 70 | 70 | ♠Ekn104♥ED♦76♣Kkn982 | ♠73♥Kkn8532♦83♣ED4 | ♠Ekn104♥ED♦76♣Kkn982 | 165 | 48,53 | 165 |
35 | 430 | 4 | 40 | 40 | ♠7♥742♦D9875♣Ekn82 | ♠D9853♥K10986♦3♣D3 | ♠7♥742♦D9875♣Ekn82 | 169 | 48,29 | 169 |
36 | 670 | 0 | 0 | 0 | ♠73♥KD108♦K93♣EK86 | ♠kn1042♥Ekn9♦1074♣432 | ♠73♥KD108♦K93♣EK86 | 169 | 46,94 | 169 |
Rond 13, som Nord, med Adnan Cessan, mot Tommy Eneqvist - Lars-Erik Rudström | Rond 13, som Nord, med Adnan Cessan, mot Tommy Eneqvist - Lars-Erik Rudström |
37 | -630 | 3 | 30 | 30 | ♠753♥1086♦1042♣D654 | ♠D♥EDkn♦Ekn653♣Ekn87 | ♠753♥1086♦1042♣D654 | 172 | 46,49 | 172 |
38 | 200 | 8 | 80 | 80 | ♠10632♥87♦ED972♣kn9 | ♠-♥D653♦K8♣EK108764 | ♠10632♥87♦ED972♣kn9 | 180 | 47,37 | 180 |
39 | 730 | 9 | 90 | 90 | ♠D82♥E93♦kn93♣10843 | ♠EKkn1076♥kn4♦E1052♣5 | ♠D82♥E93♦kn93♣10843 | 189 | 48,46 | 189 |
Rond 14, som Öst, med Rune Strand, mot Mattias Weiler - Franciska Levy | Rond 14, som Öst, med Rune Strand, mot Mattias Weiler - Franciska Levy |
40 | -460 | 10 | 100 | 100 | ♠D5♥D63♦63♣E109753 | ♠E10762♥E52♦KD♣KDkn | ♠D5♥D63♦63♣E109753 | 199 | 49,75 | 199 |
41 | 920 | 2 | 20 | 20 | ♠D64♥EKkn104♦D8♣kn87 | ♠kn1032♥9853♦10964♣4 | ♠D64♥EKkn104♦D8♣kn87 | 201 | 49,02 | 201 |
42 | 170 | 0 | 0 | 0 | ♠ED107♥1063♦E854♣84 | ♠96543♥kn7♦D2♣KD93 | ♠ED107♥1063♦E854♣84 | 201 | 47,86 | 201 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior