KM Individuelle
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
11 | 218 | 51,90 | Lars-Erik Rudström | Lars-Erik Rudström | BK S:t Erik | BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Nord, med Arne Jansson, mot Hans Flodin - Rolf Nilsson | Rond 1, som Nord, med Arne Jansson, mot Hans Flodin - Rolf Nilsson |
1 | -170 | 6 | 60 | 60 | ♠K107♥5♦EKD10954♣kn9 | ♠432♥kn73♦kn♣E86542 | ♠K107♥5♦EKD10954♣kn9 | 6 | 60,00 | 6 |
2 | -140 | 4 | 40 | 40 | ♠K7♥Kkn5♦D42♣EK965 | ♠D10982♥1073♦109♣432 | ♠K7♥Kkn5♦D42♣EK965 | 10 | 50,00 | 10 |
3 | -150 | 1 | 10 | 10 | ♠K1054♥kn8732♦105♣K7 | ♠Ekn972♥-♦kn4♣Dkn6543 | ♠K1054♥kn8732♦105♣K7 | 11 | 36,67 | 11 |
Rond 2, som Nord, med Anders Ingels, mot Daniel Gullberg - Eva Klingspor | Rond 2, som Nord, med Anders Ingels, mot Daniel Gullberg - Eva Klingspor |
4 | 100 | 6 | 60 | 60 | ♠1087432♥kn84♦D74♣2 | ♠K♥EK102♦982♣ED953 | ♠1087432♥kn84♦D74♣2 | 17 | 42,50 | 17 |
5 | 120 | 8 | 80 | 80 | ♠kn74♥K1054♦E6♣K982 | ♠D1095♥872♦Kkn7♣E75 | ♠kn74♥K1054♦E6♣K982 | 25 | 50,00 | 25 |
6 | -50 | 3 | 30 | 30 | ♠kn832♥EKDkn105♦72♣7 | ♠D654♥9♦KD9853♣D6 | ♠kn832♥EKDkn105♦72♣7 | 28 | 46,67 | 28 |
Rond 3, som Syd, med Paul Iwarson, mot Åke Sjöberg - Åke Hägglund | Rond 3, som Syd, med Paul Iwarson, mot Åke Sjöberg - Åke Hägglund |
7 | 600 | 8 | 80 | 80 | ♠kn74♥E97♦D1072♣875 | ♠E92♥86♦EK6♣ED1032 | ♠kn74♥E97♦D1072♣875 | 36 | 51,43 | 36 |
8 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠KDkn109532♥Kkn6♦85♣- | ♠8♥D753♦Dkn109♣K1098 | ♠KDkn109532♥Kkn6♦85♣- | 36 | 45,00 | 36 |
9 | 460 | 7 | 70 | 70 | ♠D75♥K93♦E876♣743 | ♠Ekn84♥D10♦Dkn3♣EKD6 | ♠D75♥K93♦E876♣743 | 43 | 47,78 | 43 |
Rond 4, som Väst, med Hans Jitelius, mot Ulf Järnehall - Mattias Weiler | Rond 4, som Väst, med Hans Jitelius, mot Ulf Järnehall - Mattias Weiler |
10 | 150 | 10 | 100 | 100 | ♠EKDkn107♥E107♦10♣D72 | ♠8642♥864♦D62♣983 | ♠EKDkn107♥E107♦10♣D72 | 53 | 53,00 | 53 |
11 | 110 | 10 | 100 | 100 | ♠kn9♥kn53♦1092♣kn10952 | ♠K73♥K109♦E865♣K86 | ♠kn9♥kn53♦1092♣kn10952 | 63 | 57,27 | 63 |
12 | -150 | 9 | 90 | 90 | ♠1072♥93♦K42♣D9832 | ♠83♥EKD10♦D103♣EK106 | ♠1072♥93♦K42♣D9832 | 72 | 60,00 | 72 |
Rond 5, som Väst, med Hans Alexandersson, mot Tommy Eneqvist - Arne Jansson | Rond 5, som Väst, med Hans Alexandersson, mot Tommy Eneqvist - Arne Jansson |
13 | -680 | 9 | 90 | 90 | ♠D1076♥EKD973♦E9♣3 | ♠kn9♥kn52♦KD8754♣102 | ♠D1076♥EKD973♦E9♣3 | 81 | 62,31 | 81 |
14 | -50 | 3 | 30 | 30 | ♠K762♥6♦D106♣KD983 | ♠D83♥Dkn1052♦E2♣kn75 | ♠K762♥6♦D106♣KD983 | 84 | 60,00 | 84 |
15 | 100 | 6 | 60 | 60 | ♠D98♥ED8♦kn754♣KD3 | ♠74♥K954♦E86♣8742 | ♠D98♥ED8♦kn754♣KD3 | 90 | 60,00 | 90 |
Rond 6, som Öst, med Franciska Levy, mot Fredrik Alfredsson - Bengt Wärn | Rond 6, som Öst, med Franciska Levy, mot Fredrik Alfredsson - Bengt Wärn |
16 | -2200 | 10 | 100 | 100 | ♠Dkn7♥E93♦KD6♣Ekn85 | ♠E65♥kn7♦1052♣D10732 | ♠Dkn7♥E93♦KD6♣Ekn85 | 100 | 62,50 | 100 |
17 | 150 | 1 | 10 | 10 | ♠9653♥D1084♦Ekn109♣K | ♠D10♥kn72♦432♣E10752 | ♠9653♥D1084♦Ekn109♣K | 101 | 59,41 | 101 |
18 | 600 | 1 | 10 | 10 | ♠94♥K3♦754♣1097632 | ♠E1086♥E42♦D103♣K84 | ♠94♥K3♦754♣1097632 | 102 | 56,67 | 102 |
Rond 7, som Väst, med Lennart Kjellman, mot Henry Tenglin - Arne Jansson | Rond 7, som Väst, med Lennart Kjellman, mot Henry Tenglin - Arne Jansson |
19 | 140 | 5 | 50 | 50 | ♠-♥10865♦962♣D108763 | ♠EK1074♥E932♦kn8♣Kkn | ♠-♥10865♦962♣D108763 | 107 | 56,32 | 107 |
20 | 110 | 1 | 10 | 10 | ♠Kkn♥K10872♦73♣D986 | ♠E109♥9♦D10942♣K732 | ♠Kkn♥K10872♦73♣D986 | 108 | 54,00 | 108 |
21 | -100 | 9 | 90 | 90 | ♠EK1032♥kn54♦94♣kn95 | ♠865♥109863♦-♣E10864 | ♠EK1032♥kn54♦94♣kn95 | 117 | 55,71 | 117 |
Rond 8, som Öst, med Daniel Gullberg, mot Franciska Levy - Hans Flodin | Rond 8, som Öst, med Daniel Gullberg, mot Franciska Levy - Hans Flodin |
22 | -630 | 1 | 10 | 10 | ♠E763♥ED♦E98♣ED93 | ♠KD10♥64♦D742♣kn1076 | ♠E763♥ED♦E98♣ED93 | 118 | 53,64 | 118 |
23 | -1100 | 10 | 100 | 100 | ♠K875♥EKkn♦KD975♣E | ♠D42♥97632♦10♣kn1042 | ♠K875♥EKkn♦KD975♣E | 128 | 55,65 | 128 |
24 | 460 | 5 | 50 | 50 | ♠E1095♥43♦kn105♣8654 | ♠8632♥Dkn76♦E643♣7 | ♠E1095♥43♦kn105♣8654 | 133 | 55,42 | 133 |
Rond 9, som Nord, med Mattias Weiler, mot Lennart Kjellman - Rolf Nilsson | Rond 9, som Nord, med Mattias Weiler, mot Lennart Kjellman - Rolf Nilsson |
25 | 140 | 6 | 60 | 60 | ♠EKkn865♥K♦82♣kn983 | ♠7♥kn10943♦K76♣KD104 | ♠EKkn865♥K♦82♣kn983 | 139 | 55,60 | 139 |
26 | 100 | 5 | 50 | 50 | ♠D104♥7♦E64♣EDkn1087 | ♠E32♥kn84♦kn1082♣632 | ♠D104♥7♦E64♣EDkn1087 | 144 | 55,38 | 144 |
27 | 450 | 5 | 50 | 50 | ♠D83♥D10854♦D752♣5 | ♠EK5♥EKkn9♦kn4♣ED108 | ♠D83♥D10854♦D752♣5 | 149 | 55,19 | 149 |
Rond 10, som Väst, med Rune Strand, mot Paul Iwarson - Henry Tenglin | Rond 10, som Väst, med Rune Strand, mot Paul Iwarson - Henry Tenglin |
28 | -130 | 4 | 40 | 40 | ♠D♥EDkn76♦1084♣10842 | ♠kn7♥K5♦K7♣EDkn9653 | ♠D♥EDkn76♦1084♣10842 | 153 | 54,64 | 153 |
29 | 620 | 5 | 50 | 50 | ♠983♥K1083♦kn984♣63 | ♠1075♥9♦EK1053♣D982 | ♠983♥K1083♦kn984♣63 | 158 | 54,48 | 158 |
30 | 140 | 2 | 20 | 20 | ♠EK10984♥Ekn♦1032♣K10 | ♠kn32♥97♦kn98765♣D6 | ♠EK10984♥Ekn♦1032♣K10 | 160 | 53,33 | 160 |
Rond 11, som Nord, med Åke Hägglund, mot Rune Strand - Eva Klingspor | Rond 11, som Nord, med Åke Hägglund, mot Rune Strand - Eva Klingspor |
31 | 660 | 7 | 70 | 70 | ♠104♥ED2♦Kkn3♣Ekn952 | ♠EK753♥K7♦42♣D876 | ♠104♥ED2♦Kkn3♣Ekn952 | 167 | 53,87 | 167 |
32 | 480 | 8 | 80 | 80 | ♠KDkn1076♥ED85♦5♣kn8 | ♠E8542♥K9♦D943♣105 | ♠KDkn1076♥ED85♦5♣kn8 | 175 | 54,69 | 175 |
33 | 100 | 6 | 60 | 60 | ♠D762♥kn1043♦E1092♣4 | ♠kn♥EK62♦Dkn6♣D7652 | ♠D762♥kn1043♦E1092♣4 | 181 | 54,85 | 181 |
Rond 12, som Öst, med Jan-Olof Hegethorn, mot Anders Ingels - Hans Alexandersson | Rond 12, som Öst, med Jan-Olof Hegethorn, mot Anders Ingels - Hans Alexandersson |
34 | -480 | 7 | 70 | 70 | ♠73♥Kkn8532♦83♣ED4 | ♠Ekn104♥ED♦76♣Kkn982 | ♠73♥Kkn8532♦83♣ED4 | 188 | 55,29 | 188 |
35 | 400 | 9 | 90 | 90 | ♠D9853♥K10986♦3♣D3 | ♠7♥742♦D9875♣Ekn82 | ♠D9853♥K10986♦3♣D3 | 197 | 56,29 | 197 |
36 | 100 | 3 | 30 | 30 | ♠kn1042♥Ekn9♦1074♣432 | ♠73♥KD108♦K93♣EK86 | ♠kn1042♥Ekn9♦1074♣432 | 200 | 55,56 | 200 |
Rond 13, som Väst, med Tommy Eneqvist, mot Ulf Järnehall - Adnan Cessan | Rond 13, som Väst, med Tommy Eneqvist, mot Ulf Järnehall - Adnan Cessan |
37 | -630 | 7 | 70 | 70 | ♠K6♥9732♦KD987♣K9 | ♠Ekn109842♥K54♦-♣1032 | ♠K6♥9732♦KD987♣K9 | 207 | 55,95 | 207 |
38 | 200 | 2 | 20 | 20 | ♠E9854♥Ekn42♦106♣D3 | ♠KDkn7♥K109♦kn543♣52 | ♠E9854♥Ekn42♦106♣D3 | 209 | 55,00 | 209 |
39 | 730 | 1 | 10 | 10 | ♠953♥D1065♦KD876♣K | ♠4♥K872♦4♣EDkn9762 | ♠953♥D1065♦KD876♣K | 210 | 53,85 | 210 |
Rond 14, som Syd, med Hans Flodin, mot Jan-Olof Hegethorn - Åke Sjöberg | Rond 14, som Syd, med Hans Flodin, mot Jan-Olof Hegethorn - Åke Sjöberg |
40 | -400 | 7 | 70 | 70 | ♠kn984♥87♦Ekn9752♣4 | ♠K3♥Kkn1094♦1084♣862 | ♠kn984♥87♦Ekn9752♣4 | 217 | 54,25 | 217 |
41 | 400 | 0 | 0 | 0 | ♠97♥D62♦Kkn753♣965 | ♠EK85♥7♦E2♣EKD1032 | ♠97♥D62♦Kkn753♣965 | 217 | 52,93 | 217 |
42 | -140 | 1 | 10 | 10 | ♠kn82♥E952♦K9♣7652 | ♠K♥KD84♦kn10763♣Ekn10 | ♠kn82♥E952♦K9♣7652 | 218 | 51,90 | 218 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior