KM Individuelle
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
12 | 213 | 50,71 | Hans Alexandersson | Hans Alexandersson | BK S:t Erik | BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Väst, med Ulf Järnehall, mot Franciska Levy - Åke Sjöberg | Rond 1, som Väst, med Ulf Järnehall, mot Franciska Levy - Åke Sjöberg |
1 | -500 | 10 | 100 | 100 | ♠9865♥109862♦8♣K103 | ♠EDkn♥EKD4♦7632♣D7 | ♠9865♥109862♦8♣K103 | 10 | 100,0 | 10 |
2 | -180 | 8 | 80 | 80 | ♠kn6543♥9842♦Ekn76♣- | ♠E♥ED6♦K853♣Dkn1087 | ♠kn6543♥9842♦Ekn76♣- | 18 | 90,00 | 18 |
3 | 100 | 3 | 30 | 30 | ♠D♥EK94♦EKD76♣1082 | ♠863♥D1065♦9832♣E9 | ♠D♥EK94♦EKD76♣1082 | 21 | 70,00 | 21 |
Rond 2, som Väst, med Rune Strand, mot Åke Hägglund - Fredrik Alfredsson | Rond 2, som Väst, med Rune Strand, mot Åke Hägglund - Fredrik Alfredsson |
4 | 100 | 4 | 40 | 40 | ♠Dkn96♥D9♦EK10♣kn1074 | ♠E5♥7653♦kn653♣K86 | ♠Dkn96♥D9♦EK10♣kn1074 | 25 | 62,50 | 25 |
5 | 8 | 80 | 80 | ♠E86♥E6♦95432♣D103 | ♠K32♥Dkn93♦D108♣kn64 | ♠E86♥E6♦95432♣D103 | 33 | 66,00 | 33 |
6 | -300 | 10 | 100 | 100 | ♠K1097♥873♦kn10♣kn953 | ♠E♥642♦E64♣EK10842 | ♠K1097♥873♦kn10♣kn953 | 43 | 71,67 | 43 |
Rond 3, som Öst, med Tommy Eneqvist, mot Daniel Gullberg - Hans Jitelius | Rond 3, som Öst, med Tommy Eneqvist, mot Daniel Gullberg - Hans Jitelius |
7 | -100 | 9 | 90 | 90 | ♠D10853♥K♦954♣K964 | ♠K6♥Dkn105432♦kn83♣kn | ♠D10853♥K♦954♣K964 | 52 | 74,29 | 52 |
8 | -50 | 8 | 80 | 80 | ♠7♥E108♦643♣E75432 | ♠E64♥942♦EK72♣Dkn6 | ♠7♥E108♦643♣E75432 | 60 | 75,00 | 60 |
9 | 460 | 3 | 30 | 30 | ♠K3♥kn87542♦K542♣2 | ♠10962♥E6♦109♣kn10985 | ♠K3♥kn87542♦K542♣2 | 63 | 70,00 | 63 |
Rond 4, som Väst, med Eva Klingspor, mot Rolf Nilsson - Fredrik Alfredsson | Rond 4, som Väst, med Eva Klingspor, mot Rolf Nilsson - Fredrik Alfredsson |
10 | 200 | 7 | 70 | 70 | ♠EKDkn107♥E107♦10♣D72 | ♠8642♥864♦D62♣983 | ♠EKDkn107♥E107♦10♣D72 | 70 | 70,00 | 70 |
11 | 420 | 1 | 10 | 10 | ♠kn9♥kn53♦1092♣kn10952 | ♠K73♥K109♦E865♣K86 | ♠kn9♥kn53♦1092♣kn10952 | 71 | 64,55 | 71 |
12 | -100 | 3 | 30 | 30 | ♠1072♥93♦K42♣D9832 | ♠83♥EKD10♦D103♣EK106 | ♠1072♥93♦K42♣D9832 | 74 | 61,67 | 74 |
Rond 5, som Öst, med Lars-Erik Rudström, mot Tommy Eneqvist - Arne Jansson | Rond 5, som Öst, med Lars-Erik Rudström, mot Tommy Eneqvist - Arne Jansson |
13 | -680 | 9 | 90 | 90 | ♠kn9♥kn52♦KD8754♣102 | ♠D1076♥EKD973♦E9♣3 | ♠kn9♥kn52♦KD8754♣102 | 83 | 63,85 | 83 |
14 | -50 | 3 | 30 | 30 | ♠D83♥Dkn1052♦E2♣kn75 | ♠K762♥6♦D106♣KD983 | ♠D83♥Dkn1052♦E2♣kn75 | 86 | 61,43 | 86 |
15 | 100 | 6 | 60 | 60 | ♠74♥K954♦E86♣8742 | ♠D98♥ED8♦kn754♣KD3 | ♠74♥K954♦E86♣8742 | 92 | 61,33 | 92 |
Rond 6, som Nord, med Åke Sjöberg, mot Eva Klingspor - Lennart Kjellman | Rond 6, som Nord, med Åke Sjöberg, mot Eva Klingspor - Lennart Kjellman |
16 | 200 | 10 | 100 | 100 | ♠109842♥KD862♦kn83♣- | ♠K3♥1054♦E974♣K964 | ♠109842♥KD862♦kn83♣- | 102 | 63,75 | 102 |
17 | 150 | 9 | 90 | 90 | ♠E42♥EK96♦8♣Dkn984 | ♠Kkn87♥53♦KD765♣63 | ♠E42♥EK96♦8♣Dkn984 | 111 | 65,29 | 111 |
18 | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠KDkn♥kn109♦Kkn962♣Ekn | ♠7532♥D8765♦E8♣D5 | ♠KDkn♥kn109♦Kkn962♣Ekn | 111 | 61,67 | 111 |
Rond 7, som Väst, med Per Grivenfeldt, mot Paul Iwarson - Rolf Nilsson | Rond 7, som Väst, med Per Grivenfeldt, mot Paul Iwarson - Rolf Nilsson |
19 | 200 | 2 | 20 | 20 | ♠-♥10865♦962♣D108763 | ♠EK1074♥E932♦kn8♣Kkn | ♠-♥10865♦962♣D108763 | 113 | 59,47 | 113 |
20 | -200 | 9 | 90 | 90 | ♠Kkn♥K10872♦73♣D986 | ♠E109♥9♦D10942♣K732 | ♠Kkn♥K10872♦73♣D986 | 122 | 61,00 | 122 |
21 | 630 | 3 | 30 | 30 | ♠EK1032♥kn54♦94♣kn95 | ♠865♥109863♦-♣E10864 | ♠EK1032♥kn54♦94♣kn95 | 125 | 59,52 | 125 |
Rond 8, som Nord, med Mattias Weiler, mot Per Grivenfeldt - Adnan Cessan | Rond 8, som Nord, med Mattias Weiler, mot Per Grivenfeldt - Adnan Cessan |
22 | -660 | 3 | 30 | 30 | ♠854♥K10953♦K1053♣2 | ♠kn92♥kn872♦kn6♣K854 | ♠854♥K10953♦K1053♣2 | 128 | 58,18 | 128 |
23 | 100 | 7 | 70 | 70 | ♠Ekn1093♥84♦Ekn432♣K | ♠6♥D105♦86♣D987653 | ♠Ekn1093♥84♦Ekn432♣K | 135 | 58,70 | 135 |
24 | 490 | 10 | 100 | 100 | ♠KDkn4♥EK85♦D7♣K92 | ♠7♥1092♦K982♣EDkn103 | ♠KDkn4♥EK85♦D7♣K92 | 145 | 60,42 | 145 |
Rond 9, som Öst, med Hans Flodin, mot Bengt Wärn - Rune Strand | Rond 9, som Öst, med Hans Flodin, mot Bengt Wärn - Rune Strand |
25 | 140 | 4 | 40 | 40 | ♠32♥E865♦EDkn54♣72 | ♠D1094♥D72♦1093♣E65 | ♠32♥E865♦EDkn54♣72 | 149 | 59,60 | 149 |
26 | 100 | 5 | 50 | 50 | ♠K86♥K962♦K75♣K54 | ♠kn975♥ED1053♦D93♣9 | ♠K86♥K962♦K75♣K54 | 154 | 59,23 | 154 |
27 | 450 | 5 | 50 | 50 | ♠kn109762♥63♦93♣kn96 | ♠4♥72♦EK1086♣K7432 | ♠kn109762♥63♦93♣kn96 | 159 | 58,89 | 159 |
Rond 10, som Väst, med Åke Hägglund, mot Franciska Levy - Jan-Olof Hegethorn | Rond 10, som Väst, med Åke Hägglund, mot Franciska Levy - Jan-Olof Hegethorn |
28 | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠D♥EDkn76♦1084♣10842 | ♠kn7♥K5♦K7♣EDkn9653 | ♠D♥EDkn76♦1084♣10842 | 159 | 56,79 | 159 |
29 | 620 | 5 | 50 | 50 | ♠983♥K1083♦kn984♣63 | ♠1075♥9♦EK1053♣D982 | ♠983♥K1083♦kn984♣63 | 164 | 56,55 | 164 |
30 | -100 | 8 | 80 | 80 | ♠EK10984♥Ekn♦1032♣K10 | ♠kn32♥97♦kn98765♣D6 | ♠EK10984♥Ekn♦1032♣K10 | 172 | 57,33 | 172 |
Rond 11, som Syd, med Arne Jansson, mot Hans Flodin - Henry Tenglin | Rond 11, som Syd, med Arne Jansson, mot Hans Flodin - Henry Tenglin |
31 | 630 | 3 | 30 | 30 | ♠EK753♥K7♦42♣D876 | ♠104♥ED2♦Kkn3♣Ekn952 | ♠EK753♥K7♦42♣D876 | 175 | 56,45 | 175 |
32 | -50 | 1 | 10 | 10 | ♠E8542♥K9♦D943♣105 | ♠KDkn1076♥ED85♦5♣kn8 | ♠E8542♥K9♦D943♣105 | 176 | 55,00 | 176 |
33 | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠kn♥EK62♦Dkn6♣D7652 | ♠D762♥kn1043♦E1092♣4 | ♠kn♥EK62♦Dkn6♣D7652 | 176 | 53,33 | 176 |
Rond 12, som Syd, med Anders Ingels, mot Lars-Erik Rudström - Jan-Olof Hegethorn | Rond 12, som Syd, med Anders Ingels, mot Lars-Erik Rudström - Jan-Olof Hegethorn |
34 | -480 | 3 | 30 | 30 | ♠9865♥94♦ED95♣763 | ♠KD2♥1076♦Kkn1042♣105 | ♠9865♥94♦ED95♣763 | 179 | 52,65 | 179 |
35 | 400 | 1 | 10 | 10 | ♠E1062♥kn53♦Ekn64♣75 | ♠Kkn4♥ED♦K102♣K10964 | ♠E1062♥kn53♦Ekn64♣75 | 180 | 51,43 | 180 |
36 | 100 | 7 | 70 | 70 | ♠D8♥764♦D86♣D10975 | ♠EK965♥532♦Ekn52♣kn | ♠D8♥764♦D86♣D10975 | 187 | 51,94 | 187 |
Rond 13, som Öst, med Daniel Gullberg, mot Paul Iwarson - Åke Sjöberg | Rond 13, som Öst, med Daniel Gullberg, mot Paul Iwarson - Åke Sjöberg |
37 | -630 | 7 | 70 | 70 | ♠Ekn109842♥K54♦-♣1032 | ♠K6♥9732♦KD987♣K9 | ♠Ekn109842♥K54♦-♣1032 | 194 | 52,43 | 194 |
38 | -140 | 7 | 70 | 70 | ♠KDkn7♥K109♦kn543♣52 | ♠E9854♥Ekn42♦106♣D3 | ♠KDkn7♥K109♦kn543♣52 | 201 | 52,89 | 201 |
39 | 140 | 4 | 40 | 40 | ♠4♥K872♦4♣EDkn9762 | ♠953♥D1065♦KD876♣K | ♠4♥K872♦4♣EDkn9762 | 205 | 52,56 | 205 |
Rond 14, som Öst, med Lennart Kjellman, mot Daniel Gullberg - Tommy Eneqvist | Rond 14, som Öst, med Lennart Kjellman, mot Daniel Gullberg - Tommy Eneqvist |
40 | -400 | 3 | 30 | 30 | ♠D5♥D63♦63♣E109753 | ♠E10762♥E52♦KD♣KDkn | ♠D5♥D63♦63♣E109753 | 208 | 52,00 | 208 |
41 | 920 | 2 | 20 | 20 | ♠D64♥EKkn104♦D8♣kn87 | ♠kn1032♥9853♦10964♣4 | ♠D64♥EKkn104♦D8♣kn87 | 210 | 51,22 | 210 |
42 | 100 | 3 | 30 | 30 | ♠ED107♥1063♦E854♣84 | ♠96543♥kn7♦D2♣KD93 | ♠ED107♥1063♦E854♣84 | 213 | 50,71 | 213 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior