Måndag Partävling hcp, max 25 par
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 292,2 | 55,34 | Ann Christin Åxman - Jan-Erik Olsson | Ann Christin Åxman Jan-Erik Olsson | 17,3 | BS Oden - BK Bridgehuset | BS Oden BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Johnny Nielsen - Niusia Lichtman | Rond 1, som N-S, mot Johnny Nielsen - Niusia Lichtman |
1 | 4♥ | S | +2 | ♣K | 480 | 14 | 64 | 64 | ♠8♥KD102♦EKDkn6♣932 | ♠KDkn♥E975♦3♣E10765 | ♠8♥KD102♦EKDkn6♣932 | 14 | 63,64 | 14 |
2 | 3♥ | Ö | –1 | ♦E | 50 | 11 | 50 | 50 | ♠EK63♥95♦D74♣D872 | ♠kn854♥K102♦E8♣kn965 | ♠EK63♥95♦D74♣D872 | 25 | 56,82 | 25 |
Rond 2, som Ö-V, mot Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg | Rond 2, som Ö-V, mot Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg |
3 | 3♥ | V | –2 | ♦3 | 200 | 3 | 14 | 14 | ♠kn10542♥Kkn4♦ED7♣E9 | ♠73♥D108632♦kn104♣84 | ♠kn10542♥Kkn4♦ED7♣E9 | 28 | 42,42 | 28 |
4 | 2♥ | V | –1 | ♦7 | 100 | 5 | 23 | 23 | ♠-♥107643♦832♣Ekn932 | ♠EK98♥Ekn♦Kkn54♣D85 | ♠-♥107643♦832♣Ekn932 | 33 | 37,50 | 33 |
Rond 3, som N-S, mot Anders Lundqvist - Inger Brunkstedt | Rond 3, som N-S, mot Anders Lundqvist - Inger Brunkstedt |
5 | 1♦ | N | –2 | ♣E | -200 | 4 | 18 | 18 | ♠E953♥kn52♦KD98♣kn8 | ♠K42♥109864♦kn5♣1075 | ♠E953♥kn52♦KD98♣kn8 | 37 | 33,64 | 37 |
6 | 1♠ | N | –2 | ♣kn | -100 | 2 | 9 | 9 | ♠kn874♥ED♦EDkn♣10863 | ♠106♥Kkn863♦9832♣D4 | ♠kn874♥ED♦EDkn♣10863 | 39 | 29,55 | 39 |
Rond 4, som N-S, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg | Rond 4, som N-S, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg |
7 | 3NT | N | +1 | ♦9 | 630 | 17 | 77 | 77 | ♠E8♥K9765♦8♣ED653 | ♠D9653♥D8♦ED65♣K7 | ♠E8♥K9765♦8♣ED653 | 56 | 36,36 | 56 |
8 | 4♠ | V | +1 | ♥7 | -450 | 7 | 32 | 32 | ♠432♥73♦kn954♣10532 | ♠75♥EKDkn104♦7♣Dkn87 | ♠432♥73♦kn954♣10532 | 63 | 35,80 | 63 |
Rond 5, som N-S, mot Gabriela Dahl - Sverker Hellsten | Rond 5, som N-S, mot Gabriela Dahl - Sverker Hellsten |
9 | 4♠ | Ö | = | ♦kn | -620 | 20 | 91 | 91 | ♠86♥953♦D8764♣632 | ♠K97♥Dkn6♦kn2♣D10854 | ♠86♥953♦D8764♣632 | 83 | 41,92 | 83 |
10 | 3NT | V | +2 | ♠5 | -660 | 12 | 55 | 55 | ♠K8752♥64♦9652♣84 | ♠Dkn♥Kkn53♦D1073♣kn109 | ♠K8752♥64♦9652♣84 | 95 | 43,18 | 95 |
Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Servin - Ulla Öberg | Rond 6, som Ö-V, mot Marianne Servin - Ulla Öberg |
11 | 4♠ | N | = | ♥E | 420 | 8 | 36 | 36 | ♠10♥EKkn106♦92♣98432 | ♠D87♥8542♦D104♣EK6 | ♠10♥EKkn106♦92♣98432 | 103 | 42,56 | 103 |
12 | 3♥ | V | = | ♠4 | -140 | 6 | 27 | 27 | ♠108♥D754♦kn963♣E53 | ♠E7♥Ekn1096♦E1085♣D2 | ♠108♥D754♦kn963♣E53 | 109 | 41,29 | 109 |
Rond 7 | Rond 7 |
13 | Frirond | 11,5 | 52 | 52 | ♠42♥Dkn32♦EK6♣KDkn9 | ♠98753♥54♦kn2♣8732 | ♠42♥Dkn32♦EK6♣KDkn9 | 120,5 | 42,13 | 120,5 |
Rond 7 | Rond 7 |
14 | Frirond | 11,5 | 52 | 52 | ♠D4♥E82♦KDkn4♣K1065 | ♠kn765♥96♦1072♣D932 | ♠D4♥E82♦KDkn4♣K1065 | 132 | 42,86 | 132 |
Rond 8, som N-S, mot Terezia Lagerman - Stig Unoson | Rond 8, som N-S, mot Terezia Lagerman - Stig Unoson |
15 | 4♠ | N | +1 | ♦8 | 650 | 18 | 82 | 82 | ♠D872♥D84♦54♣ED109 | ♠K1054♥Ekn2♦EK1062♣K | ♠D872♥D84♦54♣ED109 | 150 | 45,45 | 150 |
16 | 4♥ | N | –1 | ♣E | -50 | 9 | 41 | 41 | ♠432♥EKD84♦Kkn♣1083 | ♠D1098♥kn102♦E96542♣- | ♠432♥EKD84♦Kkn♣1083 | 159 | 45,17 | 159 |
Rond 9, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Mona Andersson | Rond 9, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Mona Andersson |
17 | 4♠ | N | +1 | ♦8 | 450 | 13 | 59 | 59 | ♠7532♥K8754♦8♣954 | ♠6♥ED92♦kn643♣kn1063 | ♠7532♥K8754♦8♣954 | 172 | 45,99 | 172 |
18 | 3NT | S | –3 | ♦10 | -300 | 17 | 77 | 77 | ♠kn732♥ED109♦9762♣2 | ♠E♥K4♦Ekn105♣1087643 | ♠kn732♥ED109♦9762♣2 | 189 | 47,73 | 189 |
Rond 10, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Kent Hermansson | Rond 10, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Kent Hermansson |
19 | 4♠x | S | = | ♥E | 590 | 21 | 95 | 95 | ♠1096♥-♦K853♣kn109762 | ♠Kkn8752♥Dkn6♦E10♣D5 | ♠1096♥-♦K853♣kn109762 | 210 | 50,24 | 210 |
20 | 1NT | V | –1 | ♥3 | 100 | 10 | 45 | 45 | ♠K2♥ED63♦KD9♣K1076 | ♠9873♥kn72♦Ekn43♣82 | ♠K2♥ED63♦KD9♣K1076 | 220 | 50,00 | 220 |
Rond 11, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg | Rond 11, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg |
21 | 3♥ | V | = | ♣7 | -140 | 16 | 73 | 73 | ♠KDkn9♥E73♦963♣1052 | ♠65♥K1096♦EDkn42♣E4 | ♠KDkn9♥E73♦963♣1052 | 236 | 51,08 | 236 |
22 | 2♣ | S | +3 | ♠8 | 150 | 15 | 68 | 68 | ♠KD652♥742♦D105♣K2 | ♠8♥D10653♦Kkn96♣974 | ♠KD652♥742♦D105♣K2 | 251 | 51,86 | 251 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren | Rond 12, som Ö-V, mot Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren |
23 | 1NT | S | +2 | ♦8 | 150 | 10 | 45 | 45 | ♠D752♥K6♦7654♣E75 | ♠K104♥D854♦K98♣1084 | ♠D752♥K6♦7654♣E75 | 261 | 51,58 | 261 |
24 | 2NT | N | –1 | ♦4 | -50 | 14 | 64 | 64 | ♠E52♥E87♦kn10842♣kn7 | ♠Dkn104♥1063♦3♣K9654 | ♠E52♥E87♦kn10842♣kn7 | 275 | 52,08 | 275 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior