Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
36 | 390,5 | 42,82 | Adam Wasserstrom - Karin Eresund | Adam Wasserstrom Karin Eresund | 33,5 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som N-S, mot Ulf Pernvi - Ann Lilliengren | Rond 7, som N-S, mot Ulf Pernvi - Ann Lilliengren |
1 | 3NT | Ö | +2 | ♥D | -460 | 26 | 68 | 68 | ♠K872♥8♦D10963♣954 | ♠D9643♥Dkn943♦4♣107 | ♠K872♥8♦D10963♣954 | 26 | 68,42 | 26 |
2 | 2♦ | V | = | ♣9 | -90 | 15 | 39 | 39 | ♠Kkn43♥Ekn965♦543♣9 | ♠E65♥D1074♦K6♣kn1083 | ♠Kkn43♥Ekn965♦543♣9 | 41 | 53,95 | 41 |
Rond 9, som N-S, mot Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg | Rond 9, som N-S, mot Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg |
3 | 4♥ | Ö | –1 | ♠D | 100 | 32 | 84 | 84 | ♠8432♥97♦kn876♣kn74 | ♠KD107♥kn865♦3♣EK63 | ♠8432♥97♦kn876♣kn74 | 73 | 64,04 | 73 |
4 | 3NT | Ö | = | ♣5 | -600 | 20 | 53 | 53 | ♠E10♥9872♦Dkn3♣K643 | ♠K762♥654♦764♣kn95 | ♠E10♥9872♦Dkn3♣K643 | 93 | 61,18 | 93 |
Rond 6, som Ö-V, mot Agneta Johansson - Lars Svensson | Rond 6, som Ö-V, mot Agneta Johansson - Lars Svensson |
5 | 3♥ | Ö | +1 | ♣10 | -170 | 12 | 32 | 32 | ♠kn6♥KDkn1043♦87♣ED9 | ♠ED8542♥2♦ED65♣72 | ♠kn6♥KDkn1043♦87♣ED9 | 105 | 55,26 | 105 |
6 | 2♠ | S | = | ♦E | 110 | 12 | 32 | 32 | ♠E863♥109532♦43♣D7 | ♠9♥874♦EK106♣Kkn854 | ♠E863♥109532♦43♣D7 | 117 | 51,32 | 117 |
Rond 1, som Ö-V, mot Anitha Lindgren - Yvonne Tolf | Rond 1, som Ö-V, mot Anitha Lindgren - Yvonne Tolf |
7 | 1♣ | S | +2 | ♦K | 110 | 16 | 42 | 42 | ♠D985♥KD10832♦65♣6 | ♠K743♥94♦KD73♣K72 | ♠D985♥KD10832♦65♣6 | 133 | 50,00 | 133 |
8 | 3♠ | N | = | ♦E | 140 | 17 | 45 | 45 | ♠9654♥ED8653♦E9♣kn | ♠7♥9♦kn10752♣K108742 | ♠9654♥ED8653♦E9♣kn | 150 | 49,34 | 150 |
Rond 8, som N-S, mot Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson | Rond 8, som N-S, mot Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson |
9 | 4♥ | Ö | = | ♠4 | -620 | 0 | 0 | 0 | ♠E10965♥D98♦K93♣109 | ♠D743♥72♦876♣EDkn4 | ♠E10965♥D98♦K93♣109 | 150 | 43,86 | 150 |
10 | 1♠ | S | –1 | ♦4 | -100 | 4 | 11 | 11 | ♠74♥D1042♦65♣D9862 | ♠E1053♥Kkn5♦E107♣EK4 | ♠74♥D1042♦65♣D9862 | 154 | 40,53 | 154 |
Rond 5, som Ö-V, mot Rolf Bergström - Christer Löfgren | Rond 5, som Ö-V, mot Rolf Bergström - Christer Löfgren |
11 | 3♥ | S | –1 | ♦4 | -50 | 19 | 50 | 50 | ♠K874♥9♦K87532♣E5 | ♠D109♥KD7♦964♣D743 | ♠K874♥9♦K87532♣E5 | 173 | 41,39 | 173 |
12 | 3NT | V | +1 | ♣3 | -430 | 30 | 79 | 79 | ♠1097♥732♦EKDkn97♣D | ♠Ekn62♥K985♦106♣E62 | ♠1097♥732♦EKDkn97♣D | 203 | 44,52 | 203 |
Rond 12, som N-S, mot Hans Ryning - Sverker Sköld | Rond 12, som N-S, mot Hans Ryning - Sverker Sköld |
13 | 1NT | Ö | +1 | ♦5 | -120 | 13 | 34 | 34 | ♠K62♥kn765♦64♣kn1074 | ♠ED104♥E2♦D1095♣963 | ♠K62♥kn765♦64♣kn1074 | 216 | 43,72 | 216 |
14 | 4♠ | S | –1 | ♦7 | -50 | 1 | 3 | 3 | ♠E10♥K3♦EKkn1082♣1076 | ♠K8542♥Dkn64♦D♣Kkn4 | ♠E10♥K3♦EKkn1082♣1076 | 217 | 40,79 | 217 |
Rond 4, som Ö-V, mot Ulla Borgström - Monica Wester | Rond 4, som Ö-V, mot Ulla Borgström - Monica Wester |
15 | 3♦ | V | –2 | ♠4 | 100 | 11 | 29 | 29 | ♠KD9876♥E82♦-♣kn874 | ♠10♥Kkn7♦EDkn9874♣52 | ♠KD9876♥E82♦-♣kn874 | 228 | 40,00 | 228 |
16 | 3NT | Ö | +2 | ♠8 | -660 | 31 | 82 | 82 | ♠4♥K1086♦D10♣EK8654 | ♠97653♥ED3♦EKkn75♣- | ♠4♥K1086♦D10♣EK8654 | 259 | 42,60 | 259 |
Rond 3, som Ö-V, mot Britten Synnergren - Barbro Melander | Rond 3, som Ö-V, mot Britten Synnergren - Barbro Melander |
17 | 3NT | N | –1 | ♠8 | -50 | 29 | 76 | 76 | ♠Dkn1082♥Dkn9763♦K♣7 | ♠964♥-♦kn732♣E86542 | ♠Dkn1082♥Dkn9763♦K♣7 | 288 | 44,58 | 288 |
18 | 4♥ | Ö | –1 | ♥3 | 50 | 3 | 8 | 8 | ♠E843♥K1054♦K54♣K2 | ♠Kkn1072♥Ekn76♦kn6♣D5 | ♠E843♥K1054♦K54♣K2 | 291 | 42,54 | 291 |
Rond 2, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Magnus Friberg | Rond 2, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Magnus Friberg |
19 | 6NT | V | –3 | ♦6 | 300 | 0 | 0 | 0 | ♠ED102♥kn82♦D♣EDkn93 | ♠kn4♥EK97♦E984♣K64 | ♠ED102♥kn82♦D♣EDkn93 | 291 | 40,30 | 291 |
20 | 1♥ | V | –2 | ♣K | 200 | 1 | 3 | 3 | ♠Dkn864♥4♦K432♣985 | ♠K1052♥Dkn103♦Ekn5♣kn4 | ♠Dkn864♥4♦K432♣985 | 292 | 38,42 | 292 |
Rond 11, som N-S, mot Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 11, som N-S, mot Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning |
21 | 2NT | S | +2 | ♦E | 180 | 27 | 71 | 71 | ♠E93♥108♦D83♣D9872 | ♠K7♥EKkn♦kn1096♣K1065 | ♠E93♥108♦D83♣D9872 | 319 | 39,97 | 319 |
22 | 4♠ | Ö | +2 | ♥5 | -680 | 10 | 26 | 26 | ♠87♥D107♦K9842♣K43 | ♠5♥kn652♦D653♣D875 | ♠87♥D107♦K9842♣K43 | 329 | 39,35 | 329 |
Rond 10, som Ö-V, mot Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell | Rond 10, som Ö-V, mot Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell |
23 | 4♥ | N | +1 | ♦E | 650 | 18 | 47 | 47 | ♠E9♥kn5♦EKkn432♣653 | ♠KD10732♥6♦765♣kn97 | ♠E9♥kn5♦EKkn432♣653 | 347 | 39,70 | 347 |
24 | 3♠ | V | –2 | ♦2 | 100 | 10 | 26 | 26 | ♠1054♥Dkn642♦kn9♣632 | ♠EDkn972♥3♦D4♣ED85 | ♠1054♥Dkn642♦kn9♣632 | 357 | 39,14 | 357 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior