Måndag partävling med hcp max 54 par TL Rolf
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 411,1 | 53,53 | Claes Engdahl - Gun Bellander | Claes Engdahl Gun Bellander | -36,9 | RD Trivselbridge - BK Bridgehuset | RD Trivselbridge BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som Ö-V, mot Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg | Rond 10, som Ö-V, mot Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg |
1 | 2♠ | V | +2 | ♣7 | -170 | 31 | 97 | 97 | ♠9654♥Dkn54♦E65♣KD | ♠ED107♥6♦9432♣E1093 | ♠9654♥Dkn54♦E65♣KD | 31 | 96,88 | 31 |
2 | 4♥ | N | = | ♠3 | 620 | 21 | 66 | 66 | ♠kn9863♥1063♦kn42♣73 | ♠D42♥875♦D1087♣Kkn8 | ♠kn9863♥1063♦kn42♣73 | 52 | 81,25 | 52 |
Rond 2, som Ö-V, mot Ulla Hellqvist - Anne-Cathrine Svenning | Rond 2, som Ö-V, mot Ulla Hellqvist - Anne-Cathrine Svenning |
3 | 2♠ | V | +2 | ♦2 | -170 | 29 | 91 | 91 | ♠K43♥7♦10964♣Ekn876 | ♠kn9852♥ED842♦E7♣3 | ♠K43♥7♦10964♣Ekn876 | 81 | 84,38 | 81 |
4 | 4♥ | V | –2 | ♠K | 200 | 1 | 3 | 3 | ♠7♥874♦Kkn103♣EKkn96 | ♠Ekn3♥E10632♦75♣843 | ♠7♥874♦Kkn103♣EKkn96 | 82 | 64,06 | 82 |
Rond 8, som N-S, mot Hans Ryning - Gösta Wiik | Rond 8, som N-S, mot Hans Ryning - Gösta Wiik |
5 | 4♦ | N | –2 | ♣E | -200 | 19 | 59 | 59 | ♠Kkn93♥D4♦Ekn1076♣65 | ♠D642♥E3♦D9832♣84 | ♠Kkn93♥D4♦Ekn1076♣65 | 101 | 63,12 | 101 |
6 | 3NT | S | = | ♥7 | 400 | 20 | 63 | 63 | ♠EK3♥963♦kn5♣ED875 | ♠D1086♥E102♦ED94♣kn10 | ♠EK3♥963♦kn5♣ED875 | 121 | 63,02 | 121 |
Rond 9, som Ö-V, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell | Rond 9, som Ö-V, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell |
7 | 4♠ | Ö | –1 | ♥7 | 100 | 19 | 59 | 59 | ♠E76532♥D5♦K752♣2 | ♠D9♥K1043♦E9♣EK865 | ♠E76532♥D5♦K752♣2 | 140 | 62,50 | 140 |
8 | 3NT | V | +1 | ♥D | -430 | 20 | 63 | 63 | ♠K1075♥E♦EKD6♣K1087 | ♠E2♥K762♦kn853♣kn93 | ♠K1075♥E♦EKD6♣K1087 | 160 | 62,50 | 160 |
Rond 1, som N-S, mot Ann Bellander - Britten Synnergren | Rond 1, som N-S, mot Ann Bellander - Britten Synnergren |
9 | Pass | 24 | 75 | 75 | ♠986♥KD10♦kn1087♣E72 | ♠kn107♥kn943♦E952♣D8 | ♠986♥KD10♦kn1087♣E72 | 184 | 63,89 | 184 |
10 | 3NT | S | –3 | ♦K | -300 | 4 | 13 | 13 | ♠kn10843♥K654♦E10♣E7 | ♠K6♥Ekn3♦862♣Dkn1084 | ♠kn10843♥K654♦E10♣E7 | 188 | 58,75 | 188 |
Rond 12, som N-S, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund | Rond 12, som N-S, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund |
11 | 3NT | Ö | +2 | ♣4 | -460 | 5 | 16 | 16 | ♠K84♥kn10942♦105♣1087 | ♠52♥E76♦873♣Ekn642 | ♠K84♥kn10942♦105♣1087 | 193 | 54,83 | 193 |
12 | 3♦ | Ö | –1 | ♠K | 50 | 27 | 84 | 84 | ♠5♥kn43♦kn54♣E108643 | ♠KD1087♥1062♦K8♣kn72 | ♠5♥kn43♦kn54♣E108643 | 220 | 57,29 | 220 |
Rond 5, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson | Rond 5, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson |
13 | 2♥ | S | +3 | ♦kn | 200 | 23 | 72 | 72 | ♠D1065♥D3♦85♣E9643 | ♠872♥1092♦kn3♣Dkn1082 | ♠D1065♥D3♦85♣E9643 | 243 | 58,41 | 243 |
14 | 2♥ | V | –2 | ♠10 | 100 | 24 | 75 | 75 | ♠Dkn♥kn3♦ED1094♣kn653 | ♠E86♥E10762♦32♣1094 | ♠Dkn♥kn3♦ED1094♣kn653 | 267 | 59,60 | 267 |
Rond 7, som N-S, mot Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen | Rond 7, som N-S, mot Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen |
15 | 4♠ | S | +1 | ♦E | 650 | 22 | 69 | 69 | ♠863♥ED543♦KD9♣Kkn | ♠EK9542♥2♦86432♣6 | ♠863♥ED543♦KD9♣Kkn | 289 | 60,21 | 289 |
16 | 3♥ | S | = | ♦9 | 140 | 15 | 47 | 47 | ♠K1054♥73♦EK102♣kn103 | ♠kn8♥Kkn10965♦kn♣EK94 | ♠K1054♥73♦EK102♣kn103 | 304 | 59,38 | 304 |
Rond 4, som Ö-V, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg | Rond 4, som Ö-V, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg |
17 | 3NT | V | +4 | ♥K | -520 | 30 | 94 | 94 | ♠E82♥94♦10832♣Kkn98 | ♠9♥Ekn♦EK7♣ED107432 | ♠E82♥94♦10832♣Kkn98 | 334 | 61,40 | 334 |
18 | 3NT | V | +2 | ♣4 | -460 | 27 | 84 | 84 | ♠KD2♥EK752♦EDkn97♣- | ♠Ekn8♥108♦K106♣D10973 | ♠KD2♥EK752♦EDkn97♣- | 361 | 62,67 | 361 |
Rond 6, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Jan-Erik Olsson | Rond 6, som Ö-V, mot Gunlis Åberg - Jan-Erik Olsson |
19 | 3♠ | S | +2 | ♣kn | 200 | 16 | 50 | 50 | ♠Dkn♥842♦kn♣EKD9862 | ♠873♥1075♦9876♣kn75 | ♠Dkn♥842♦kn♣EKD9862 | 377 | 62,01 | 377 |
20 | 5♣ | V | –1 | ♠E | 100 | 7 | 22 | 22 | ♠K83♥K53♦8652♣Kkn5 | ♠kn6♥D7♦K♣ED1098764 | ♠K83♥K53♦8652♣Kkn5 | 384 | 60,00 | 384 |
Rond 3, som Ö-V, mot Johnny Nielsen - Niusia Lichtman | Rond 3, som Ö-V, mot Johnny Nielsen - Niusia Lichtman |
21 | 4♣x | S | +1 | ♥E | 910 | 0 | 0 | 0 | ♠1074♥kn109874♦D874♣- | ♠52♥EKD♦EK1062♣kn104 | ♠1074♥kn109874♦D874♣- | 384 | 57,14 | 384 |
22 | 2♦ | N | +4 | ♥kn | 170 | 23 | 72 | 72 | ♠K109543♥kn8♦87♣753 | ♠Ekn86♥KD653♦D6♣92 | ♠K109543♥kn8♦87♣753 | 407 | 57,81 | 407 |
Rond 11, som Ö-V, mot Mats Holm - Östen Svantesson | Rond 11, som Ö-V, mot Mats Holm - Östen Svantesson |
23 | 1NT | Ö | +1 | ♥3 | -120 | 31 | 97 | 97 | ♠Ekn63♥E87♦Ekn3♣E75 | ♠D98♥10964♦D2♣kn984 | ♠Ekn63♥E87♦Ekn3♣E75 | 438 | 59,51 | 438 |
24 | 3♠ | N | = | ♣9 | 140 | 10 | 31 | 31 | ♠K98♥E10863♦Kkn8♣93 | ♠D♥K952♦D9732♣K108 | ♠K98♥E10863♦Kkn8♣93 | 448 | 58,33 | 448 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior