Länsnygammalt final
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23 | 165,9 | 49,39 | Ann-Christin Wallin | Ann-Christin Wallin | 10,9 | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Väst, med Eva Lena Glimne, mot Birgitta I Olsson - Jan Olsson | Rond 1, som Väst, med Eva Lena Glimne, mot Birgitta I Olsson - Jan Olsson |
1 | 3♣ | S | –1 | ♦2 | -50 | 11 | 79 | 79 | ♠kn95♥KD65♦kn2♣ED94 | ♠107642♥104♦E10876♣kn | ♠kn95♥KD65♦kn2♣ED94 | 11 | 78,57 | 11 |
2 | 3♠ | V | –2 | ♦2 | 100 | 1 | 7 | 7 | ♠K8764♥D1093♦KD4♣2 | ♠1032♥kn87♦E8♣EK1043 | ♠K8764♥D1093♦KD4♣2 | 12 | 42,86 | 12 |
Rond 5, som Nord, med Gertie Schill, mot Gunilla Johansson - Olle Johansson | Rond 5, som Nord, med Gertie Schill, mot Gunilla Johansson - Olle Johansson |
3 | 3♥ | S | +2 | ♠E | 200 | 4 | 29 | 29 | ♠4♥Kkn853♦EKkn63♣D9 | ♠10982♥ED1076♦D5♣53 | ♠4♥Kkn853♦EKkn63♣D9 | 16 | 38,10 | 16 |
4 | 4♠ | S | +3 | ♥10 | 710 | 3 | 21 | 21 | ♠E94♥KD764♦E10♣K108 | ♠KDkn1083♥E2♦K7♣E32 | ♠E94♥KD764♦E10♣K108 | 19 | 33,93 | 19 |
Rond 10, som Syd, med Jenny Myrendal, mot Elsie Blomqvist - Jan Gustavsson | Rond 10, som Syd, med Jenny Myrendal, mot Elsie Blomqvist - Jan Gustavsson |
7 | 3♥ | V | = | ♠3 | -140 | 6 | 43 | 43 | ♠EK1085♥Dkn♦1082♣E105 | ♠3♥864♦kn654♣D8732 | ♠EK1085♥Dkn♦1082♣E105 | 25 | 35,71 | 25 |
8 | 3♣ | V | = | ♦4 | -110 | 8 | 57 | 57 | ♠Kkn92♥7♦kn1097♣K862 | ♠D1073♥E8542♦K43♣4 | ♠Kkn92♥7♦kn1097♣K862 | 33 | 39,29 | 33 |
Rond 2, som Öst, med Olle Johansson, mot Gertie Schill - Lennart Andersson | Rond 2, som Öst, med Olle Johansson, mot Gertie Schill - Lennart Andersson |
9 | 1NT | S | = | ♣E | 90 | 6 | 43 | 43 | ♠E10532♥kn92♦E54♣102 | ♠76♥54♦kn1087♣EKD95 | ♠E10532♥kn92♦E54♣102 | 39 | 39,80 | 39 |
10 | 3NT | V | +3 | ♥4 | -690 | 13 | 93 | 93 | ♠653♥65♦EKD10874♣kn | ♠Kkn98♥ED7♦kn52♣E83 | ♠653♥65♦EKD10874♣kn | 52 | 46,43 | 52 |
Rond 6, som Öst, med Jan Olsson, mot Birgitta I Olsson - Eva Lena Glimne | Rond 6, som Öst, med Jan Olsson, mot Birgitta I Olsson - Eva Lena Glimne |
11 | 3NT | N | +2 | ♠5 | 460 | 3 | 21 | 21 | ♠Dkn9875♥876♦D98♣4 | ♠E1032♥1043♦K5♣6532 | ♠Dkn9875♥876♦D98♣4 | 55 | 43,65 | 55 |
12 | 1NT | Ö | = | ♥6 | -90 | 6 | 43 | 43 | ♠KD109♥Ekn3♦Ekn3♣962 | ♠763♥D952♦D98♣Kkn4 | ♠KD109♥Ekn3♦Ekn3♣962 | 61 | 43,57 | 61 |
Rond 12, som Syd, med Gunilla Johansson, mot Margareta Karlsson - Kenneth Johansson | Rond 12, som Syd, med Gunilla Johansson, mot Margareta Karlsson - Kenneth Johansson |
17 | 3NT | V | +1 | ♥D | -430 | 3 | 21 | 21 | ♠K2♥72♦D107542♣kn98 | ♠10865♥Dkn1054♦Ekn6♣D | ♠K2♥72♦D107542♣kn98 | 64 | 41,56 | 64 |
18 | 4♥ | N | = | ♦9 | 620 | 11 | 79 | 79 | ♠E653♥K1053♦6♣kn1073 | ♠K74♥EDkn4♦EK104♣64 | ♠E653♥K1053♦6♣kn1073 | 75 | 44,64 | 75 |
Rond 4, som Syd, med Margreth Gustavsson, mot Elsie Blomqvist - Jenny Myrendal | Rond 4, som Syd, med Margreth Gustavsson, mot Elsie Blomqvist - Jenny Myrendal |
19 | 1♥ | S | +1 | ♣kn | 110 | 3 | 21 | 21 | ♠Kkn♥K10863♦KD8♣EK7 | ♠D105♥kn52♦74♣D8632 | ♠Kkn♥K10863♦KD8♣EK7 | 78 | 42,86 | 78 |
20 | 3NT | N | = | ♠4 | 600 | 5 | 36 | 36 | ♠KD10♥Ekn8♦kn109♣D982 | ♠E75♥D95♦E632♣E76 | ♠KD10♥Ekn8♦kn109♣D982 | 83 | 42,35 | 83 |
Rond 11, som Syd, med Birgitta I Olsson, mot Jan Olsson - Eva Lena Glimne | Rond 11, som Syd, med Birgitta I Olsson, mot Jan Olsson - Eva Lena Glimne |
21 | 4♥ | N | = | ♦4 | 620 | 12 | 86 | 86 | ♠D4♥42♦D986♣kn7532 | ♠E82♥EKDkn93♦K10♣E4 | ♠D4♥42♦D986♣kn7532 | 95 | 45,24 | 95 |
22 | 3♠ | S | +1 | ♥7 | 170 | 14 | 100 | 100 | ♠EKDkn4♥ED653♦D73♣- | ♠2♥2♦K1084♣Ekn106432 | ♠EKDkn4♥ED653♦D73♣- | 109 | 48,66 | 109 |
Rond 9, som Väst, med Margareta Karlsson, mot Kenneth Johansson - Lennart Andersson | Rond 9, som Väst, med Margareta Karlsson, mot Kenneth Johansson - Lennart Andersson |
23 | 3♥ | Ö | +1 | ♠D | -170 | 10 | 71 | 71 | ♠Kkn65♥kn2♦854♣D1082 | ♠E4♥EK1085♦Dkn106♣E5 | ♠Kkn65♥kn2♦854♣D1082 | 119 | 50,00 | 119 |
24 | 3♦ | Ö | +3 | ♥E | -170 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn86♥-♦EKD1054♣EK9 | ♠109542♥D1042♦6♣Dkn7 | ♠Ekn86♥-♦EKD1054♣EK9 | 119 | 47,22 | 119 |
Rond 7, som Öst, med Jan Janson, mot Margreth Gustavsson - Nicklas Bårman | Rond 7, som Öst, med Jan Janson, mot Margreth Gustavsson - Nicklas Bårman |
25 | 4♥ | N | +1 | ♣E | 450 | 11 | 79 | 79 | ♠K5432♥98♦983♣E75 | ♠1097♥54♦kn10752♣K98 | ♠K5432♥98♦983♣E75 | 130 | 48,87 | 130 |
26 | 1NT | S | +1 | ♦D | 120 | 2 | 14 | 14 | ♠7♥E742♦E95♣D10852 | ♠K962♥kn109♦Dkn876♣E | ♠7♥E742♦E95♣D10852 | 132 | 47,14 | 132 |
Rond 8, som Väst, med Åsa Caviezel, mot Margreth Gustavsson - Anders Trydell | Rond 8, som Väst, med Åsa Caviezel, mot Margreth Gustavsson - Anders Trydell |
27 | 4♥ | N | +2 | ♠E | 480 | 10 | 71 | 71 | ♠Dkn3♥kn♦9764♣65432 | ♠E10964♥985♦1082♣107 | ♠Dkn3♥kn♦9764♣65432 | 142 | 48,30 | 142 |
28 | 6NT | V | –2 | ♣2 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠EKD3♥ED53♦kn♣E863 | ♠kn9♥1072♦ED854♣Dkn9 | ♠EKD3♥ED53♦kn♣E863 | 142 | 46,10 | 142 |
Rond 3, som Väst, med Ulf Andreasson, mot Gunilla Johansson - Jan-Inge Christiansson | Rond 3, som Väst, med Ulf Andreasson, mot Gunilla Johansson - Jan-Inge Christiansson |
29 | 3♥ | S | +2 | ♠5 | 200 | 12 | 86 | 86 | ♠Kkn1053♥10♦Kkn6♣K952 | ♠97642♥D62♦D102♣kn3 | ♠Kkn1053♥10♦Kkn6♣K952 | 154 | 47,83 | 154 |
30 | 2♦ | V | +2 | ♣4 | -130 | 1 | 7 | 7 | ♠kn107♥K4♦EKD1032♣kn8 | ♠D954♥E985♦kn95♣E7 | ♠kn107♥K4♦EKD1032♣kn8 | 155 | 46,13 | 155 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior