Allemansträffen
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 668,3 | 56,83 | Ann Fagerberg - Ingemar Forsling | Ann Fagerberg Ingemar Forsling | 28,3 | Skutskärs BK - Gävle BK | Skutskärs BK Gävle BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Ryszard Sliwinski - Lena Westman | Rond 1, som Ö-V, mot Ryszard Sliwinski - Lena Westman |
1 | 3♠ | Ö | –2 | ♠4 | 100 | 6 | 21 | 21 | ♠EK109♥KD3♦764♣973 | ♠Dkn87♥1064♦K83♣E64 | ♠EK109♥KD3♦764♣973 | 6 | 21,43 | 6 |
2 | 4♠ | N | +2 | ♣6 | 680 | 10 | 36 | 36 | ♠kn43♥109♦K10♣1098764 | ♠109♥732♦ED982♣D52 | ♠kn43♥109♦K10♣1098764 | 16 | 28,57 | 16 |
Rond 2, som Ö-V, mot Anne Kleredal Olsson - Lars Olsson | Rond 2, som Ö-V, mot Anne Kleredal Olsson - Lars Olsson |
3 | 4♠ | S | +1 | ♥8 | 450 | 23 | 82 | 82 | ♠D♥KD63♦K3♣KD9875 | ♠84♥10984♦D10♣kn6432 | ♠D♥KD63♦K3♣KD9875 | 39 | 46,43 | 39 |
4 | 7♥ | V | = | ♠D | -2210 | 24 | 86 | 86 | ♠93♥kn9♦E7642♣ED75 | ♠E♥EKD10732♦K109♣K3 | ♠93♥kn9♦E7642♣ED75 | 63 | 56,25 | 63 |
Rond 3, som N-S, mot Carina Sundén - Per-Erik Eriksson | Rond 3, som N-S, mot Carina Sundén - Per-Erik Eriksson |
5 | 4♥ | V | = | ♥7 | -420 | 13 | 46 | 46 | ♠82♥7♦Kkn109862♣1072 | ♠kn9743♥Ekn10♦D♣E653 | ♠82♥7♦Kkn109862♣1072 | 76 | 54,29 | 76 |
6 | 3NT | V | –2 | ♣2 | 200 | 20 | 71 | 71 | ♠765♥8♦862♣Ekn9752 | ♠K82♥Kkn102♦kn1053♣108 | ♠765♥8♦862♣Ekn9752 | 96 | 57,14 | 96 |
Rond 4, som N-S, mot Hans Roos - Göran Persson | Rond 4, som N-S, mot Hans Roos - Göran Persson |
7 | 4♠ | S | = | ♣8 | 620 | 11 | 39 | 39 | ♠1082♥E76♦K1093♣EKkn | ♠Kkn9764♥D952♦Ekn♣9 | ♠1082♥E76♦K1093♣EKkn | 107 | 54,59 | 107 |
8 | 3♥ | N | –1 | ♣8 | -50 | 14 | 50 | 50 | ♠E10♥KDkn102♦KD♣9643 | ♠Kkn5♥763♦7653♣KD2 | ♠E10♥KDkn102♦KD♣9643 | 121 | 54,02 | 121 |
Rond 5, som N-S, mot Margit Westman - Joakim Nivre | Rond 5, som N-S, mot Margit Westman - Joakim Nivre |
9 | 2NT | N | +2 | ♣3 | 180 | 6 | 21 | 21 | ♠K1053♥E73♦752♣K65 | ♠D7♥KD105♦EKD103♣kn8 | ♠K1053♥E73♦752♣K65 | 127 | 50,40 | 127 |
10 | 1♥ | S | +1 | ♠9 | 110 | 10 | 36 | 36 | ♠D63♥KDkn♦753♣E863 | ♠Ekn102♥10854♦K62♣72 | ♠D63♥KDkn♦753♣E863 | 137 | 48,93 | 137 |
Rond 6, som Ö-V, mot Dahn Gidstedt - Leif Cederhorn | Rond 6, som Ö-V, mot Dahn Gidstedt - Leif Cederhorn |
11 | 2♥ | N | +3 | ♠3 | 200 | 24 | 86 | 86 | ♠953♥964♦98♣KD863 | ♠EDkn76♥2♦kn102♣E1042 | ♠953♥964♦98♣KD863 | 161 | 52,27 | 161 |
12 | 1♠ | Ö | = | ♦2 | -80 | 8 | 29 | 29 | ♠Dkn876♥K94♦K4♣EKD | ♠2♥kn10765♦Dkn109♣872 | ♠Dkn876♥K94♦K4♣EKD | 169 | 50,30 | 169 |
Rond 7, som Ö-V, mot Kristina Jönsson - Daniel Jönsson | Rond 7, som Ö-V, mot Kristina Jönsson - Daniel Jönsson |
13 | 3NT | V | +2 | ♥2 | -660 | 12 | 43 | 43 | ♠ED95♥EK♦Ekn87♣kn92 | ♠K83♥965♦105♣ED874 | ♠ED95♥EK♦Ekn87♣kn92 | 181 | 49,73 | 181 |
14 | 3NT | S | = | ♠2 | 400 | 9 | 32 | 32 | ♠1073♥3♦D963♣Kkn765 | ♠D9862♥kn9764♦K2♣E | ♠1073♥3♦D963♣Kkn765 | 190 | 48,47 | 190 |
Rond 8, som Ö-V, mot Claes Hallström - Börje Liljekvist | Rond 8, som Ö-V, mot Claes Hallström - Börje Liljekvist |
15 | 4♠ | V | +2 | ♥E | -480 | 13 | 46 | 46 | ♠K1082♥KD♦KDkn873♣4 | ♠EDkn9743♥8♦E1095♣K | ♠K1082♥KD♦KDkn873♣4 | 203 | 48,33 | 203 |
16 | 4♥ | S | +1 | ♠3 | 450 | 9 | 32 | 32 | ♠D10542♥5♦E832♣E73 | ♠K83♥74♦Dkn975♣1054 | ♠D10542♥5♦E832♣E73 | 212 | 47,32 | 212 |
Rond 9, som N-S, mot Ulla Holmudd - Benny Andersson | Rond 9, som N-S, mot Ulla Holmudd - Benny Andersson |
17 | 2♥ | N | +2 | ♠2 | 170 | 26 | 93 | 93 | ♠kn76♥EKD7♦96♣Kkn103 | ♠5♥108643♦D42♣E987 | ♠kn76♥EKD7♦96♣Kkn103 | 238 | 50,00 | 238 |
18 | 3NT | S | +1 | ♠8 | 630 | 17 | 61 | 61 | ♠62♥1083♦K10652♣ED2 | ♠ED73♥Ekn9♦Ekn3♣1098 | ♠62♥1083♦K10652♣ED2 | 255 | 50,60 | 255 |
Rond 10, som Ö-V, mot Agnetha Öhman - Hans Öhman | Rond 10, som Ö-V, mot Agnetha Öhman - Hans Öhman |
19 | 4♣ | S | +2 | ♠D | 170 | 26 | 93 | 93 | ♠973♥Dkn7♦D109743♣3 | ♠Dkn108654♥1082♦E62♣- | ♠973♥Dkn7♦D109743♣3 | 281 | 52,82 | 281 |
20 | 2♠ | S | –1 | ♥kn | -100 | 25 | 89 | 89 | ♠106♥K109842♦K54♣E7 | ♠E53♥kn♦D1032♣D8543 | ♠106♥K109842♦K54♣E7 | 306 | 54,64 | 306 |
Rond 11, som Ö-V, mot Kerstin Bravo - Stefan Erlandsson | Rond 11, som Ö-V, mot Kerstin Bravo - Stefan Erlandsson |
21 | 2NT | N | –2 | ♣K | -200 | 22 | 79 | 79 | ♠K64♥73♦D6♣KD10852 | ♠D1073♥Ekn105♦kn9853♣- | ♠K64♥73♦D6♣KD10852 | 328 | 55,78 | 328 |
22 | 6NT | S | –2 | ♠kn | -100 | 28 | 100 | 100 | ♠D54♥4♦9832♣kn9874 | ♠kn106♥K9532♦ED6♣62 | ♠D54♥4♦9832♣kn9874 | 356 | 57,79 | 356 |
Rond 12, som Ö-V, mot Östen Andersson - Olle Ågren | Rond 12, som Ö-V, mot Östen Andersson - Olle Ågren |
23 | 1NT | N | +2 | ♥4 | 150 | 10 | 36 | 36 | ♠8743♥D754♦73♣EK10 | ♠K1095♥E108♦92♣7654 | ♠8743♥D754♦73♣EK10 | 366 | 56,83 | 366 |
24 | 6NT | S | = | ♦3 | 990 | 15 | 54 | 54 | ♠843♥Dkn65♦D72♣D93 | ♠9♥1087♦kn9843♣10872 | ♠843♥Dkn65♦D72♣D93 | 381 | 56,70 | 381 |
Rond 13, som N-S, mot Joakim Möller - Joakim Nordlindh | Rond 13, som N-S, mot Joakim Möller - Joakim Nordlindh |
25 | 4♥ | Ö | +1 | ♠5 | -650 | 22 | 79 | 79 | ♠Dkn102♥109♦Ekn9♣KD74 | ♠97543♥D4♦43♣8632 | ♠Dkn102♥109♦Ekn9♣KD74 | 403 | 57,57 | 403 |
26 | 2♠ | N | +1 | ♦4 | 140 | 15 | 54 | 54 | ♠EKkn873♥K8♦K♣7542 | ♠6♥E954♦kn963♣KD109 | ♠EKkn873♥K8♦K♣7542 | 418 | 57,42 | 418 |
Rond 14, som Ö-V, mot Eleonore Kronbäck - Kristina Olofsson | Rond 14, som Ö-V, mot Eleonore Kronbäck - Kristina Olofsson |
27 | 1NT | Ö | +2 | ♥3 | -150 | 24 | 86 | 86 | ♠KD42♥kn9865♦K72♣K | ♠98♥D7♦E10965♣E1097 | ♠KD42♥kn9865♦K72♣K | 442 | 58,47 | 442 |
28 | 3♥ | S | +1 | ♠5 | 170 | 0 | 0 | 0 | ♠EKD82♥87♦96♣kn987 | ♠5♥1062♦kn1052♣ED532 | ♠EKD82♥87♦96♣kn987 | 442 | 56,38 | 442 |
Rond 15, som Ö-V, mot Ulf Nohrén - Peter Nohrén | Rond 15, som Ö-V, mot Ulf Nohrén - Peter Nohrén |
29 | 1NT | S | +1 | ♠K | 120 | 18 | 64 | 64 | ♠kn863♥109752♦92♣ED | ♠KD9♥3♦K8754♣kn543 | ♠kn863♥109752♦92♣ED | 460 | 56,65 | 460 |
30 | 6♠ | Ö | +1 | ♥6 | -1010 | 21 | 75 | 75 | ♠EK1075♥-♦EKD1092♣E6 | ♠Dkn93♥kn942♦kn85♣D5 | ♠EK1075♥-♦EKD1092♣E6 | 481 | 57,26 | 481 |
Rond 16, som N-S, mot Lennart Eriksson - Lars-Göran Holmberg | Rond 16, som N-S, mot Lennart Eriksson - Lars-Göran Holmberg |
31 | 6♠ | Ö | = | ♣K | -980 | 2 | 7 | 7 | ♠kn62♥63♦kn8432♣kn32 | ♠D9♥8742♦5♣KD8754 | ♠kn62♥63♦kn8432♣kn32 | 483 | 55,65 | 483 |
32 | 3♠ | S | = | ♦E | 140 | 17 | 61 | 61 | ♠2♥D10542♦kn1094♣Dkn6 | ♠Dkn10986♥E6♦2♣E1087 | ♠2♥D10542♦kn1094♣Dkn6 | 500 | 55,80 | 500 |
Rond 17, som Ö-V, mot Carl Engholm - Marcus Hjelte | Rond 17, som Ö-V, mot Carl Engholm - Marcus Hjelte |
33 | 3♥ | V | = | ♠kn | -140 | 17 | 61 | 61 | ♠E1042♥kn752♦104♣872 | ♠983♥EK9863♦ED♣K10 | ♠E1042♥kn752♦104♣872 | 517 | 55,95 | 517 |
34 | 3♠ | Ö | +2 | ♥D | -200 | 8 | 29 | 29 | ♠E109876♥-♦D10873♣92 | ♠KD4♥K7543♦K5♣E103 | ♠E109876♥-♦D10873♣92 | 525 | 55,15 | 525 |
Rond 18, som N-S, mot Inge Corse - Göran Thunander | Rond 18, som N-S, mot Inge Corse - Göran Thunander |
35 | 4♥ | Ö | +1 | ♣K | -650 | 12 | 43 | 43 | ♠764♥D♦D76♣Ekn10976 | ♠E952♥95♦kn9843♣K2 | ♠764♥D♦D76♣Ekn10976 | 537 | 54,80 | 537 |
36 | 3♠ | V | +1 | ♣8 | -170 | 17 | 61 | 61 | ♠964♥E102♦D65♣K1082 | ♠kn8♥873♦K103♣ED764 | ♠964♥E102♦D65♣K1082 | 554 | 54,96 | 554 |
Rond 19, som N-S, mot Mats Johansson - Rolf Westman | Rond 19, som N-S, mot Mats Johansson - Rolf Westman |
37 | 4♠ | V | = | ♦E | -420 | 11 | 39 | 39 | ♠K1093♥kn102♦E753♣62 | ♠84♥964♦KDkn96♣975 | ♠K1093♥kn102♦E753♣62 | 565 | 54,54 | 565 |
38 | 4♠x | N | –1 | ♦4 | -100 | 10 | 36 | 36 | ♠E9654♥853♦D72♣102 | ♠KD73♥Kkn9762♦E♣97 | ♠E9654♥853♦D72♣102 | 575 | 54,04 | 575 |
Rond 20, som Ö-V, mot Bertil Tollbom - Marcus Åkerlund | Rond 20, som Ö-V, mot Bertil Tollbom - Marcus Åkerlund |
39 | 2♠ | V | +1 | ♣E | -140 | 4 | 14 | 14 | ♠kn7654♥5♦95♣Kkn1053 | ♠K98♥Ekn2♦EK87♣D84 | ♠kn7654♥5♦95♣Kkn1053 | 579 | 53,02 | 579 |
40 | 4♠ | V | = | ♦E | -420 | 22 | 79 | 79 | ♠ED♥109762♦D872♣D5 | ♠K987543♥-♦kn5♣E1092 | ♠ED♥109762♦D872♣D5 | 601 | 53,66 | 601 |
Rond 21, som N-S, mot Linnea Edlund - Gustaf Palmqvist | Rond 21, som N-S, mot Linnea Edlund - Gustaf Palmqvist |
41 | 4♠ | N | +1 | ♥5 | 450 | 16 | 57 | 57 | ♠D753♥1043♦EDkn7♣ED | ♠Ekn82♥9♦K84♣kn10873 | ♠D753♥1043♦EDkn7♣ED | 617 | 53,75 | 617 |
42 | 4♠ | S | +1 | ♥E | 650 | 23 | 82 | 82 | ♠E3♥K53♦E95♣Kkn976 | ♠Dkn9542♥94♦7♣E1052 | ♠E3♥K53♦E95♣Kkn976 | 640 | 54,42 | 640 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior