Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 491,3 | 60,21 | Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg | Hélene Hommerberg Messing Lena Goldberg | -52,7 | BK Bridgehuset - SK Hakoah BS | BK Bridgehuset SK Hakoah BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Ann Bellander - Britten Synnergren | Rond 7, som Ö-V, mot Ann Bellander - Britten Synnergren |
1 | 2♠ | S | –1 | ♦3 | -50 | 25 | 74 | 74 | ♠5♥5♦Kkn106542♣9875 | ♠D763♥EKkn102♦3♣K64 | ♠5♥5♦Kkn106542♣9875 | 25 | 73,53 | 25 |
2 | 3NT | Ö | +1 | ♥6 | -430 | 24 | 71 | 71 | ♠kn82♥K84♦ED1098♣E7 | ♠K4♥ED32♦kn52♣K864 | ♠kn82♥K84♦ED1098♣E7 | 49 | 72,06 | 49 |
Rond 8, som Ö-V, mot Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson | Rond 8, som Ö-V, mot Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson |
3 | 4♥ | Ö | = | ♦4 | -620 | 26 | 76 | 76 | ♠K96♥K7542♦K53♣83 | ♠Ekn1082♥Dkn93♦2♣KD10 | ♠K96♥K7542♦K53♣83 | 75 | 73,53 | 75 |
4 | 3NT | V | = | ♥3 | -600 | 24 | 71 | 71 | ♠D95♥K♦EK762♣E972 | ♠Ekn4♥E42♦kn105♣D853 | ♠D95♥K♦EK762♣E972 | 99 | 72,79 | 99 |
Rond 9, som N-S, mot Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad | Rond 9, som N-S, mot Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad |
5 | 4♠ | N | –1 | ♦10 | -100 | 4 | 12 | 12 | ♠Kkn107532♥E6♦8♣kn97 | ♠D86♥KD7♦KDkn♣K864 | ♠Kkn107532♥E6♦8♣kn97 | 103 | 60,59 | 103 |
6 | 4♥ | N | = | ♣kn | 420 | 32 | 94 | 94 | ♠kn5♥E542♦EK52♣D94 | ♠D♥Kkn1087♦D9873♣63 | ♠kn5♥E542♦EK52♣D94 | 135 | 66,18 | 135 |
Rond 10, som N-S, mot Margareta Levinsohn - Barbro Fahl | Rond 10, som N-S, mot Margareta Levinsohn - Barbro Fahl |
7 | 4♥ | Ö | –2 | ♠3 | 200 | 34 | 100 | 100 | ♠Kkn107♥E53♦976♣732 | ♠D83♥107♦ED4♣Kkn954 | ♠Kkn107♥E53♦976♣732 | 169 | 71,01 | 169 |
8 | 4♥ | Ö | –1 | ♣10 | 50 | 28 | 82 | 82 | ♠98765♥Dkn6♦9♣EK64 | ♠K32♥98♦D85432♣108 | ♠98765♥Dkn6♦9♣EK64 | 197 | 72,43 | 197 |
Rond 11, som N-S, mot Siv Jarlvik - Monica Molin | Rond 11, som N-S, mot Siv Jarlvik - Monica Molin |
9 | 4♥ | Ö | +1 | ♦6 | -650 | 14 | 41 | 41 | ♠kn10642♥5♦8732♣D108 | ♠K9♥K10♦kn65♣K65432 | ♠kn10642♥5♦8732♣D108 | 211 | 68,95 | 211 |
10 | 2♣ | S | +1 | ♥E | 110 | 22 | 65 | 65 | ♠-♥K10876♦kn8532♣kn73 | ♠ED9753♥D♦7♣EK652 | ♠-♥K10876♦kn8532♣kn73 | 233 | 68,53 | 233 |
Rond 12, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg | Rond 12, som Ö-V, mot Barbro Melander - Anders Nordberg |
11 | 3NT | Ö | +3 | ♣5 | -490 | 32 | 94 | 94 | ♠ED♥K5♦EKkn93♣EK97 | ♠987♥Dkn632♦10875♣3 | ♠ED♥K5♦EKkn93♣EK97 | 265 | 70,86 | 265 |
12 | 3NT | V | = | ♥10 | -400 | 31 | 91 | 91 | ♠EK♥E2♦Kkn765♣K432 | ♠Dkn95♥D987♦109♣976 | ♠EK♥E2♦Kkn765♣K432 | 296 | 72,55 | 296 |
Rond 1, som N-S, mot Hans Ryning - Gösta Wiik | Rond 1, som N-S, mot Hans Ryning - Gösta Wiik |
13 | 2♦ | Ö | = | ♥8 | -90 | 22 | 65 | 65 | ♠42♥EK97♦952♣Ekn103 | ♠K76♥83♦D107♣97642 | ♠42♥EK97♦952♣Ekn103 | 318 | 71,95 | 318 |
14 | 2♥ | S | +2 | ♣E | 170 | 32 | 94 | 94 | ♠1094♥kn10642♦kn10542♣- | ♠K72♥KD8♦EK93♣D94 | ♠1094♥kn10642♦kn10542♣- | 350 | 73,53 | 350 |
Rond 2, som N-S, mot Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren | Rond 2, som N-S, mot Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren |
15 | 4♥ | S | +3 | ♦10 | 710 | 24 | 71 | 71 | ♠E42♥D5♦D2♣EKD1096 | ♠86♥Ekn107642♦E98♣2 | ♠E42♥D5♦D2♣EKD1096 | 374 | 73,33 | 374 |
16 | 2NT | Ö | –3 | ♣4 | 300 | 34 | 100 | 100 | ♠73♥1074♦D853♣Kkn32 | ♠Kkn64♥E52♦kn2♣E1094 | ♠73♥1074♦D853♣Kkn32 | 408 | 75,00 | 408 |
Rond 3, som N-S, mot Gun Bellander - Kjell Åke Nilsson | Rond 3, som N-S, mot Gun Bellander - Kjell Åke Nilsson |
17 | 4♥ | Ö | +2 | ♦10 | -480 | 1 | 3 | 3 | ♠kn1043♥E108♦53♣K1083 | ♠D2♥64♦10984♣EDkn42 | ♠kn1043♥E108♦53♣K1083 | 409 | 70,76 | 409 |
18 | 1♦ | S | –1 | ♣K | -100 | 13 | 38 | 38 | ♠842♥kn92♦82♣kn7432 | ♠K3♥ED♦Kkn543♣E986 | ♠842♥kn92♦82♣kn7432 | 422 | 68,95 | 422 |
Rond 4, som N-S, mot Eva Landin - Marianne Andersson | Rond 4, som N-S, mot Eva Landin - Marianne Andersson |
19 | 2NT | Ö | = | ♥4 | -120 | 18 | 53 | 53 | ♠K9863♥kn95♦kn4♣ED7 | ♠2♥E8642♦10975♣kn43 | ♠K9863♥kn95♦kn4♣ED7 | 440 | 68,11 | 440 |
20 | 2♠ | S | +1 | ♦7 | 140 | 24 | 71 | 71 | ♠7♥873♦EKD43♣Kkn109 | ♠E109832♥K95♦5♣E86 | ♠7♥873♦EKD43♣Kkn109 | 464 | 68,24 | 464 |
Rond 5, som N-S, mot Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg | Rond 5, som N-S, mot Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg |
21 | 2♠ | N | = | ♦E | 110 | 2 | 6 | 6 | ♠EKDkn53♥E9♦8654♣9 | ♠872♥85♦32♣EKD1043 | ♠EKDkn53♥E9♦8654♣9 | 466 | 65,27 | 466 |
22 | 2NT | V | –1 | ♠5 | 100 | 32 | 94 | 94 | ♠D1065♥8754♦94♣1092 | ♠K974♥E102♦E10♣K753 | ♠D1065♥8754♦94♣1092 | 498 | 66,58 | 498 |
Rond 6, som N-S, mot Olov Hägerfors - Lars Persson | Rond 6, som N-S, mot Olov Hägerfors - Lars Persson |
23 | 4♠ | S | –1 | ♥5 | -100 | 13 | 38 | 38 | ♠K73♥864♦Kkn964♣K3 | ♠EDkn86♥E93♦2♣D642 | ♠K73♥864♦Kkn964♣K3 | 511 | 65,35 | 511 |
24 | 4♥ | S | = | ♦E | 420 | 33 | 97 | 97 | ♠KDkn53♥EK654♦-♣K83 | ♠102♥1093♦kn652♣E1062 | ♠KDkn53♥EK654♦-♣K83 | 544 | 66,67 | 544 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior