Uppsala bridgefest - Lagguld
Matchresultat Total IAF ... i lagordning 1:1 2:1 3:1 4:1 5:1 6:1 7:1 8:1 9:1 10:1 11:1 12:1 13:1 14:1 15:1
30 lag. Antal ronder: 15. Plac Lag Poäng Namn Spelartrupp 1 2 186,12 SC - San Sac Johansson - Jönsson - Blid - Fryklund 2 8 183,45 SC - ANNA Zack Efraimsson - Efraimsson - Ekman - Carlsson 3 1 180,89 SC - Åmål Hulta Karlsson - Olsson - Nyholm - Hedström 4 18 177,17 SC - Team Westcoast Kennethsson - Lemborn - Jansson - Hörnfeldt - Lemborn - Stormo 5 5 170,61 SC - ZMRZLINA Eriksson - Pettersson - Bjäring - Sandin 6 12 166,47 Jannes Grönkvist - Petersson - Selberg - Bodin 7 25 165,92 Falcon Crest Ivarsson - Nohrén - Alenfalk - Nordlindh 8 19 163,87 Greven Kvick - Östberg - Gustawsson - Eriksson 9 11 162,93 Valle Backlund - Morath - Gullberg - Swanström 10 17 161,41 Topmix Wenneberg - Wegnelius - Selldén - Görnandt 11 23 160,51 SC - Lag Älwö Dellenmark - Rundgren - Barath - Samuelsson 12 6 159,85 SC - 99:an Bäck - Dahlberg - Östlund Mitchell - Thalén - Björkstrand - Sörling 13 27 157,23 BridgeBertheau Bertheau - Bertheau - Bertheau - Bergdahl - Hult 14 15 155,33 SC - Fem stoppar spöktåget Bende - Nuoristo - Ljungblad - Jansson 15 30 152,02 Gudruns Lärjungar Gulliksson - Strandberg - Strandberg - Ramstedt - Karlsson - Sandin 16 20 151,42 Dagens Dubbel Ericson - Ericson - Jansson - Björklund 17 3 150,19 SC - Gullvi Högberg - Lennartsson - Carlsson - Larsson 18 7 149,02 SC - Tootsie Jarlvik - Trendafilova - Dahlström - Clementsson 19 24 143,67 Yellow G Ramquist - Westman - Eliasson - Elmroth 20 26 139,98 Zarathustra Matsson - Swensson - Staffas - Matsson 21 28 139,33 Harrys Boys Westman - Olsson - Liljekvist - Schüssler 22 21 136,40 SC - Växjö Johansson - Björkman - Sjökvist - Ericson 23 9 133,09 Skalman Ahlesved - Warne - Malmström - Säfsten 24 14 129,80 Bullret Larsson - Johansson - Edlund - Börling 25 10 122,58 Mango Chock Björin - Ringström - Gjellan - Westin 26 22 122,48 UBS Doc Granberg - Sperber - Engholm - Karlsson - Hjelte - Enkvist 27 29 122,34 Knut-Axel med vänner Nedlich - Weiler - Unge - Bech - Rodin - Abragi 28 13 121,62 Värsta Stamtavlan Sandberg - Sjöstrand - Asplund - Kjellman 29 4 118,60 SC - LagOmBud Lövling - Rångevall - Wanngård - Jonsson 30 16 110,70 ABB 21 Forsberg - Stanley - Slottsdahl - Marjoniemi ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 15 Bord Lag IMP Poäng 1 18 SC - Team Westcoast 2 SC - San Sac 18- 0 16,64 3,36 2 1 SC - Åmål Hulta 3 SC - Gullvi 9- 0 13,90 6,10 3 23 SC - Lag Älwö 8 SC - ANNA 13-15 9,01 10,99 4 25 Falcon Crest 5 SC - ZMRZLINA 19- 7 14,92 5,08 5 27 BridgeBertheau 11 Valle 11-33 2,42 17,58 6 6 SC - 99:an 12 Jannes 2- 4 9,01 10,99 7 15 SC - Fem stoppar spöktåget 30 Gudruns Lärjungar 24- 0 17,99 2,01 8 21 SC - Växjö 19 Greven 0-34 0,35 19,65 9 13 Värsta Stamtavlan 20 Dagens Dubbel 19-21 9,01 10,99 10 14 Bullret 22 UBS Doc 14-31 3,62 16,38 11 28 Harrys Boys 7 SC - Tootsie 9- 8 10,50 9,50 12 9 Skalman 26 Zarathustra 11-24 4,76 15,24 13 16 ABB 21 10 Mango Chock 14-21 6,85 13,15 14 29 Knut-Axel med vänner 24 Yellow G 15-17 9,01 10,99 15 4 SC - LagOmBud 17 Topmix 1- 9 6,47 13,53 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 14 Bord Lag IMP Poäng 1 2 SC - San Sac 6 SC - 99:an 17-11 12,75 7,25 2 25 Falcon Crest 1 SC - Åmål Hulta 17-11 12,75 7,25 3 5 SC - ZMRZLINA 11 Valle 23-14 13,90 6,10 4 8 SC - ANNA 27 BridgeBertheau 12- 4 13,53 6,47 5 30 Gudruns Lärjungar 21 SC - Växjö 17- 0 16,38 3,62 6 23 SC - Lag Älwö 12 Jannes 8-29 2,65 17,35 7 14 Bullret 18 SC - Team Westcoast 10-29 3,11 16,89 8 17 Topmix 15 SC - Fem stoppar spöktåget 21- 3 16,64 3,36 9 24 Yellow G 20 Dagens Dubbel 22-18 11,90 8,10 10 19 Greven 29 Knut-Axel med vänner 19- 7 14,92 5,08 11 7 SC - Tootsie 22 UBS Doc 35- 4 19,22 0,78 12 3 SC - Gullvi 9 Skalman 14-10 11,90 8,10 13 10 Mango Chock 13 Värsta Stamtavlan 14-43 1,10 18,90 14 26 Zarathustra 16 ABB 21 24-14 14,25 5,75 15 28 Harrys Boys 4 SC - LagOmBud 13-22 6,10 13,90 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 13 Bord Lag IMP Poäng 1 6 SC - 99:an 1 SC - Åmål Hulta 23-18 12,33 7,67 2 11 Valle 2 SC - San Sac 3-12 6,10 13,90 3 8 SC - ANNA 5 SC - ZMRZLINA 24- 7 16,38 3,62 4 30 Gudruns Lärjungar 23 SC - Lag Älwö 0-30 0,94 19,06 5 17 Topmix 27 BridgeBertheau 6-15 6,10 13,90 6 15 SC - Fem stoppar spöktåget 25 Falcon Crest 22-19 11,46 8,54 7 21 SC - Växjö 18 SC - Team Westcoast 15-38 2,21 17,79 8 12 Jannes 28 Harrys Boys 14- 2 14,92 5,08 9 20 Dagens Dubbel 7 SC - Tootsie 17-12 12,33 7,67 10 3 SC - Gullvi 14 Bullret 44- 8 19,91 0,09 11 4 SC - LagOmBud 24 Yellow G 24-21 11,46 8,54 12 19 Greven 22 UBS Doc 12- 9 11,46 8,54 13 9 Skalman 16 ABB 21 33-11 17,58 2,42 14 13 Värsta Stamtavlan 26 Zarathustra 12-31 3,11 16,89 15 29 Knut-Axel med vänner 10 Mango Chock 35- 6 18,90 1,10 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 12 Bord Lag IMP Poäng 1 1 SC - Åmål Hulta 11 Valle 0-14 4,46 15,54 2 2 SC - San Sac 23 SC - Lag Älwö 2- 1 10,50 9,50 3 5 SC - ZMRZLINA 30 Gudruns Lärjungar 11- 1 14,25 5,75 4 8 SC - ANNA 21 SC - Växjö 3-10 6,85 13,15 5 27 BridgeBertheau 15 SC - Fem stoppar spöktåget 13- 1 14,92 5,08 6 28 Harrys Boys 25 Falcon Crest 0-17 3,62 16,38 7 24 Yellow G 17 Topmix 1-10 6,10 13,90 8 6 SC - 99:an 3 SC - Gullvi 26-13 15,24 4,76 9 10 Mango Chock 19 Greven 0- 8 6,47 13,53 10 12 Jannes 20 Dagens Dubbel 3- 5 9,01 10,99 11 9 Skalman 14 Bullret 0-18 3,36 16,64 12 7 SC - Tootsie 18 SC - Team Westcoast 1-16 4,17 15,83 13 22 UBS Doc 29 Knut-Axel med vänner 2-12 5,75 14,25 14 16 ABB 21 13 Värsta Stamtavlan 13-10 11,46 8,54 15 26 Zarathustra 4 SC - LagOmBud 11-20 6,10 13,90 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 11 Bord Lag IMP Poäng 1 27 BridgeBertheau 2 SC - San Sac 1- 6 7,67 12,33 2 23 SC - Lag Älwö 1 SC - Åmål Hulta 6- 9 8,54 11,46 3 30 Gudruns Lärjungar 8 SC - ANNA 1-17 3,89 16,11 4 5 SC - ZMRZLINA 14 Bullret 2- 5 8,54 11,46 5 15 SC - Fem stoppar spöktåget 28 Harrys Boys 4-13 6,10 13,90 6 21 SC - Växjö 6 SC - 99:an 4-18 4,46 15,54 7 20 Dagens Dubbel 3 SC - Gullvi 4- 0 11,90 8,10 8 19 Greven 12 Jannes 0-14 4,46 15,54 9 25 Falcon Crest 17 Topmix 3- 3 10,00 10,00 10 18 SC - Team Westcoast 9 Skalman 18- 2 16,11 3,89 11 11 Valle 24 Yellow G 9- 0 13,90 6,10 12 7 SC - Tootsie 10 Mango Chock 24- 0 17,99 2,01 13 4 SC - LagOmBud 16 ABB 21 6- 4 10,99 9,01 14 13 Värsta Stamtavlan 22 UBS Doc 9-11 9,01 10,99 15 29 Knut-Axel med vänner 26 Zarathustra 11-20 6,10 13,90 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 10 Bord Lag IMP Poäng 1 2 SC - San Sac 30 Gudruns Lärjungar 13-12 10,50 9,50 2 1 SC - Åmål Hulta 28 Harrys Boys 12- 0 14,92 5,08 3 27 BridgeBertheau 21 SC - Växjö 10-15 7,67 12,33 4 8 SC - ANNA 15 SC - Fem stoppar spöktåget 13-10 11,46 8,54 5 20 Dagens Dubbel 5 SC - ZMRZLINA 2-16 4,46 15,54 6 17 Topmix 6 SC - 99:an 13- 6 13,15 6,85 7 24 Yellow G 18 SC - Team Westcoast 15- 5 14,25 5,75 8 19 Greven 23 SC - Lag Älwö 5-11 7,25 12,75 9 10 Mango Chock 14 Bullret 29- 0 18,90 1,10 10 12 Jannes 25 Falcon Crest 3-10 6,85 13,15 11 3 SC - Gullvi 7 SC - Tootsie 11-18 6,85 13,15 12 16 ABB 21 11 Valle 0-16 3,89 16,11 13 9 Skalman 4 SC - LagOmBud 14- 7 13,15 6,85 14 29 Knut-Axel med vänner 13 Värsta Stamtavlan 15-15 10,00 10,00 15 26 Zarathustra 22 UBS Doc 16-23 6,85 13,15 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 9 Bord Lag IMP Poäng 1 21 SC - Växjö 2 SC - San Sac 6-19 4,76 15,24 2 1 SC - Åmål Hulta 27 BridgeBertheau 12- 1 14,59 5,41 3 15 SC - Fem stoppar spöktåget 5 SC - ZMRZLINA 3-28 1,81 18,19 4 30 Gudruns Lärjungar 20 Dagens Dubbel 19-12 13,15 6,85 5 28 Harrys Boys 8 SC - ANNA 6-20 4,46 15,54 6 17 Topmix 3 SC - Gullvi 0-23 2,21 17,79 7 10 Mango Chock 23 SC - Lag Älwö 3-33 0,94 19,06 8 12 Jannes 18 SC - Team Westcoast 23-13 14,25 5,75 9 25 Falcon Crest 16 ABB 21 28-18 14,25 5,75 10 14 Bullret 7 SC - Tootsie 20- 7 15,24 4,76 11 19 Greven 24 Yellow G 18-10 13,53 6,47 12 6 SC - 99:an 26 Zarathustra 20-11 13,90 6,10 13 13 Värsta Stamtavlan 9 Skalman 0-11 5,41 14,59 14 22 UBS Doc 4 SC - LagOmBud 12- 7 12,33 7,67 15 11 Valle 29 Knut-Axel med vänner 27- 5 17,58 2,42 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 8 Bord Lag IMP +/- Poäng 1 20 Dagens Dubbel 1 SC - Åmål Hulta 13-24 5,41 14,59 2 2 SC - San Sac 15 SC - Fem stoppar spöktåget 14-16 9,01 10,99 3 5 SC - ZMRZLINA 27 BridgeBertheau 7-24 3,62 16,38 4 28 Harrys Boys 21 SC - Växjö 23-21 10,99 9,01 5 30 Gudruns Lärjungar 10 Mango Chock 24-10 15,54 4,46 6 3 SC - Gullvi 8 SC - ANNA 2-13 5,41 14,59 7 17 Topmix 12 Jannes 23-22 10,50 9,50 8 23 SC - Lag Älwö 14 Bullret 11-17 7,25 12,75 9 18 SC - Team Westcoast 25 Falcon Crest 23-18 12,33 7,67 10 24 Yellow G 26 Zarathustra 28- 1 18,56 1,44 11 7 SC - Tootsie 9 Skalman 11- 9 10,99 9,01 12 16 ABB 21 19 Greven 0-30 0,94 19,06 13 6 SC - 99:an 22 UBS Doc 37- 0 20,00 0,00 14 4 SC - LagOmBud 29 Knut-Axel med vänner 0- 0 -2--2 8,00 8,00 15 11 Valle 13 Värsta Stamtavlan 47-12 19,78 0,22 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 7 Bord Lag IMP Poäng 1 8 SC - ANNA 1 SC - Åmål Hulta 12- 4 13,53 6,47 2 21 SC - Växjö 15 SC - Fem stoppar spöktåget 18-12 12,75 7,25 3 2 SC - San Sac 5 SC - ZMRZLINA 34-21 15,24 4,76 4 10 Mango Chock 17 Topmix 9-11 9,01 10,99 5 27 BridgeBertheau 12 Jannes 9- 4 12,33 7,67 6 20 Dagens Dubbel 28 Harrys Boys 16-18 9,01 10,99 7 30 Gudruns Lärjungar 3 SC - Gullvi 30-10 17,12 2,88 8 25 Falcon Crest 14 Bullret 13-10 11,46 8,54 9 26 Zarathustra 7 SC - Tootsie 18-21 8,54 11,46 10 9 Skalman 6 SC - 99:an 8-11 8,54 11,46 11 18 SC - Team Westcoast 23 SC - Lag Älwö 13-13 10,00 10,00 12 16 ABB 21 29 Knut-Axel med vänner 15- 3 14,92 5,08 13 24 Yellow G 13 Värsta Stamtavlan 6-17 5,41 14,59 14 22 UBS Doc 11 Valle 19-30 5,41 14,59 15 4 SC - LagOmBud 19 Greven 21-22 9,50 10,50 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 6 Bord Lag IMP Poäng 1 1 SC - Åmål Hulta 21 SC - Växjö 9- 2 13,15 6,85 2 5 SC - ZMRZLINA 17 Topmix 25- 0 18,19 1,81 3 2 SC - San Sac 8 SC - ANNA 28- 0 18,73 1,27 4 15 SC - Fem stoppar spöktåget 12 Jannes 16- 1 15,83 4,17 5 27 BridgeBertheau 25 Falcon Crest 7- 1 12,75 7,25 6 20 Dagens Dubbel 26 Zarathustra 25- 8 16,38 3,62 7 10 Mango Chock 3 SC - Gullvi 0- 7 6,85 13,15 8 14 Bullret 28 Harrys Boys 1- 4 8,54 11,46 9 13 Värsta Stamtavlan 30 Gudruns Lärjungar 7-18 5,41 14,59 10 23 SC - Lag Älwö 29 Knut-Axel med vänner 32-11 17,35 2,65 11 24 Yellow G 7 SC - Tootsie 32-13 16,89 3,11 12 22 UBS Doc 16 ABB 21 14-12 10,99 9,01 13 6 SC - 99:an 19 Greven 2-25 2,21 17,79 14 11 Valle 9 Skalman 18- 1 16,38 3,62 15 18 SC - Team Westcoast 4 SC - LagOmBud 30- 5 18,19 1,81 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 5 Bord Lag IMP Poäng 1 12 Jannes 1 SC - Åmål Hulta 1- 8 6,85 13,15 2 5 SC - ZMRZLINA 21 SC - Växjö 5- 6 9,50 10,50 3 8 SC - ANNA 17 Topmix 7- 6 10,50 9,50 4 3 SC - Gullvi 23 SC - Lag Älwö 7- 6 10,50 9,50 5 22 UBS Doc 2 SC - San Sac 1-12 5,41 14,59 6 26 Zarathustra 15 SC - Fem stoppar spöktåget 0-20 2,88 17,12 7 14 Bullret 27 BridgeBertheau 1- 2 9,50 10,50 8 29 Knut-Axel med vänner 7 SC - Tootsie 5-17 5,08 14,92 9 9 Skalman 19 Greven 28- 0 18,73 1,27 10 6 SC - 99:an 25 Falcon Crest 31-19 14,92 5,08 11 16 ABB 21 20 Dagens Dubbel 10-14 8,10 11,90 12 30 Gudruns Lärjungar 24 Yellow G 28- 8 17,12 2,88 13 10 Mango Chock 4 SC - LagOmBud 35-18 16,38 3,62 14 18 SC - Team Westcoast 11 Valle 40- 0 20,00 0,00 15 28 Harrys Boys 13 Värsta Stamtavlan 60- 3 20,00 0,00 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 4 Bord Lag IMP Poäng 1 12 Jannes 21 SC - Växjö 3-14 5,41 14,59 2 1 SC - Åmål Hulta 5 SC - ZMRZLINA 24-21 11,46 8,54 3 19 Greven 15 SC - Fem stoppar spöktåget 0-20 2,88 17,12 4 8 SC - ANNA 29 Knut-Axel med vänner 17- 8 13,90 6,10 5 17 Topmix 23 SC - Lag Älwö 38-11 18,56 1,44 6 26 Zarathustra 3 SC - Gullvi 17-14 11,46 8,54 7 2 SC - San Sac 7 SC - Tootsie 23- 4 16,89 3,11 8 25 Falcon Crest 9 Skalman 30- 0 19,06 0,94 9 16 ABB 21 24 Yellow G 11-17 7,25 12,75 10 22 UBS Doc 10 Mango Chock 0-39 0,00 20,00 11 6 SC - 99:an 27 BridgeBertheau 9-23 4,46 15,54 12 28 Harrys Boys 11 Valle 22- 1 17,35 2,65 13 14 Bullret 30 Gudruns Lärjungar 5-12 6,85 13,15 14 18 SC - Team Westcoast 20 Dagens Dubbel 2-33 0,78 19,22 15 4 SC - LagOmBud 13 Värsta Stamtavlan 5-24 3,11 16,89 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 3 Bord Lag IMP +/- Poäng 1 12 Jannes 3 SC - Gullvi 3- 8 7,67 12,33 2 15 SC - Fem stoppar spöktåget 1 SC - Åmål Hulta 16-32 3,89 16,11 3 21 SC - Växjö 17 Topmix 6- 8 9,01 10,99 4 23 SC - Lag Älwö 9 Skalman 16-11 12,33 7,67 5 8 SC - ANNA 25 Falcon Crest 15- 4 14,59 5,41 6 14 Bullret 19 Greven 25- 2 17,79 2,21 7 28 Harrys Boys 5 SC - ZMRZLINA 5-21 3,89 16,11 8 29 Knut-Axel med vänner 27 BridgeBertheau 3-15 5,08 14,92 9 30 Gudruns Lärjungar 6 SC - 99:an 24-24 10,00 10,00 10 7 SC - Tootsie 13 Värsta Stamtavlan 14-18 8,10 11,90 11 20 Dagens Dubbel 10 Mango Chock 24-15 0--1 13,90 5,10 12 26 Zarathustra 18 SC - Team Westcoast 3- 0 11,46 8,54 13 24 Yellow G 22 UBS Doc 4-18 4,46 15,54 14 2 SC - San Sac 16 ABB 21 9- 3 12,75 7,25 15 4 SC - LagOmBud 11 Valle 24- 0 17,99 2,01 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 2 Bord Lag IMP Poäng 1 1 SC - Åmål Hulta 30 Gudruns Lärjungar 20- 0 17,12 2,88 2 3 SC - Gullvi 2 SC - San Sac 3-15 5,08 14,92 3 5 SC - ZMRZLINA 4 SC - LagOmBud 35- 0 19,78 0,22 4 7 SC - Tootsie 6 SC - 99:an 11- 6 12,33 7,67 5 9 Skalman 8 SC - ANNA 14-20 7,25 12,75 6 11 Valle 10 Mango Chock 9- 7 10,99 9,01 7 13 Värsta Stamtavlan 12 Jannes 0-36 0,09 19,91 8 15 SC - Fem stoppar spöktåget 14 Bullret 33-14 16,89 3,11 9 17 Topmix 16 ABB 21 0- 0 10,00 10,00 10 19 Greven 18 SC - Team Westcoast 13- 4 13,90 6,10 11 21 SC - Växjö 20 Dagens Dubbel 27- 0 18,56 1,44 12 23 SC - Lag Älwö 22 UBS Doc 18-21 8,54 11,46 13 25 Falcon Crest 24 Yellow G 17-21 8,10 11,90 14 27 BridgeBertheau 26 Zarathustra 8-15 6,85 13,15 15 29 Knut-Axel med vänner 28 Harrys Boys 18- 7 14,59 5,41 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rond: 1 Bord Lag IMP Poäng 1 1 SC - Åmål Hulta 2 SC - San Sac 13- 2 14,59 5,41 2 3 SC - Gullvi 4 SC - LagOmBud 21- 2 16,89 3,11 3 5 SC - ZMRZLINA 6 SC - 99:an 4- 2 10,99 9,01 4 7 SC - Tootsie 8 SC - ANNA 7-10 8,54 11,46 5 9 Skalman 10 Mango Chock 14-10 11,90 8,10 6 11 Valle 12 Jannes 2-19 3,62 16,38 7 13 Värsta Stamtavlan 14 Bullret 2- 5 8,54 11,46 8 15 SC - Fem stoppar spöktåget 16 ABB 21 14-10 11,90 8,10 9 17 Topmix 18 SC - Team Westcoast 8- 0 13,53 6,47 10 19 Greven 20 Dagens Dubbel 14-11 11,46 8,54 11 21 SC - Växjö 22 UBS Doc 10- 0 14,25 5,75 12 23 SC - Lag Älwö 24 Yellow G 8- 0 13,53 6,47 13 25 Falcon Crest 26 Zarathustra 8- 4 11,90 8,10 14 27 BridgeBertheau 28 Harrys Boys 13-14 9,50 10,50 15 29 Knut-Axel med vänner 30 Gudruns Lärjungar 6- 6 10,00 10,00
Matchresultat Total IAF ... i lagordning 1:1 2:1 3:1 4:1 5:1 6:1 7:1 8:1 9:1 10:1 11:1 12:1 13:1 14:1 15:1
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior