Plattliret
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
40 | 1302,2 | 45,69 | Eva Gunnarsson - Tommy Gunnarsson | Eva Gunnarsson Tommy Gunnarsson | BK Falkenberg | BK Falkenberg |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Per-Inge Helmertz - Bengt Hammar | Rond 1, som N-S, mot Per-Inge Helmertz - Bengt Hammar |
1 | 2NT | N | = | ♦7 | 120 | 26 | 52 | 52 | ♠D983♥Ekn865♦E83♣D | ♠E2♥1074♦Dkn2♣K10543 | ♠D983♥Ekn865♦E83♣D | 26 | 52,00 | 26 |
2 | 4♥ | Ö | +1 | ♠E | -450 | 30 | 60 | 60 | ♠K87♥kn87♦D854♣kn32 | ♠E9432♥102♦Kkn92♣97 | ♠K87♥kn87♦D854♣kn32 | 56 | 56,00 | 56 |
3 | 2♠ | N | –2 | ♦7 | -100 | 5 | 10 | 10 | ♠8♥kn984♦EKD986♣E5 | ♠Kkn632♥K72♦102♣942 | ♠8♥kn984♦EKD986♣E5 | 61 | 40,67 | 61 |
Rond 2, som Ö-V, mot Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson | Rond 2, som Ö-V, mot Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson |
4 | 3NT | Ö | = | ♦E | -600 | 10 | 20 | 20 | ♠ED1074♥KD10♦kn43♣62 | ♠K♥E53♦109765♣EDkn8 | ♠ED1074♥KD10♦kn43♣62 | 71 | 35,50 | 71 |
5 | 5♣ | S | +1 | ♥6 | 620 | 33 | 66 | 66 | ♠kn652♥92♦ED10975♣K | ♠9843♥D864♦84♣kn85 | ♠kn652♥92♦ED10975♣K | 104 | 41,60 | 104 |
6 | 4♥ | S | +1 | ♣D | 450 | 18 | 36 | 36 | ♠52♥D7♦KD7654♣E86 | ♠kn83♥kn6♦kn1082♣Dkn102 | ♠52♥D7♦KD7654♣E86 | 122 | 40,67 | 122 |
Rond 3, som N-S, mot Leif Lysebring - Robert Frank | Rond 3, som N-S, mot Leif Lysebring - Robert Frank |
7 | 1NT | S | –1 | ♥8 | -100 | 32 | 64 | 64 | ♠kn432♥763♦104♣kn752 | ♠108♥EKD10♦KD97♣1063 | ♠kn432♥763♦104♣kn752 | 154 | 44,00 | 154 |
8 | 6♠ | Ö | = | ♥K | -980 | 3 | 6 | 6 | ♠108♥D10983♦96♣D754 | ♠732♥EK7♦87542♣kn3 | ♠108♥D10983♦96♣D754 | 157 | 39,25 | 157 |
9 | 1NT | Ö | +3 | ♥3 | -180 | 11 | 22 | 22 | ♠KDkn♥E9762♦752♣K5 | ♠1085♥K103♦kn964♣873 | ♠KDkn♥E9762♦752♣K5 | 168 | 37,33 | 168 |
Rond 4, som Ö-V, mot Tatyana Trendafilova - Jan Becklén | Rond 4, som Ö-V, mot Tatyana Trendafilova - Jan Becklén |
10 | 1NT | N | +1 | ♣K | 120 | 3 | 6 | 6 | ♠KD83♥93♦9♣KD10653 | ♠kn1062♥E1076♦E754♣7 | ♠KD83♥93♦9♣KD10653 | 171 | 34,20 | 171 |
11 | 3NT | N | = | ♠K | 400 | 37 | 74 | 74 | ♠KDkn62♥97♦83♣D872 | ♠7♥D1086♦109752♣K54 | ♠KDkn62♥97♦83♣D872 | 208 | 37,82 | 208 |
12 | 2NT | Ö | +2 | ♣2 | -180 | 43 | 86 | 86 | ♠ED1054♥kn7♦74♣D1073 | ♠K87♥K9864♦Ekn5♣K9 | ♠ED1054♥kn7♦74♣D1073 | 251 | 41,83 | 251 |
Rond 5, som Ö-V, mot Olle Wademark - Jan Selberg | Rond 5, som Ö-V, mot Olle Wademark - Jan Selberg |
13 | 6♣ | N | = | ♦E | 1370 | 3 | 6 | 6 | ♠D3♥D875♦EKDkn105♣4 | ♠98765♥643♦93♣863 | ♠D3♥D875♦EKDkn105♣4 | 254 | 39,08 | 254 |
14 | 4♥ | N | = | ♠E | 420 | 2 | 4 | 4 | ♠EK32♥103♦K65♣Ekn72 | ♠9654♥D5♦kn1097♣D53 | ♠EK32♥103♦K65♣Ekn72 | 256 | 36,57 | 256 |
15 | 2♠ | N | = | ♥D | 110 | 10 | 20 | 20 | ♠D♥Dkn106♦Ekn1052♣K107 | ♠EK75♥8752♦73♣kn95 | ♠D♥Dkn106♦Ekn1052♣K107 | 266 | 35,47 | 266 |
Rond 6, som N-S, mot Erik Gulliksson - Tommi Ramstedt | Rond 6, som N-S, mot Erik Gulliksson - Tommi Ramstedt |
16 | 3NT | V | –3 | ♥5 | 300 | 41 | 82 | 82 | ♠9♥ED10853♦Dkn♣K1086 | ♠D876543♥42♦976♣kn | ♠9♥ED10853♦Dkn♣K1086 | 307 | 38,38 | 307 |
17 | 6NT | Ö | = | ♣9 | -990 | 2 | 4 | 4 | ♠D1096♥D1075♦kn1043♣7 | ♠54♥932♦E98752♣93 | ♠D1096♥D1075♦kn1043♣7 | 309 | 36,35 | 309 |
18 | 3♠ | S | = | ♣E | 140 | 30 | 60 | 60 | ♠EK9♥1076♦K762♣K107 | ♠kn10653♥Dkn98♦E5♣86 | ♠EK9♥1076♦K762♣K107 | 339 | 37,67 | 339 |
Rond 7, som Ö-V, mot Mikael Lindblom - Jan Andersson | Rond 7, som Ö-V, mot Mikael Lindblom - Jan Andersson |
19 | 7♥ | V | = | ♥3 | -2210 | 35 | 70 | 70 | ♠10♥ED10♦D852♣EKD72 | ♠EKD♥Kkn932♦Ekn♣1095 | ♠10♥ED10♦D852♣EKD72 | 374 | 39,37 | 374 |
20 | 3NT | Ö | –1 | ♣5 | 100 | 9 | 18 | 18 | ♠EK8♥E83♦K1043♣Ekn6 | ♠Dkn72♥kn542♦D9♣1032 | ♠EK8♥E83♦K1043♣Ekn6 | 383 | 38,30 | 383 |
21 | 3NT | S | = | ♠2 | 600 | 2 | 4 | 4 | ♠K75♥kn1093♦8♣Ekn1065 | ♠Dkn642♥E6♦kn973♣83 | ♠K75♥kn1093♦8♣Ekn1065 | 385 | 36,67 | 385 |
Rond 8, som Ö-V, mot Linnea Edlund - Margareta Mattsson | Rond 8, som Ö-V, mot Linnea Edlund - Margareta Mattsson |
22 | 4♥ | N | +1 | ♣10 | 450 | 32 | 64 | 64 | ♠D9873♥652♦7432♣10 | ♠kn65♥kn3♦105♣Ekn6532 | ♠D9873♥652♦7432♣10 | 417 | 37,91 | 417 |
23 | 2♠ | V | +1 | ♣D | -140 | 48 | 96 | 96 | ♠109♥KD85♦109532♣K5 | ♠EDkn852♥32♦EKkn♣96 | ♠109♥KD85♦109532♣K5 | 465 | 40,43 | 465 |
24 | 4♦ | S | –1 | ♣10 | -50 | 20 | 40 | 40 | ♠Dkn5♥E9♦87♣ED8542 | ♠K842♥kn842♦2♣Kkn107 | ♠Dkn5♥E9♦87♣ED8542 | 485 | 40,42 | 485 |
Rond 9, som Ö-V, mot Hans Vestergren - Peter Törnblom | Rond 9, som Ö-V, mot Hans Vestergren - Peter Törnblom |
25 | 2NT | N | –1 | ♦2 | -50 | 30 | 60 | 60 | ♠ED104♥Ekn973♦54♣E2 | ♠8♥862♦D1072♣108653 | ♠ED104♥Ekn973♦54♣E2 | 515 | 41,20 | 515 |
26 | 4♠ | Ö | = | ♦2 | -620 | 20 | 40 | 40 | ♠E43♥EK3♦K976♣762 | ♠Dkn1062♥-♦kn82♣EKkn98 | ♠E43♥EK3♦K976♣762 | 535 | 41,15 | 535 |
27 | 5♦ | S | = | ♦2 | 400 | 13 | 26 | 26 | ♠ED109542♥42♦E10♣64 | ♠K83♥Dkn96♦74♣kn932 | ♠ED109542♥42♦E10♣64 | 548 | 40,59 | 548 |
Rond 10, som Ö-V, mot Johan Säfsten - Per-Erik Malmström | Rond 10, som Ö-V, mot Johan Säfsten - Per-Erik Malmström |
28 | 3♥ | N | +1 | ♠6 | 170 | 22 | 44 | 44 | ♠D863♥E104♦K2♣Dkn32 | ♠kn1052♥kn3♦1083♣K975 | ♠D863♥E104♦K2♣Dkn32 | 570 | 40,71 | 570 |
29 | 3♠ | V | +1 | ♣D | -170 | 23 | 46 | 46 | ♠972♥E64♦EKD109♣K4 | ♠Ekn1064♥D9♦65♣10865 | ♠972♥E64♦EKD109♣K4 | 593 | 40,90 | 593 |
30 | 5♣x | N | –3 | ♥E | -500 | 49 | 98 | 98 | ♠K975♥EKD6♦kn732♣10 | ♠E82♥kn10874♦E84♣92 | ♠K975♥EKD6♦kn732♣10 | 642 | 42,80 | 642 |
Rond 11, som N-S, mot Carina Nilsson - Vivi-Anne Hagström | Rond 11, som N-S, mot Carina Nilsson - Vivi-Anne Hagström |
31 | 3♠ | S | +1 | ♦5 | 170 | 36 | 72 | 72 | ♠E98♥Dkn53♦9♣EKD98 | ♠KD65432♥87♦6♣1052 | ♠E98♥Dkn53♦9♣EKD98 | 678 | 43,74 | 678 |
32 | 4♥ | S | +3 | ♠7 | 510 | 47 | 94 | 94 | ♠EKD1092♥Ekn♦E743♣5 | ♠543♥KD9743♦52♣73 | ♠EKD1092♥Ekn♦E743♣5 | 725 | 45,31 | 725 |
33 | 4♠ | N | –1 | ♦10 | -50 | 22 | 44 | 44 | ♠ED109863♥-♦kn8654♣kn | ♠74♥EDkn76♦D92♣532 | ♠ED109863♥-♦kn8654♣kn | 747 | 45,27 | 747 |
Rond 12, som Ö-V, mot Börje Rudenstål - Andreas Könyves | Rond 12, som Ö-V, mot Börje Rudenstål - Andreas Könyves |
34 | 4♥ | N | = | ♣7 | 620 | 12 | 24 | 24 | ♠kn107♥D93♦8542♣976 | ♠D84♥82♦963♣EKD42 | ♠kn107♥D93♦8542♣976 | 759 | 44,65 | 759 |
35 | 4♠ | S | = | ♥5 | 420 | 12 | 24 | 24 | ♠84♥Dkn643♦K6♣E1052 | ♠62♥K95♦E9753♣kn73 | ♠84♥Dkn643♦K6♣E1052 | 771 | 44,06 | 771 |
36 | 3NT | Ö | –2 | ♠kn | 200 | 7 | 14 | 14 | ♠E8♥Dkn9♦D1097♣K965 | ♠754♥EK8♦Kkn54♣832 | ♠E8♥Dkn9♦D1097♣K965 | 778 | 43,22 | 778 |
Rond 13, som N-S, mot Ola Rimstedt - Tommy Bergdahl | Rond 13, som N-S, mot Ola Rimstedt - Tommy Bergdahl |
37 | 3NT | N | –1 | ♥D | -100 | 21 | 42 | 42 | ♠ED862♥E764♦E4♣K2 | ♠43♥5♦Dkn1032♣Ekn1043 | ♠ED862♥E764♦E4♣K2 | 799 | 43,19 | 799 |
38 | 3NT | N | +3 | ♦7 | 490 | 41 | 82 | 82 | ♠E102♥E43♦Kkn93♣EK7 | ♠Kkn876♥KD108♦42♣63 | ♠E102♥E43♦Kkn93♣EK7 | 840 | 44,21 | 840 |
39 | 4♥ | S | +1 | ♠6 | 650 | 33 | 66 | 66 | ♠974♥EK42♦10952♣K6 | ♠E3♥D765♦D8♣EDkn82 | ♠974♥EK42♦10952♣K6 | 873 | 44,77 | 873 |
Rond 14, som N-S, mot Joakim Ericson - Bo Ericson | Rond 14, som N-S, mot Joakim Ericson - Bo Ericson |
40 | 6♠ | V | –2 | ♥7 | 100 | 44 | 88 | 88 | ♠kn543♥7♦E10942♣D86 | ♠9♥K109852♦Dkn85♣52 | ♠kn543♥7♦E10942♣D86 | 917 | 45,85 | 917 |
41 | 3♥ | V | +1 | ♠D | -170 | 32 | 64 | 64 | ♠D♥843♦Ekn875♣D863 | ♠8763♥K7♦D93♣E1075 | ♠D♥843♦Ekn875♣D863 | 949 | 46,29 | 949 |
42 | 4♥ | S | +1 | ♣E | 650 | 26 | 52 | 52 | ♠D42♥Ekn72♦Ekn3♣873 | ♠EK105♥D1094♦K97♣D4 | ♠D42♥Ekn72♦Ekn3♣873 | 975 | 46,43 | 975 |
Rond 15, som N-S, mot Tore Stormo - Leif Ruthström | Rond 15, som N-S, mot Tore Stormo - Leif Ruthström |
43 | 2♠ | N | = | ♣8 | 110 | 24 | 48 | 48 | ♠KDkn973♥kn762♦103♣D | ♠-♥E1095♦Ekn652♣E1087 | ♠KDkn973♥kn762♦103♣D | 999 | 46,47 | 999 |
44 | 6NT | V | +1 | ♣3 | -1020 | 17 | 34 | 34 | ♠kn83♥10974♦K♣kn10743 | ♠9642♥2♦1086532♣52 | ♠kn83♥10974♦K♣kn10743 | 1016 | 46,18 | 1016 |
45 | 4♣ | V | –2 | ♠E | 200 | 42 | 84 | 84 | ♠Ekn984♥K1093♦kn9♣32 | ♠KD75♥E6♦1072♣10984 | ♠Ekn984♥K1093♦kn9♣32 | 1058 | 47,02 | 1058 |
Rond 16, som Ö-V, mot Magnus Arve - Mats Felldin | Rond 16, som Ö-V, mot Magnus Arve - Mats Felldin |
46 | 4♠ | V | +1 | ♥3 | -450 | 29 | 58 | 58 | ♠K763♥87♦K973♣D105 | ♠Ekn9542♥E♦D6542♣4 | ♠K763♥87♦K973♣D105 | 1087 | 47,26 | 1087 |
47 | 3NT | S | –5 | ♥6 | -500 | 50 | 100 | 100 | ♠E9762♥EDkn♦84♣D42 | ♠1043♥643♦7♣Kkn10753 | ♠E9762♥EDkn♦84♣D42 | 1137 | 48,38 | 1137 |
48 | 3NT | V | –1 | ♠3 | 100 | 2 | 4 | 4 | ♠82♥107♦ED8742♣K52 | ♠E4♥EKkn4♦K3♣Dkn1087 | ♠82♥107♦ED8742♣K52 | 1139 | 47,46 | 1139 |
Rond 17, som Ö-V, mot Mats Johansson - Robert Larsson | Rond 17, som Ö-V, mot Mats Johansson - Robert Larsson |
49 | 4♥ | N | = | ♣4 | 420 | 16 | 32 | 32 | ♠E862♥7♦Kkn943♣1084 | ♠94♥kn1065♦87♣KDkn62 | ♠E862♥7♦Kkn943♣1084 | 1155 | 47,14 | 1155 |
50 | 3NT | N | +4 | ♦4 | 720 | 3,2 | 6 | 6 | ♠865♥KD♦9542♣6432 | ♠kn102♥kn863♦Dkn♣D1075 | ♠865♥KD♦9542♣6432 | 1158,2 | 46,33 | 1158,2 |
51 | 2♠ | Ö | –1 | ♦3 | 100 | 24 | 48 | 48 | ♠7654♥K5♦K108♣K1065 | ♠Dkn10♥1043♦Ekn♣Ekn987 | ♠7654♥K5♦K108♣K1065 | 1182,2 | 46,36 | 1182,2 |
Rond 18, som N-S, mot Mårten Gustawsson - Börje Primér | Rond 18, som N-S, mot Mårten Gustawsson - Börje Primér |
52 | 3♠ | V | –1 | ♣10 | 100 | 35 | 70 | 70 | ♠kn765♥754♦7653♣109 | ♠E3♥Kkn9♦KD♣Ekn8542 | ♠kn765♥754♦7653♣109 | 1217,2 | 46,82 | 1217,2 |
53 | 3♥ | V | = | ♠E | -140 | 16 | 32 | 32 | ♠Ekn10983♥K3♦kn9♣K93 | ♠KD5♥752♦E1087♣654 | ♠Ekn10983♥K3♦kn9♣K93 | 1233,2 | 46,54 | 1233,2 |
54 | 3♣ | N | –2 | ♥K | -100 | 19 | 38 | 38 | ♠E♥D93♦ED3♣kn109654 | ♠Dkn4♥kn1052♦10765♣K3 | ♠E♥D93♦ED3♣kn109654 | 1252,2 | 46,38 | 1252,2 |
Rond 19, som Ö-V, mot Fredrik Wahlberg - Markus Bertheau | Rond 19, som Ö-V, mot Fredrik Wahlberg - Markus Bertheau |
55 | 1NT | V | –1 | ♠5 | 100 | 10 | 20 | 20 | ♠D102♥1072♦Dkn1062♣kn2 | ♠E843♥EDkn53♦E♣1098 | ♠D102♥1072♦Dkn1062♣kn2 | 1262,2 | 45,90 | 1262,2 |
56 | 4♥ | N | = | ♠K | 420 | 27 | 54 | 54 | ♠KD654♥86♦K1084♣K5 | ♠kn103♥kn105♦kn73♣kn932 | ♠KD654♥86♦K1084♣K5 | 1289,2 | 46,04 | 1289,2 |
57 | 2♠ | S | = | ♣3 | 110 | 13 | 26 | 26 | ♠K63♥EK109♦E5♣KDkn8 | ♠kn2♥865♦9873♣10642 | ♠K63♥EK109♦E5♣KDkn8 | 1302,2 | 45,69 | 1302,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior