SM Par Dam - omg?ng 5
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Omg | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
36 | 2453,1 | 48,10 | Ulla Ridderstad - Anette Svenningsson | Ulla Ridderstad Anette Svenningsson | 46 | BK Opalen | BK Opalen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Ulla Davidsson - Ewa Fager | Rond 1, som Ö-V, mot Ulla Davidsson - Ewa Fager |
89 | 3♥ | Ö | = | ♣3 | -140 | 14,6 | 29 | 29 | ♠kn105♥K9764♦954♣kn8 | ♠E72♥D105♦EDkn10♣E105 | ♠kn105♥K9764♦954♣kn8 | 2183,2 | 49,06 | 2183,2 |
90 | 5♥ | Ö | = | ♥kn | -650 | 2,1 | 4 | 4 | ♠K10♥ED9876♦Dkn97♣D | ♠ED2♥K103♦K52♣Kkn95 | ♠K10♥ED9876♦Dkn97♣D | 2185,3 | 48,56 | 2185,3 |
Rond 2, som Ö-V, mot Ylva Karlsson-Uisk - Margareta Mattsson | Rond 2, som Ö-V, mot Ylva Karlsson-Uisk - Margareta Mattsson |
91 | 2♠ | Ö | –2 | ♣5 | 100 | 15,6 | 31 | 31 | ♠Dkn1095♥54♦kn74♣K86 | ♠E3♥Dkn72♦9653♣E104 | ♠Dkn1095♥54♦kn74♣K86 | 2200,9 | 48,37 | 2200,9 |
92 | 3NT | N | +1 | ♦8 | 630 | 12,5 | 25 | 25 | ♠E1075♥Ekn♦K9532♣D4 | ♠94♥9863♦kn87♣8632 | ♠E1075♥Ekn♦K9532♣D4 | 2213,4 | 48,12 | 2213,4 |
Rond 3, som Ö-V, mot Berith Abrahamsson - Nina Bodin | Rond 3, som Ö-V, mot Berith Abrahamsson - Nina Bodin |
93 | 2♠ | V | = | ♦8 | -110 | 14,6 | 29 | 29 | ♠106♥EK108♦kn43♣D983 | ♠ED8543♥kn6♦EK5♣104 | ♠106♥EK108♦kn43♣D983 | 2228 | 47,91 | 2228 |
94 | 3♥ | S | –2 | ♣K | -100 | 27,1 | 54 | 54 | ♠93♥ED6♦ED10♣D10932 | ♠D765♥4♦kn98764♣EK | ♠93♥ED6♦ED10♣D10932 | 2255,1 | 47,98 | 2255,1 |
Rond 4, som N-S, mot Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg | Rond 4, som N-S, mot Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg |
95 | 4♠ | S | = | ♦D | 620 | 33,3 | 67 | 67 | ♠1053♥kn8♦1097♣EKkn109 | ♠EKkn94♥EK52♦8♣765 | ♠1053♥kn8♦1097♣EKkn109 | 2288,4 | 48,18 | 2288,4 |
96 | Pass | 36,4 | 73 | 73 | ♠D64♥653♦742♣EK87 | ♠kn10953♥EK♦D9♣9642 | ♠D64♥653♦742♣EK87 | 2324,8 | 48,43 | 2324,8 |
Rond 5, som Ö-V, mot Ingela Nelander Hall - Anne-Marie Wikstrom | Rond 5, som Ö-V, mot Ingela Nelander Hall - Anne-Marie Wikstrom |
97 | 3♣ | V | –1 | ♥10 | 50 | 14,6 | 29 | 29 | ♠kn2♥Ekn♦D9764♣EDkn10 | ♠KD874♥D54♦2♣9853 | ♠kn2♥Ekn♦D9764♣EDkn10 | 2339,4 | 48,24 | 2339,4 |
98 | 1♠ | Ö | –2 | ♥10 | 100 | 20,8 | 42 | 42 | ♠ED43♥KD♦10932♣kn72 | ♠1075♥9762♦ED86♣K3 | ♠ED43♥KD♦10932♣kn72 | 2360,2 | 48,17 | 2360,2 |
Rond 6, som N-S, mot Marta Eggerot - Viveca Rappe | Rond 6, som N-S, mot Marta Eggerot - Viveca Rappe |
99 | 1NT | S | –1 | ♦D | -50 | 8,4 | 17 | 17 | ♠87♥K54♦kn10972♣D107 | ♠KD5♥1093♦E643♣EK2 | ♠87♥K54♦kn10972♣D107 | 2368,6 | 47,85 | 2368,6 |
100 | 3♠ | N | = | ♥10 | 140 | 22,9 | 46 | 46 | ♠986432♥E53♦kn6♣E3 | ♠E10♥10♦EK10875♣K965 | ♠986432♥E53♦kn6♣E3 | 2391,5 | 47,83 | 2391,5 |
Rond 7, som N-S, mot Kristina Jonsson - Kristina Olsson-Soderhall | Rond 7, som N-S, mot Kristina Jonsson - Kristina Olsson-Soderhall |
101 | 4♠ | Ö | = | ♥E | -420 | 15,6 | 31 | 31 | ♠3♥7♦1098642♣108632 | ♠D106♥Ekn9864♦E♣Dkn4 | ♠3♥7♦1098642♣108632 | 2407,1 | 47,67 | 2407,1 |
102 | 3♠ | N | +2 | ♦K | 200 | 45,8 | 92 | 92 | ♠972♥kn864♦E75♣D73 | ♠85♥D7♦KD1062♣E1054 | ♠972♥kn864♦E75♣D73 | 2452,9 | 48,10 | 2452,9 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior