Svenska Cupen 2022 - Rond 5

Spelperiod: 16 Jun - 21 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (4)
Dalabridgen (2)Medelpads BFVärmland-Dals BF (2)
Gotlands BFMälardalens BF (2)Västerbottens BF (2)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (2)
Göteborgs BF (5)Skånes BF (9)Ångermanlands BF
Hallands BF (5)Stockholms BF (8)Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (2)Sydöstra Sveriges BF (5)Östra Mellansvenska (5)
64 matcher

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 26 Lille Skutt vs. Stenhögen Stenhögen Spelort
Strömstad
Stenhögen 59
Gråberg 53 Gråberg vs. Gullvi Gullvi Spelort
Vänersborg
Gullvi 54
Välj distrikt

Dalabridgen

PJO 30 PJO vs. Malung Janne Malung Janne Spelort
Borlänge
Malung Janne 66
Hedemora kingen 58 Hedemora kingen vs. Ludvikautfyllnad Hedemora kingen Spelort
Säter
Ludvikautfyllnad 57
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Jöns 39 Jöns vs. Canape Canape Spelort
Sandviken
Canape 56
SNIPERS 35 SNIPERS vs. Råsjökross Råsjökross Spelort
Gävle
Råsjökross 67
Zmrzlina 55 Zmrzlina vs. Kapten Kork med matroser Kapten Kork med matroser Spelort
Gävle
Kapten Kork med matroser 87
Välj distrikt

Göteborgs BF

Deadwood 79 Deadwood vs. Lonley heart club team Deadwood Spelort
Stenkullen
Lonley heart club team 60
Calgary Games 58 Calgary Games vs. Do Wah Diddy Diddy Calgary Games Spelort
Göteborg
Do Wah Diddy Diddy 45
BK Lyx Bunk 77 BK Lyx Bunk vs. Cosmos BK Lyx Bunk Spelort
Billdal
Cosmos 23
Emglunds vänner 58 Emglunds vänner vs. TTBOYS TTBOYS Spelort
Askim
TTBOYS 66
Bende 75 Bende vs. Westerlund Bende Spelort
Göteborg
Westerlund 18
Välj distrikt

Hallands BF

Ätran Regina 74 Ätran Regina vs. Kung Sune Ätran Regina Spelort
Ätran
Kung Sune 51
Bobbo och gnuttarna 47 Bobbo och gnuttarna vs. Rockfolket Rockfolket Spelort
Tvååker
Rockfolket 57
Albrekts Wildcats Albrekts Wildcats vs. Löftaskog Löftaskog Spelort
Varberg
Löftaskog W.O
Albrekts Damer 52 Albrekts Damer vs. Albrekts T-Bone Albrekts T-Bone Spelort
Varberg
Albrekts T-Bone 55
Värö Bengt 44 Värö Bengt vs. Albrekts LEK Albrekts LEK Spelort
Åskloster
Albrekts LEK 57
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre 106 Narre vs. Winge Boys Narre Spelort
Östersund
Winge Boys 7
Team Ånsta 42 Team Ånsta vs. Treeab Treeab Spelort
Östersund
Treeab 96
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team G-son 18 Team G-son vs. Team Zang Team Zang Spelort
Visingsö
Team Zang 66
Hällabäck 37 Hällabäck vs. Jönköping Jönköping Spelort
Anderstorp
Jönköping 45
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 73 ABB 21 vs. Särnberg ABB 21 Spelort
Västerås
Särnberg 33
Dream Team 41 Dream Team vs. St Eskil St Eskil Spelort
Västerås
St Eskil 74
Välj distrikt

Norrbottens BF

Burp 75 Burp vs. The Eagels Burp Spelort
Luleå
The Eagels 50
Välj distrikt

Skånes BF

Jannes gäng originalet 41 Jannes gäng originalet vs. Kusinerna Kusinerna Spelort
Hässleholm
Kusinerna 54
Tootsie 32 Tootsie vs. Anatronic Anatronic Spelort
Malmö
Anatronic 47
GöteHelsing 36 GöteHelsing vs. Yes Yes Spelort
Helsingborg
Yes 62
Lamunk 41 Lamunk vs. Kullabygdens BK Kullabygdens BK Spelort
Ängelholm
Kullabygdens BK 53
Lunds BK 36 Lunds BK vs. YNWA YNWA Spelort
Malmö
YNWA 56
Hoppet 65 Hoppet vs. 55 med omnejd Hoppet Spelort
Malmö
55 med omnejd 57
Lucky bandana 72 Lucky bandana vs. Skåne-Check Lucky bandana Spelort
Malmö
Skåne-Check 66
BK Tre Sang Sven 85 BK Tre Sang Sven vs. Bk Tre Sang Leif BK Tre Sang Sven Spelort
Helsingborg
Bk Tre Sang Leif 28
Le special de munka 36 Le special de munka vs. Imppossible Imppossible Spelort
Hjärnarp
Imppossible 60
Välj distrikt

Stockholms BF

Forrell 23 Forrell vs. No Johnny Cash No Johnny Cash Spelort
Djursholm
No Johnny Cash 65
Forza 30 Forza vs. Banjanas Banjanas Spelort
Stockholm
Banjanas 90
Yvonne 48 Yvonne vs. Copperfields Yvonne Spelort
Täby
Copperfields 41
Valle 9 Valle vs. Gula Bebjabwe Gula Bebjabwe Spelort
Hägersten
Gula Bebjabwe 56
Glada Miner 68 Glada Miner vs. Spintop Glada Miner Spelort
Ekerö
Spintop 50
Magic 80 Magic vs. Hött och bött Magic Spelort
Stockholm
Hött och bött 17
Top bridge 46 Top bridge vs. På Tur På Tur Spelort
Stockholm
På Tur 57
Ludde 55 Ludde vs. Sudret Ludde Spelort
Stockholm
Sudret 33
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Karlskrona 1 41 Karlskrona 1 vs. Helvic Helvic Spelort
Sturkö
Helvic 64
Hov1 63 Hov1 vs. Emmaboda Emmaboda Spelort
Hovmantorp
Emmaboda 71
växjö södra 26 växjö södra vs. Hebbes gäng Hebbes gäng Spelort
Ingelstad
Hebbes gäng 42
Carstens Kofötter 73 Carstens Kofötter vs. Åhus BK Carstens Kofötter Spelort
Sölvesborg
Åhus BK 37
Prefabsystem Syd 59 Prefabsystem Syd vs. Team Högland Prefabsystem Syd Spelort
Rydaholm
Team Högland 53
Välj distrikt

Upplands BF

Köpensol 45 Köpensol vs. Arnbergs Team Arnbergs Team Spelort
Enköping
Arnbergs Team 75
Skalman W.O Skalman vs. Ice-cold Jägermeister Skalman Spelort
Uppsala
Ice-cold Jägermeister
Granarna 99 Granarna vs. JGR Jokern Granarna Spelort
Uppsala
JGR Jokern 23
Greven 86 Greven vs. Värsta sidan Greven Spelort
Uppsala
Värsta sidan 6
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Hulta Åmåls BS 30 Hulta Åmåls BS vs. Kungshamns Sega Gubbar Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Åmål
Kungshamns Sega Gubbar 32
Rörets röra 37 Rörets röra vs. Zingo Zingo Spelort
Arvika
Zingo 38
Välj distrikt

Västerbottens BF

Glopson 48 Glopson vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Umeå
Team Paper Moon 56
Bazinga 55 Bazinga vs. Westman Bazinga Spelort
Umeå
Westman 32
Välj distrikt

Västergötlands BF

Veteranerna 69 Veteranerna vs. Aspanäs C Veteranerna Spelort
Borås
Aspanäs C 40
BK ruter Ingrid 17 BK ruter Ingrid vs. BALEK BALEK Spelort
Otterbäcken
BALEK 44
Välj distrikt

Örebro läns BF

Mappa Bu 73 Mappa Bu vs. The Splintoz The Splintoz Spelort
Hasselfors
The Splintoz 83
Slottet Wadköping och Svampen 41 Slottet Wadköping och Svampen vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
BK Gröna Kvistar 61
BH mm 77 BH mm vs. Öremix BH mm Spelort
Örebro
Öremix 37
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Överums Schäfer 54 Överums Schäfer vs. Lirarna Lirarna Spelort
Gamleby
Lirarna 68
Peking 30 Peking vs. Den långa vägen Den långa vägen Spelort
Norrköping
Den långa vägen 38
Stigtomta korthajar 36 Stigtomta korthajar vs. BK Sang BK Sang Spelort
Nyköping
BK Sang 64
Gnesta BK Roger 70 Gnesta BK Roger vs. Världens Ände Bengt Gnesta BK Roger Spelort
Gnesta
Världens Ände Bengt 43
Gnesta BK Jaan 73 Gnesta BK Jaan vs. Nyköpings Gästabud Gnesta BK Jaan Spelort
Gnesta
Nyköpings Gästabud 47
Välj distrikt