Svenska Cupen 2021 - Rond 5

Spelperiod: 27 Jul - 22 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (3)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (3)
Dalabridgen (4)Medelpads BFVärmland-Dals BF
Gotlands BFMälardalens BF (2)Västerbottens BF (3)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (3)Västergötlands BF (1)
Göteborgs BF (5)Skånes BF (5)Ångermanlands BF
Hallands BF (6)Stockholms BF (10)Örebro läns BF (5)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF (3)Östra Mellansvenska (4)
65 matcher

Bohuslän-Dals BF

BridgeBlandning Göta ÄlvNorström 35 BridgeBlandning Göta ÄlvNorström vs. Gråberg Gråberg Spelort
Vänersborg
Gråberg 66
Axen 45 Axen vs. Lille Skutt Axen Spelort
Uddevalla
Lille Skutt 43
Stenhögen 83 Stenhögen vs. Kungshamns Sega Gubbar Stenhögen Spelort
Svenshögen
Kungshamns Sega Gubbar 27
Välj distrikt

Dalabridgen

Malung Janne 25 Malung Janne vs. Lazy Jacks Lazy Jacks Spelort
Mora
Lazy Jacks 71
LudvikaUtfyllnad 94 LudvikaUtfyllnad vs. Hälls änglar LudvikaUtfyllnad Spelort
Ludvika
Hälls änglar 52
Saras Lakejer 30 Saras Lakejer vs. PJO PJO Spelort
Ludvika
PJO 67
Hedemora WCHK 23 Hedemora WCHK vs. Villa Cicero Villa Cicero Spelort
Hedemora
Villa Cicero 51
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Hitaworm 46 Hitaworm vs. BULL Hitaworm Spelort
Sandviken
BULL 37
SNIPERS 49 SNIPERS vs. Kreti och Pleti SNIPERS Spelort
Gävle
Kreti och Pleti 27
Fridens liljor 49 Fridens liljor vs. ZMRZLINA Fridens liljor Spelort
Gävle
ZMRZLINA 47
Välj distrikt

Göteborgs BF

Lonley heart club team 50 Lonley heart club team vs. Trumfa ut Trumfa ut Spelort
Angered
Trumfa ut 61
TT4611 33 TT4611 vs. BK Lyx Bunk TT4611 Spelort
Göteborg
BK Lyx Bunk 25
Bende 63 Bende vs. Do Wah Diddy Diddy Bende Spelort
Göteborg
Do Wah Diddy Diddy 26
Kungsbacka HELG 31 Kungsbacka HELG vs. Cosmos Cosmos Spelort
Kungsbacka
Cosmos 65
Goterna 9 Goterna vs. Veteranerna Veteranerna Spelort
Tollered
Veteranerna 43
Välj distrikt

Hallands BF

Rockfolket 62 Rockfolket vs. Team cDoc Rockfolket Spelort
Torup
Team cDoc 43
IMPpossible 15 IMPpossible vs. Nissan Nissan Spelort
Halmstad
Nissan 98
BK Albrekts WHAL 103 BK Albrekts WHAL vs. Frillesås Fyran BK Albrekts WHAL Spelort
Varberg
Frillesås Fyran 40
BK ALBREKTS GEBSON 34 BK ALBREKTS GEBSON vs. Löftaskog Löftaskog Spelort
Varberg
Löftaskog 56
Värö Bengt 38 Värö Bengt vs. Albrekts BMW Albrekts BMW Spelort
Åskloster
Albrekts BMW 40
ABC o T 72 ABC o T vs. Albrekts T-Bone ABC o T Spelort
Frillesås
Albrekts T-Bone 23
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

CornerRoots 44 CornerRoots vs. Djävulsön Djävulsön Spelort
Krokom
Djävulsön 48
Team Ångsta 5 Team Ångsta vs. Narre Narre Spelort
Östersund
Narre 114
Winge Boys 38 Winge Boys vs. Goof Troop Goof Troop Spelort
Järpen
Goof Troop 45
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Bacon Torpedo 63 Bacon Torpedo vs. Team Högland Bacon Torpedo Spelort
Jönköping
Team Högland 38
YNWA 27 YNWA vs. Jönköping Jönköping Spelort
Värnamo
Jönköping 77
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 126 ABB 21 vs. Arboga BUMA ABB 21 Spelort
Västerås
Arboga BUMA 29
Särnberg 93 Särnberg vs. Lillslam Särnberg Spelort
Strängnäs
Lillslam 44
Välj distrikt

Norrbottens BF

Team Paper Moon 91 Team Paper Moon vs. Burp Spelort
Boden
Burp 29
Burp 52
Luleå
Wasp 37
Wasp 56
Södra Sunderbyn
Team Paper Moon 69
Välj distrikt

Skånes BF

Surprise 27 Surprise vs. Skånemix Skånemix Spelort
Yngsjö
Skånemix 50
Jannes gäng 52 Jannes gäng vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Hässleholm
55 med omnejd 56
Bk tre sang leif 28 Bk tre sang leif vs. Nilsson Nilsson Spelort
Helsingborg
Nilsson 60
Lunds BK 59 Lunds BK vs. GöteHelsing GöteHelsing Spelort
Malmö
GöteHelsing 63
Malta Lindemans pöjkar 40 Malta Lindemans pöjkar vs. Tootsie Tootsie Spelort
Tygelsjö
Tootsie 57
Välj distrikt

Stockholms BF

Copperfields A-lagare 50 Copperfields A-lagare vs. På Tur Copperfields A-lagare Spelort
Stockholm
På Tur 40
Lanssons Blandning 14 Lanssons Blandning vs. 08SQ 08SQ Spelort
Hägersten
08SQ 65
Mission Possible 39 Mission Possible vs. Banjanas Banjanas Spelort
Stockholm
Banjanas 61
Gula Bebjabwe 28 Gula Bebjabwe vs. ANNA ANNA Spelort
Huddinge
ANNA 48
One Small Step for Man 24 One Small Step for Man vs. Mats Nyberg Mats Nyberg Spelort
Farsta
Mats Nyberg 90
Glada Miner 81 Glada Miner vs. LEA Glada Miner Spelort
Ekerö
LEA 32
FABBes 54 FABBes vs. www partypack se FABBes Spelort
Stockholm
www partypack se 33
Revoke 19 Revoke vs. Johnnys little pogchamps Johnnys little pogchamps Spelort
Täby
Johnnys little pogchamps 118
Mangos 81 Mangos vs. Ludde Mangos Spelort
Sollentuna
Ludde 33
Forrell 32 Forrell vs. Valle Valle Spelort
Stockholm
Valle 65
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Hebbes gäng 52 Hebbes gäng vs. Kusinerna från landet Hebbes gäng Spelort
Växjö
Kusinerna från landet 37
Prefabsystem Syd 39 Prefabsystem Syd vs. Karlskrona 1 Prefabsystem Syd Spelort
Rydaholm
Karlskrona 1 24
Stagge 48 Stagge vs. Växjö södra Växjö södra Spelort
Sölvesborg
Växjö södra 50
Välj distrikt

Upplands BF

Gambit 31 Gambit vs. Väddö Väddö Spelort
Norrtälje
Väddö 72
Fjuckby Hellmoppers 30 Fjuckby Hellmoppers vs. Granarna Granarna Spelort
Uppsala
Granarna 37
Skalman 73 Skalman vs. STRIX Skalman Spelort
Uppsala
STRIX 35
Välj distrikt

Västerbottens BF

Öbergs 44 Öbergs vs. Kroken Kroken Spelort
Umeå
Kroken 89
Lag Lerner 35 Lag Lerner vs. Stokka Stokka Spelort
Umeå
Stokka 91
Hardwork 33 Hardwork vs. The Eagles The Eagles Spelort
Umeå
The Eagles 80
Välj distrikt

Västergötlands BF

Lantz med Vingar 51 Lantz med Vingar vs. Aspanäs C Lantz med Vingar Spelort
Timmele
Aspanäs C 19
Välj distrikt

Örebro läns BF

Dylan 54 Dylan vs. Helgat Dylan Spelort
Fjugesta
Helgat 33
Maskarna 34 Maskarna vs. Bk Gröna kvistar Bk Gröna kvistar Spelort
Örebro
Bk Gröna kvistar 102
Fröreli 57 Fröreli vs. The Splintoz Fröreli Spelort
Örebro
The Splintoz 26
Ungdomarna 46 Ungdomarna vs. Zingo Ungdomarna Spelort
Nora
Zingo 21
Den långa vägen 41 Den långa vägen vs. Kafino Den långa vägen Spelort
Askersund
Kafino 37
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Lirarna 59 Lirarna vs. 49-ers Lirarna Spelort
Linköping
49-ers 33
Team Zang 73 Team Zang vs. Dyra Englund Team Zang Spelort
Linköping
Dyra Englund 58
Världens Ände Kent 56 Världens Ände Kent vs. Team Gnesta Team Gnesta Spelort
Trosa
Team Gnesta 57
3H och ett A 82 3H och ett A vs. Strängnäs BK Gripen 3H och ett A Spelort
Västerljung
Strängnäs BK Gripen 10
Välj distrikt