Svenska Cupen 2024 - Rond 1

Spelperiod: 29 Jan - 03 Mar

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (4)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (4)
Dalabridgen (3)Medelpads BFVärmland-Dals BF (3)
Gotlands BF (6)Mälardalens BF (6)Västerbottens BF (4)
Gävleborgs BF (6)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (6)
Göteborgs BF (4)Skånes BF (13)Ångermanlands BF
Hallands BF (10)Stockholms BF (9)Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (2)Sydöstra Sveriges BF (9)Östra Mellansvenska (9)
104 matcher

Bohuslän-Dals BF

Roger 36 Roger vs. Lille Skutt Lille Skutt Spelort
Dingle
Lille Skutt 42
Timet 76 Timet vs. Bergs klippor Timet Spelort
Trollhättan
Bergs klippor 39
Frida 9 Frida vs. Gråberg Gråberg Spelort
Vänersborg
Gråberg 69
Blomhuset 44 Blomhuset vs. BALEK BALEK Spelort
Trollhättan
BALEK 60
Välj distrikt

Dalabridgen

Lundgran Lowesand 25 Lundgran Lowesand vs. JGR - Jag måste ringa Carina JGR - Jag måste ringa Carina Spelort
Falun
JGR - Jag måste ringa Carina 79
Hälls änglar 41 Hälls änglar vs. PJO PJO Spelort
Borlänge
PJO 105
Autoform 62 Autoform vs. Zarathustra Zarathustra Spelort
Malung
Zarathustra 67
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret Sudret vs. Limestone Spelort
Stånga
Limestone
JETI JETI vs. Rosvall Spelort
Katthammarsvik
Rosvall
Rosvall Rosvall vs. Limestone Spelort
Lärbro
Limestone
JETI JETI vs. Sudret Spelort
Katthammarsvik
Sudret
Limestone Limestone vs. JETI Spelort
Visby
JETI
Sudret Sudret vs. Rosvall Spelort
Stånga
Rosvall
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 21 BK Hudik vs. Team Ångsta Team Ångsta Spelort
Hudiksvall
Team Ångsta 56
Team Granbo 30 Team Granbo vs. Prego Prego Spelort
Söderhamn
Prego 85
Guldglans 28 Guldglans vs. BULL BULL Spelort
Gävle
BULL 104
Finess 49 Finess vs. Zmrzlina Zmrzlina Spelort
Gävle
Zmrzlina 98
SNIPERS 90 SNIPERS vs. Hit a Worm SNIPERS Spelort
Gävle
Hit a Worm 40
Eriksson Glad 25 Eriksson Glad vs. Jösses Gossar Jösses Gossar Spelort
Sandviken
Jösses Gossar 74
Välj distrikt

Göteborgs BF

Kungsbacka 2 66 Kungsbacka 2 vs. Trocadero Kungsbacka 2 Spelort
Kungsbacka
Trocadero 22
Lonley heart club team 42 Lonley heart club team vs. Squeeze your hand Squeeze your hand Spelort
Angered
Squeeze your hand 68
Englunds Vänner Englunds Vänner vs. Cosmos Spelort
Askim
Cosmos
Cinderella 30 Cinderella vs. Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget Spelort
Göteborg
Fem stoppar spöktåget 60
Välj distrikt

Hallands BF

Tff 16 Tff vs. 4 Säkra Stick 4 Säkra Stick Spelort
Mellbystrand
4 Säkra Stick 77
Nissan 43 Nissan vs. Imppossible Nissan Spelort
Halmstad
Imppossible 11
Bomber och Granater 98 Bomber och Granater vs. Smålandsstenars BK Bomber och Granater Spelort
Långaryd
Smålandsstenars BK 36
Rockfolket 45 Rockfolket vs. Regina Regina Spelort
Torup
Regina 47
Albrekts NEK 39 Albrekts NEK vs. Albrekts Budbärarna Albrekts Budbärarna Spelort
Varberg
Albrekts Budbärarna 66
Albrekts 657805 46 Albrekts 657805 vs. Albrekts T-Bone Albrekts 657805 Spelort
Varberg
Albrekts T-Bone 44
Bobbo och gnuttarna 62 Bobbo och gnuttarna vs. BK Albrekts WHAL BK Albrekts WHAL Spelort
Tvååker
BK Albrekts WHAL 67
Värö Arne 77 Värö Arne vs. Värö Jan Värö Arne Spelort
Väröbacka
Värö Jan 32
Värö Bengt 96 Värö Bengt vs. Elisabeths Änglar Värö Bengt Spelort
Åskloster
Elisabeths Änglar 29
MAJSANS KUNGSBACKA BOYS 40 MAJSANS KUNGSBACKA BOYS vs. Bunk Bunk Spelort
Onsala
Bunk 56
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

CornerRoots 68 CornerRoots vs. TREEAB TREEAB Spelort
Krokom
TREEAB 85
Winge Boys 64 Winge Boys vs. Alissa Winge Boys Spelort
Järpen
Alissa 58
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Collryd 65 Collryd vs. Smålandsmixen Collryd Spelort
Bredaryd
Smålandsmixen 57
Budgivarna 75 Budgivarna vs. Ulrics drängar Budgivarna Spelort
Jönköping
Ulrics drängar 56
Välj distrikt

Mälardalens BF

De sista entusiasterna 70 De sista entusiasterna vs. The boomers De sista entusiasterna Spelort
Avesta
The boomers 55
A-laget 71 A-laget vs. BUMA BUMA Spelort
Arboga
BUMA 98
Lillslam 31 Lillslam vs. Jokrarna Jokrarna Spelort
Hallstahammar
Jokrarna 109
Dream Team 54 Dream Team vs. ABB 21 Dream Team Spelort
Västerås
ABB 21 32
Smedstaden 68 Smedstaden vs. Stigtomta korthajar Smedstaden Spelort
Eskilstuna
Stigtomta korthajar 38
Team Tomas 68 Team Tomas vs. Skalman Team Tomas Spelort
Bålsta
Skalman 46
Välj distrikt

Norrbottens BF

HeLen 23 HeLen vs. Inge Waller Inge Waller Spelort
Luleå
Inge Waller 52
Välj distrikt

Skånes BF

Sonjas Pågar 82 Sonjas Pågar vs. C4 1614 Sonjas Pågar Spelort
Åhus
C4 1614 36
Åhus BK 47 Åhus BK vs. Carstens Kofötter Carstens Kofötter Spelort
Åhus
Carstens Kofötter 97
Surprise 52 Surprise vs. Rafraf Surprise Spelort
Yngsjö
Rafraf 20
KLÅCK 53 KLÅCK vs. Ystad KLÅCK Spelort
Malmö
Ystad 44
Hoppet 37 Hoppet vs. Roy Orbison Roy Orbison Spelort
Malmö
Roy Orbison 56
Skånemix 76 Skånemix vs. Malmöveteranerna Skånemix Spelort
Malmö
Malmöveteranerna 36
PasodobleSC 30 PasodobleSC vs. Bosse Larsson Bosse Larsson Spelort
Limhamn
Bosse Larsson 76
MUNKA 58 MUNKA vs. Yes MUNKA Spelort
Viken
Yes 53
Munkaborg 70 Munkaborg vs. Kullabygden 4 Munkaborg Spelort
Helsingborg
Kullabygden 4 32
BK Tre Sang Sven 71 BK Tre Sang Sven vs. Stick BK Tre Sang Sven Spelort
Helsingborg
Stick 56
Jannes gäng 57 Jannes gäng vs. Lurpasset Jannes gäng Spelort
Hässleholm
Lurpasset 35
60 med omnejd 59 60 med omnejd vs. YNWA 60 med omnejd Spelort
Hjärup
YNWA 33
BK Tre Sang Leif 47 BK Tre Sang Leif vs. Molter Molter Spelort
Helsingborg
Molter 48
Välj distrikt

Stockholms BF

Anna och gubbarna 60 Anna och gubbarna vs. Skottarna Anna och gubbarna Spelort
Solna
Skottarna 48
Glada Miner 63 Glada Miner vs. Spintop Ventures Spintop Ventures Spelort
Ekerö
Spintop Ventures 76
Copperfields 48 Copperfields vs. CUEBIDS com CUEBIDS com Spelort
Haninge
CUEBIDS com 62
Valle 48 Valle vs. Cood Life Valle Spelort
Hägersten
Cood Life 30
Hött o Bött 63 Hött o Bött vs. Mission Possible Hött o Bött Spelort
Älta
Mission Possible 30
På Tur 61 På Tur vs. Lucky På Tur Spelort
Lidingö
Lucky 57
Norsken 10 Norsken vs. Bosses bomboclaat Bosses bomboclaat Spelort
Stockholm
Bosses bomboclaat 64
Lansson blandar om 45 Lansson blandar om vs. TopGun TopGun Spelort
Hägersten
TopGun 80
Ludde 57 Ludde vs. Söder Ludde Spelort
Stockholm
Söder 39
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Otown homies 21 Otown homies vs. Västervik Otown homies Spelort
Oskarshamn
Västervik 20
Bridgekamraterna Nybro 35 Bridgekamraterna Nybro vs. Helvic Helvic Spelort
Kalmar
Helvic 84
Gubbröra 55 Gubbröra vs. Emmaboda BK Emmaboda BK Spelort
Nybro
Emmaboda BK 79
Karlssons Team 25 Karlssons Team vs. Småkusinerna Småkusinerna Spelort
Rödeby
Småkusinerna 43
Karlskrona 1 78 Karlskrona 1 vs. ÖBBA 1 Karlskrona 1 Spelort
Sturkö
ÖBBA 1 18
Växjö PANK 19 Växjö PANK vs. Hov1 Hov1 Spelort
Växjö
Hov1 66
Växjö Dahl 58 Växjö Dahl vs. SNABBE Växjö Dahl Spelort
Ingelstad
SNABBE 15
Växjöbridgen Spader Kung 31 Växjöbridgen Spader Kung vs. Team Högland Team Högland Spelort
Lammhult
Team Högland 49
Prefabsystem Syd 41 Prefabsystem Syd vs. Växjöbridgen Tomas Prefabsystem Syd Spelort
Rydaholm
Växjöbridgen Tomas 19
Välj distrikt

Upplands BF

Köp En Sol 52 Köp En Sol vs. Strängnäs BK Gripen1 Köp En Sol Spelort
Enköping
Strängnäs BK Gripen1 30
Väddö 75 Väddö vs. Rospiggarna Rospiggarna Spelort
Norrtälje
Rospiggarna 84
Greven 67 Greven vs. Lag Sjöqvist Greven Spelort
Uppsala
Lag Sjöqvist 45
Kallbloden 70 Kallbloden vs. Värsta sidan Kallbloden Spelort
Uppsala
Värsta sidan 25
Välj distrikt

Västergötlands BF

Veteranerna 36 Veteranerna vs. Aspanäs C Aspanäs C Spelort
Borås
Aspanäs C 73
ALINGSÅS 50 ALINGSÅS vs. Deadwood Deadwood Spelort
Alingsås
Deadwood 51
Gullvi 90 Gullvi vs. Kvänköping Gullvi Spelort
Lidköping
Kvänköping 40
Skövde Björnes Magasin 26 Skövde Björnes Magasin vs. WoW WoW Spelort
Skövde
WoW 79
Mofalla kurt 27 Mofalla kurt vs. Den långa vägen Den långa vägen Spelort
Hjo
Den långa vägen 99
Ruterknekt 71 Ruterknekt vs. KBK Pass Ruterknekt Spelort
Otterbäcken
KBK Pass 43
Välj distrikt

Västerbottens BF

Eagles 28 Eagles vs. Paper Moon Paper Moon Spelort
Malå
Paper Moon 84
Hovendroven 20 Hovendroven vs. Tetris Tetris Spelort
Skellefteå
Tetris 80
Kroken 70 Kroken vs. Bazinga Kroken Spelort
Umeå
Bazinga 42
GSG 19 GSG vs. Hardwork Hardwork Spelort
Umeå
Hardwork 32
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Skogsbridgarna 42 Skogsbridgarna vs. Rörets röra Rörets röra Spelort
Ekshärad
Rörets röra 68
Åmål Hulta 57 Åmål Hulta vs. Out Of Bounds Åmål Hulta Spelort
Säffle
Out Of Bounds 40
Zingo 51 Zingo vs. Make my Day Zingo Spelort
Karlstad
Make my Day 34
Välj distrikt

Örebro läns BF

EN NYPA FRESTELSE 69 EN NYPA FRESTELSE vs. FC Ludvika FC Ludvika Spelort
Lindesberg
FC Ludvika 73
Knuten 56 Knuten vs. Mappa Bu Knuten Spelort
Fjugesta
Mappa Bu 38
Maskarna 31 Maskarna vs. En mask för mycket En mask för mycket Spelort
Örebro
En mask för mycket 109
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Kvarnstadens reliker med utfyllnad 33 Kvarnstadens reliker med utfyllnad vs. Klöver 8 Klöver 8 Spelort
Skänninge
Klöver 8 55
Kisagrabbarna 28 Kisagrabbarna vs. Dyra Englund Dyra Englund Spelort
Kisa
Dyra Englund 67
Team Zang 72 Team Zang vs. Lirarna Team Zang Spelort
Linköping
Lirarna 26
Hot Iron 32 Hot Iron vs. Luringarna Luringarna Spelort
Norrköping
Luringarna 41
Nyköpings Gästabud 96 Nyköpings Gästabud vs. Kamraterna Nyköpings Gästabud Spelort
Björkvik
Kamraterna 24
TALL 30 TALL vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Kumla
BK Gröna Kvistar 118
Sangri-La 52 Sangri-La vs. BK Sang Sangri-La Spelort
Nyköping
BK Sang 42
Roger Gnesta 34 Roger Gnesta vs. Gnesta Gnesta Spelort
Gnesta
Gnesta 77
Världes Ände Else-Maj 75 Världes Ände Else-Maj vs. Världens Ände Kent Världes Ände Else-Maj Spelort
Trosa
Världens Ände Kent 59
Välj distrikt