Svenska Cupen 2020 - Rond 4
Visa distrikt
Matchurval: Visa alla Rapporterade Återstående
130 matcher |
Bohuslän-Dals BF
Lille Skutt | 75 | Lille Skutt |
Spelort Strömstad |
|
Out of Bounds | 16 |
Kungshamns Sega Gubbar | 92 | Kungshamns Sega Gubbar |
Spelort Kungshamn |
|
LÅMM | 52 |
Gråberg | W.O | Gråberg |
Spelort Vänersborg |
|
VBG |
Glamm | 37 | BUCK |
Spelort Vänersborg |
|
BUCK | 49 |
Toftapak | W.O | Toftapak |
Spelort Ellös |
|
Axen |
Sten a sund | 68 | Sten a sund |
Spelort Stenungsund |
|
Trumfa ut | 37 |
Dalabridgen
Malungs BK Janne | 58 | Malungs BK Janne |
Spelort Mora |
|
Prego | 43 |
Malung | 66 | Malung |
Spelort Malung |
|
Hälls änglar | 45 |
PJO | 56 | PJO |
Spelort Borlänge |
|
Falu United | 43 |
Siwwes Straffdubblare | W.O | Siwwes Straffdubblare |
Spelort Ludvika |
|
Hagfors BK Styrelsen |
FC Ludvika | 62 | FC Ludvika |
Spelort Ludvika |
|
De sista entusiasterna | 44 |
Gotlands BF
Totobeja | 83 |
Spelort Visby |
||
Sudret | 26 | |||
Sudret | 59 |
Stånga |
||
Forsmark o Roslund | 45 | |||
Forsmark o Roslund | 53 |
Visby |
||
Totobeja | 47 |
Gävleborgs BF
BK Hudik | 48 | Råsjökross |
Spelort Hudiksvall |
|
Råsjökross | 68 |
GEMM | 38 | Fridens liljor |
Spelort Skutskär |
|
Fridens liljor | 101 |
Zmrzlina | 71 | Zmrzlina |
Spelort Gävle |
|
Snipers | 40 |
canape | 47 | Hit a Worm |
Spelort Sandviken |
|
Hit a Worm | 55 |
Kreti och Pleti | 48 | Kreti och Pleti |
Spelort Gävle |
|
BULL | 38 |
Göteborgs BF
BAKA | W.O | BAKA |
Spelort Hisings Kärra |
|
Orust |
Kungsbacka HELG | 41 | Vilda Västern |
Spelort Kungsbacka |
|
Vilda Västern | 49 |
Morebid | 15 | Strubbe |
Spelort Göteborg |
|
Strubbe | 54 |
Loftus Road | W.O | Loftus Road |
Spelort Göteborg |
|
Trollmors Nissar |
Västanvinden | 47 | Doh Wah Diddy Diddy |
Spelort Askim |
|
Doh Wah Diddy Diddy | 49 |
Bende | 67 | Bende |
Spelort Göteborg |
|
Sjöman med Båt | 28 |
Cosmos | W.O | Cosmos |
Spelort Göteborg |
|
Blå brickan |
Hallands BF
Larsson o compani | 62 | Larsson o compani |
Spelort Åsa |
|
Kungsbacka EMUK | 40 |
Kungsbacka Mixed | Löftaskog |
Spelort Onsala |
||
Löftaskog | W.O |
Albrekts Harley | 54 | Albrekts Aina rush |
Spelort Varberg |
|
Albrekts Aina rush | 57 |
LGs Redubblare | 53 | LGs Redubblare |
Spelort Varberg |
|
Albrekts BMW | 38 |
Regina | 32 | Albrekts T-Bone |
Spelort Ätran |
|
Albrekts T-Bone | 54 |
Skaparna | 41 | Nissan |
Spelort Halmstad |
|
Nissan | 74 |
IMPPossible | W.O | IMPPossible |
Spelort Halmstad |
|
Allians MGB |
Rockfolket | 89 | Rockfolket |
Spelort Torup |
|
Kapten klöver | 37 |
Anderstorps kungar | 99 | Anderstorps kungar |
Spelort Långaryd |
|
Anderstorp | 28 |
Jämtland-Härjedalens BF
Ingrid | 61 | Ingrid |
Spelort Krokom |
|
Team Ångsta | 39 |
Narre | 89 | Narre |
Spelort Östersund |
|
Goof Troop II | 44 |
Fanbyn | 84 | Fanbyn |
Spelort Gällö |
|
Winge Boys | 16 |
Jönköpings läns BF
Jönköping | 93 | Jönköping |
Spelort Jönköping |
|
Lom Kao | 49 |
collryd | 13 | Team Högland |
Spelort Forsheda |
|
Team Högland | 78 |
Medelpads BF
Lazy Jacks | W.O | Lazy Jacks |
Spelort Sundsvall |
|
Staffans stalledrängar |
Mälardalens BF
kriBBA | 41 | ABB 21 |
Spelort Västerås |
|
ABB 21 | 42 |
ABB Jupiter | W.O | ABB Jupiter |
Spelort Västerås |
|
ABB Old Guys |
Dream Team | 77 | Dream Team |
Spelort Västerås |
|
LagOmBud | 47 |
ABB 1001 | 28 | ABB Tomas |
Spelort Västerås |
|
ABB Tomas | 91 |
St Eskil | 83 | St Eskil |
Spelort Eskilstuna |
|
Särnberg | 50 |
Strängnäs BK gripen 5 | 39 | Bibi och grabbarna |
Spelort Strängnäs |
|
Bibi och grabbarna | 65 |
Norrbottens BF
Klöver två | 39 | Mad Molly |
Spelort Luleå |
|
Mad Molly | 59 |
Team Paper Moon | W.O | Team Paper Moon |
Spelort Boden |
|
Optimisterna |
Skånes BF
Grönt Ljus | 10 | Zonett |
Spelort Höllviken |
|
Zonett | 20 |
BK Zonen Junited | 43 | Team Thelma |
Spelort Trelleborg |
|
Team Thelma | 44 |
Släkten | 105 | Släkten |
Spelort Yngsjö |
|
JJ och Co | 19 |
Åhus BK | 5 ess |
Spelort Åhus |
||
5 ess | W.O |
Österbergs | 48 | Österbergs |
Spelort Hässleholm |
|
De fyras gäng | 26 |
Runes Rökta | Jannes Gäng |
Spelort Kristianstad |
||
Jannes Gäng | W.O |
Munka 2 Ruter | 44 | Munka RULJ |
Spelort Hjärnarp |
|
Munka RULJ | 56 |
LAMUNK | 64 | LAMUNK |
Spelort Ängelholm |
|
Kullabygden 4 | 15 |
Bk Tre Sang Leif | 28 | GöteHelsing |
Spelort Helsingborg |
|
GöteHelsing | 85 |
55 med omnejd | W.O | 55 med omnejd |
Spelort Hjärup |
|
Yes |
Stuxa | W.O | Stuxa |
Spelort Barsebäck |
|
Kullabygdens BK |
YNWA | 71 | YNWA |
Spelort Genarp |
|
Lunds BK | 39 |
GPS H | 51 | Nilsson |
Spelort Malmö |
|
Nilsson | 88 |
Tootsie | 52 | Pasodoble |
Spelort Malmö |
|
Pasodoble | 54 |
Stockholms BF
Transfer Magic | 57 | Trapoula |
Spelort Vallentuna |
|
Trapoula | 64 |
Forell | 56 | Norrorts Bridge Kort och Gott |
Spelort Åkersberga |
|
Norrorts Bridge Kort och Gott | 59 |
Wiikings | 76 | Wiikings |
Spelort Sorunda |
|
Bengans lärjungar | 27 |
Syson | Outsiders |
Spelort Gustavsberg |
||
Outsiders | W.O |
Trio med Birgitta | 21 | Huljan |
Spelort Älta |
|
Huljan | 48 |
PLOJ | 42 | Lanssons blandning |
Spelort Stockholm |
|
Lanssons blandning | 45 |
BridgeBertheau | 45 | Anna |
Spelort Täby |
|
Anna | 80 |
Alberget 4A | 55 | Alberget 4A |
Spelort Järfälla |
|
På Tur | 54 |
Golddiggers | 7 | Sansa Warriors |
Spelort Bromma |
|
Sansa Warriors | 106 |
Perula | 83 | Perula |
Spelort Stockholm |
|
Ludde | 46 |
Lag ABC | 35 | Oak |
Spelort Stockholm |
|
Oak | 108 |
Glada Miner | 97 | Glada Miner |
Spelort Ekerö |
|
Forza | 23 |
Janne | 55 | Janne |
Spelort Stockholm |
|
Revoke | 47 |
Stefan A | 17 | Mission Impossible |
Spelort Enskede Gård |
|
Mission Impossible | 90 |
Sydöstra Sveriges BF
BKK 1 | 22 | Helvic |
Spelort Sturkö |
|
Helvic | 70 |
Emmaboda | 42 | Emmaboda |
Spelort Emmaboda |
|
Åskeshamn | 35 |
Spader Kung | 25 | Prefabsystem Syd |
Spelort Växjö |
|
Prefabsystem Syd | 67 |
Silvermaskarna | 43 | Hebbes gäng |
Spelort Växjö |
|
Hebbes gäng | 62 |
Vilse | 48 | Vilse |
Spelort Karlshamn |
|
Schalin | 22 |
Stagge | 108 | Stagge |
Spelort Sölvesborg |
|
Diamant | 34 |
Slumpen | 42 | Kusinerna |
Spelort Sölvesborg |
|
Kusinerna | 51 |
Växjö södra | 34 | Lag Älwö |
Spelort Ingelstad |
|
Lag Älwö | 39 |
Upplands BF
Kortjoxarna | 38 | Väddö |
Spelort Norrtälje |
|
Väddö | 103 |
Rimbo | 27 | Strix |
Spelort Rimbo |
|
Strix | 59 |
Värsta sidan | 36 | Granarna |
Spelort Uppsala |
|
Granarna | 44 |
Havtorn | 12 | Skalman |
Spelort Uppsala |
|
Skalman | 102 |
Greven | 44 | Greven |
Spelort Uppsala |
|
Winston | 19 |
Mira | 28 | Yellow Gold |
Spelort Uppsala |
|
Yellow Gold | 85 |
Västergötlands BF
Otterbäcken 1 | 42 | BK Ruter Mixed |
Spelort Otterbäcken |
|
BK Ruter Mixed | 67 |
Marytown | 33 | Bussahgarna |
Spelort Mariestad |
|
Bussahgarna | 49 |
Murr | 92 | Murr |
Spelort Falköping |
|
Mofalla | 51 |
Gullvi | 57 | Gullvi |
Spelort Lidköping |
|
Smurfhits | 49 |
Lantz med Vingar | 58 | Lantz med Vingar |
Spelort Timmele |
|
Team G-son | 24 |
Borås BA | 29 | Bunk |
Spelort Borås |
|
Bunk | 55 |
Uport | 109 | Uport |
Spelort Vårgårda |
|
Borås BA 1 | 14 |
Aspanäs C | 58 | GAFI |
Spelort Borås |
|
GAFI | 93 |
Västerbottens BF
FOTO | 19 | BOBB |
Spelort Skellefteå |
|
BOBB | 93 |
Kamraterna | 39 | The Eagles |
Spelort Umeå |
|
The Eagles | 61 |
Görans lärjungar | W.O | Görans lärjungar |
Spelort Umeå |
|
Berqvist |
Glopson | 132 | Glopson |
Spelort Umeå |
|
JILL | 27 |
Lag Lerner | 38 | Öbergs |
Spelort Umeå |
|
Öbergs | 58 |
Värmland-Dals BF
FBS Birgitta | 52 | FBS Bruno |
Spelort Sysslebäck |
|
FBS Bruno | 59 |
Rörets Röra | 80 | Rörets Röra |
Spelort Arvika |
|
Skogsbridgarna | 37 |
Zingo | 20 | Åmål Hulta |
Spelort Karlstad |
|
Åmål Hulta | 30 |
Ångermanlands BF
Västra Elit | 106 | Västra Elit |
Spelort Näsåker |
|
Tjejligan | 33 |
AJ | 18 | Westman |
Spelort Sollefteå |
|
Westman | 60 |
Örebro läns BF
Visst nappar det | 38 | Proteserna |
Spelort Hällefors |
|
Proteserna | 59 |
Nora BK K-G | 68 | Nora BK K-G |
Spelort Nora |
|
EKLUT | 32 |
Lag X | W.O | Lag X |
Spelort Karlskoga |
|
Sjusovarna |
Den långa vägen | 61 | Den långa vägen |
Spelort Askersund |
|
Tur och Retur | 40 |
Indianerna | 63 | Indianerna |
Spelort Kumla |
|
KBA Klöver | 50 |
Maskarna | 33 | Björnligan light |
Spelort Fjugesta |
|
Björnligan light | 76 |
Jaha | 84 | Jaha |
Spelort Örebro |
|
Dong | 6 |
Mamma Mu | 34 | BK gröna kvistar |
Spelort Örebro |
|
BK gröna kvistar | 87 |
Östra Mellansvenska BF
Gnesta BK Jan | 128 | Gnesta BK Jan |
Spelort Gnesta |
|
Världens Ände Kent | 22 |
Andrzej | W.O | Andrzej |
Spelort Trosa |
|
Gnesta BK Roger |
Gnesta BK Fredrik | 22 | Skvismästarn |
Spelort Gnesta |
|
Skvismästarn | 85 |
Hot Iron | 28 | Vikingarna |
Spelort Gryt |
|
Vikingarna | 85 |
Stolpskott | 28 | Nyköpings gästabud |
Spelort Oxelösund |
|
Nyköpings gästabud | 56 |
Wisth | 61 | Wisth |
Spelort Åby |
|
Fredriks drängar | 20 |
västervik | W.O | västervik |
Spelort Västervik |
|
Kisa BS SAS |
Överums Schäfer | 67 | Överums Schäfer |
Spelort Gamleby |
|
1 Ruter XX | 43 |
Lirarna | 55 | Team Zang |
Spelort Linköping |
|
Team Zang | 72 |
San Sac | 33 | Peking |
Spelort Linköping |
|
Peking | 45 |
Norrköping City | Björling |
Spelort Norrköping |
||
Björling | W.O |
Onde gode fule o Peter | 62 | Onde gode fule o Peter |
Spelort Motala |
|
Motala | 43 |
MotAlla | W.O | MotAlla |
Spelort Motala |
|
Frissan |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior