Div 1 med handikapp

Lista över lagmedlemmar, nicknames och vilka som spelar på BBO hittar ni här

På grund av smittorisken med Corona kommer samtliga spelare att spela med visir som ni får vid ankomst till spellokalen. Vi kommer inte att servera kaffe varför ni bör ta med termos om så önskas. För ytterkläder finns 3 olika ställen.

Årets upplaga kommer att spelas både i våran spellokal men också på nätet med BBO. Spel på BBO gäller om något av lagen föredrar detta. Det gäller för lag som har reseavstånd eller har medicinska orsaker. Kolla med era motståndare före matchen vad som gäller i eran match. När ni spelar matchen på BBO får ni själva komma överens om annan speldag i veckan.

Vi spelar 24 brickors matcher och för de lag som spelar i lokalen kommer också en imp across att redovisas. Spelet i lokalen är på torsdagar kl 18.30.

Första omgången (10 matcher) spelas med 1,5 gånger i handikapp (lagets snitthandikapp) Har ert lag 20,0 i handikapp och motståndarlaget har 16,0 får ni tillgodoräkna er 6 imp extra. I andra omgången höjs handikappet till 2 gånger. Lag som har frirond får 12 vp i den omgången.

Därefter spelas ett slutspel med Gröna Hissen dubbelt handikapp. Slutresultatet räknas totalt på omg 1, omg 2 och slutspelet där poängen värderas att väga lika tungt som grundomgångarna. Kontantpriser till alla lag.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Kenneth Hallqvist 3 2-0-1 262 - 134 1,955 45,48
2 Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Sven-Erik Hallkvist 3 2-1-0 208 - 140 1,486 42,10
3 Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
Pernilla Näs 3 2-1-0 267 - 210 1,271 41,53
4 Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Kenneth Nilsson 3 1-1-1 192 - 155 1,239 35,20
5 Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
Kjell Carlsson 3 1-0-1 103 - 101 1,020 30,34
6 Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Kenneth Fredriksson 3 0-2-0 140 - 145 0,966 28,82
7 Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Gunnar Elmroth 2 1-0-0 80 - 49 1,633 25,97
8 Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Johan Bjurström 3 1-0-2 169 - 198 0,854 24,19
9 Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
Arne Johansson 3 0-1-2 166 - 241 0,689 16,61
10 Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
Mikael Johansson 2 1-0-1 88 - 132 0,667 14,36
11 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
Margareta Ringdahl 3 0-0-3 163 - 333 0,489 5,40
Rond 1 2021-09-02
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
46‑31
Halvlek 1: 20‑17
Halvlek 2: 26‑14
13,34 ‑ 6,66
2 Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
77‑62
Halvlek 1: 37‑35
Halvlek 2: 40‑27
13,34 ‑ 6,66
3 Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
73‑71
Halvlek 1: 44‑35
Halvlek 2: 29‑36
10,50 ‑ 9,50
4 Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
93‑44
Halvlek 1: 28‑11
Halvlek 2: 65‑33
18,09 ‑ 1,91
5 Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
80‑49
Halvlek 1: 32‑8
Halvlek 2: 48‑41
15,97 ‑ 4,03
6 Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
---Frirond--- 10,00
Rond 2 2021-09-09
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
116‑81
Halvlek 1: 46‑34
Halvlek 2: 70‑47
16,51 ‑ 3,49
2 Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
19‑76
Halvlek 1: 12‑42
Halvlek 2: 7‑34
1,18 ‑ 18,82
3 Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
53‑33
Halvlek 1: 26‑32
Halvlek 2: 27‑1
14,26 ‑ 5,74
4 Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
47‑98
Halvlek 1: 19‑45
Halvlek 2: 28‑53
1,71 ‑ 18,29
6 Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
---Frirond--- 10,00
Rond 3 2021-09-16
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
67‑74
Halvlek 1: 32‑32
Halvlek 2: 35‑42
8,32 ‑ 11,68
2 Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
62‑63
Halvlek 1: 36‑22
Halvlek 2: 26‑41
9,75 ‑ 10,25
3 Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
101‑42
Halvlek 1: 56‑17
Halvlek 2: 45‑25
18,98 ‑ 1,02
4 Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
70‑48
Halvlek 1: 43‑11
Halvlek 2: 27‑37
14,60 ‑ 5,40
5 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
38‑124
Halvlek 1: 3‑86
Halvlek 2: 35‑38
0,00 ‑ 20,00
6 Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
---Frirond--- 10,00
Rond 4 2021-09-23
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
---Frirond---
Rond 5 2021-10-07
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
---Frirond---
Rond 6 2021-10-14
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
---Frirond---
Rond 7 2021-10-21
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
---Frirond---
Rond 8 2021-11-04
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
---Frirond---
Rond 9 2021-11-11
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
---Frirond---
Rond 10 2021-11-18
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
---Frirond---
Rond 11 2021-12-02
Spelort: Östersund samt BBO
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Strategen
Strategen
Gunnar Elmroth [8335]
Leif Trapp [12180]
Olle Axne [8354]
Åsa Axne [83573]
PG Eliasson [2827]
Leif Ruthström [13060]
Skrapan
Skrapan
Kenneth Fredriksson [9842]
Monica Näs [9852]
Kennet Nilsson [9844]
Anette Nilsson [9851]
Irene Molander [9849]
Per-Gunnar Nilsson [11539]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Pillaner
Pillaner
Pernilla Näs [10428]
Thomas Karlsson [8958]
Bo Sundell [3413]
Morgan Svensson [6177]
Alexander Sandin [41730]
Hans-Ove Sandin [9981]
Kenneth Fredriksson [9842]
Fanbyn
Fanbyn
Sven-Erik Hallkvist [12984]
Carina Hallkvist [6161]
Jöns Johansson [6143]
Tomas Scott [3699]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Höstlöven
Höstlöven
Margareta Ringdahl [46316]
Marie-Louise Åsell [18774]
Lena Henrixon [92281]
Kjell Starlander [93815]
Bräcke
Bräcke
Arne Johansson [93014]
Laila Pettersson [89174]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Tommy Larsson [5349]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
4 Alissa
Alissa
Mikael Johansson [8348]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Bo Jonsson [47392]
Markus Sahlin [46317]
Mia Breding [87116]
Göran Kullberg [11942]
BomBom
BomBom
Kenneth Hallqvist [8329]
Ingrid Roth [14504]
Tomas Hörnfeldt [50380]
John Hörnfeldt [35462]
Andreas Hörnfeldt [35461]
Anna-Lena Högström [1948]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
5 Goof Troop
Goof Troop
Johan Bjurström [7692]
Clas-Göran Persson [3188]
Maria Bjurström [13696]
Ola Östlund [78397]
Hugo Nilsson [9172]
Jan-Olof Henriksson [13223]
Bollnäs
Bollnäs
Kjell Carlsson [6176]
Pernilla Andreasson [24710]
Håkan Svensson [3390]
Per Larshans [19716]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
6 Winge Boys
Winge Boys
Kenneth Nilsson [79601]
Valter Olofsson [18064]
Anette Winge [85703]
Lars Hamberg [2440]
Ove Woxlägd [12900]
Jonas Gabrielsson [57086]
Sven-Ove Jonsson [30356]
---Frirond---