Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Skånes BF
Hem
Distriktet
Nyheter
Tävling
Klubb
KURSER
Kalender
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Distriktsmästerskap
Allsvenskan
Skåneserien
Allemansträffen
Onlinebridge
Regler & dokument
Primära flikar
Månad
Vecka
(aktiv flik)
Dag
År
Öppna gamla Spader-kalendern
Vecka 17, april 2022
« Föregående
Nästa »
Endast distrikt
- Alla -
Ja
Silver/Guld
- Alla -
Silver/Guld
Tävling
Simultan
- Alla -
Simultan
Handikapp
- Alla -
Handikapp
Ej handikapp
Ej tävling
- Alla -
Ej tävling
Par/Lag/Ind:
- Alla -
Par
Lag
Individuellt
Filtrera
Tid
mån
25
tis
26
ons
27
tors
28
fre
29
lör
30
sön
1
Hela dagen
«
20 apr-8 maj kl 10:00-16:00
Skånes BF
Tävlingsledarkurs steg 2, 7-8 maj/INSTÄLLT
»
25 apr
Lunds BK
BBO Skåne Lund
09
09:00 - 12:30
Ystads BS
SKPF
10
10:00 - 16:00
BK Bridgehuset
INSTÄLLT Rydsgårdshus Trivselbridge
11
11:00 - 15:00
BK Bridgehuset
Fredag partävling med sopplunch max 24 par
12
12:00 - 15:30
Svedala BK
Seniorbridge, Aggarpshallen
12:20 - 16:00
SPF Havsvinden i Åhus
Ingrid Torstensson
12:20 - 16:00
SPF Havsvinden i Åhus
Ingrid Torstensson
13
13:00 - 17:00
SPF Club 230
Partävling
13:00 - 17:00
Åhus BK
Partävling med Hcp
13:00 - 17:00
Hässleholms BK
Seniorbridge
13:30 - 17:00
BK Bridgehuset
Partävling Måndag eftermiddag hcp
13:00 - 16:45
BS Oden
Tisdag hcp
13:00 - 16:30
Bjärnums BK
Tisdagsbridgen
13:00 - 16:30
BK Tre Sang, Helsingborg
Partävling HCP em föranmälan
13:00 - 16:30
Kristianstads BK
Partävling onsdag eftermiddag.
13:00 - 16:00
BK Zonen
Onsdagstävling
13:00
Västra Bjäre BK
Onsdagstävling HCP
13:00 - 17:00
Romeleåsens BK
Partävling Romelebridge
13:00 - 16:30
Svedala BK
Seniorbridge, Holmagården
13:00 - 16:30
Malmö BK
Simultan
13:00 - 16:00
Båstad BK
Torsdagsbridge Äppelgårdens Golfklubb
13:00 - 16:00
BK Zonen
Torsdagstävling
13:00
Ängelholms BS
Torsdag
13:30 - 17:00
BK Bridgehuset
Torsdag INSTÄLLT
13:30
BK ESS-löv
Par hcp
13:00 - 16:30
Ystads BS
Trivselbridge
14
14:00
Kullabygdens BK
Nybörjartävling
14:00 - 18:00
Kullabygdens BK
Torsdagstävling
17
17:45
Armeria-Bridgen
Tisdagsbridgen omg 12
17:45 - 22:30
Löddeköpinge BS
Partävling Scratch pris
17:45 - 22:00
Malmö Dam BK
MDBK Vt-15 2022 B Broomés vandringspris
18
18:00 - 22:00
Bridgeklubben 2 Klöver
Vårbridge
18:00 - 21:30
BK Fenix
Måndagsspel för mindre rutinerade
18:00
Förslövs BK
Måndag
18:00
Ängelholms BS
Måndag
18:00
Båstad BK
måndagstävling par
18:15 - 21:30
Lomma BK
Måndagstävling hcp
18:30 - 22:30
Hässleholms BK
Måndagsbridge
18:30 - 22:30
Falsterbo BK
Måndagsbridge
18:30 - 22:30
Sjöbo BK
Partävling
18:30 - 22:15
BK Zonen
Måndagstävling
18:30 - 22:15
Lunds BK
Partävling
18:30 - 22:00
Degeberga BK
Degeberga bk
18:30 - 22:00
Kullabygdens BK
Måndag Vårsilver
18:30 - 22:00
Svedala BK
Måndagstävling, Aggarpshallen
18:30 - 22:00
Södra Sandby BK
Partävling
18:30 - 22:00
Staffanstorps BK
Partävling
18:30 - 22:00
BK Tre Sang, Helsingborg
Partävling HCP 24 brickor
18:30 - 22:00
Kristianstads BK
Partävling måndag.
18:30 - 20:00
Malmö BK
Lilla Serien våren 2022 rond 8-1
18:30
Osby BK
Partävling
18:00
Västra Bjäre BK
Tisdagstävling
18:20
Ängelholms BS
Fortsättningskurs - Spela tekniskt rätt
18:20
Höllvikens BK
Tisdagsbridge
18:25 - 22:00
Pri-Bri 1936
tisdag med hcp
18:30 - 22:30
Lunds BK
Lundaligan div 3 o 4
18:30 - 22:30
Munka Ljungby BS
Partävling
18:30 - 22:30
Falsterbo BK
tisdagsbridge m hcp
18:30 - 22:15
BK Zonen
Tisdagstävling
18:30 - 22:00
BK Fenix
LBC, Partävling tisdag v. 17
18:30 - 22:00
Hököpinge BK
Månadstävling schratch
18:30 - 22:00
BK Sekvens, S-torp
Partävling priser Hcp o Scr
18:30 - 22:00
Kristianstads BK
Partävling tisdag.
18:30 - 22:00
Höörs BK
Poängtävling
18:30 - 22:00
Malmö BK
Tisdag hcp
18:30 - 22:00
Kullabygdens BK
Tisdagstävling
18:30
Ängelholms BS
Nybörjarkurs - Repetition IV
18:30
BK ESS-löv
Par
18:00 - 22:00
Ystads BS
Partävling hcp
18:00
Ängelholms BS
Onsdag
18:15 - 22:30
Bjärreds BK
Onsdag BBK
18:30 - 22:15
Lunds BK
Lundaligan div 1 o 2
18:30 - 22:00
Staffanstorps BK
Partävling
18:30 - 22:00
Åhus BK
Partävling med Hcp
18:30 - 22:00
BK Bridgehuset
Partävling Onsdag kväll hcp
18:30 - 22:00
Bjärnums BK
Vårsilver - Barometer
18:30 - 21:30
Ellstorps BK
Onsdag partävling
18:00 - 22:00
Åhus BK
Partävling Hcp
18:00 - 22:00
BK Sekvens, S-torp
Snackebridge Slambudgivning
18:00
Förslövs BK
Torsdag
18:15 - 21:30
Lomma BK
Torsdagsbridge, hcp
18:20
Höllvikens BK
Torsdagsbridge
18:25 - 22:00
Pri-Bri 1936
Nybörjare/mindre rutinerade med partnergaranti
18:30 - 22:30
Hässleholms BK
Torsdagsbridge (HCP)
18:30 - 22:20
Östra Göinge BK
Partävling
18:30 - 22:15
Lunds BK
Partävling
18:30 - 22:15
Bjärreds BK
Torsdagskväll hcp
18:30 - 22:00
Kristianstads BK
Klubbmatch INSTÄLLD mot Svbg.
18:30 - 22:00
Klippans BK
Partävling
18:30 - 22:00
BK Tre Sang, Helsingborg
Partävling 26/28 br barometer
18:30 - 22:00
BK Tre Sang, Helsingborg
Partävling HCP 18/21 br
18:30 - 21:30
Malmö BK
Torsdag Trivselbridge 18-20 brickor m hcp
18:30 - 20:20
BK Fenix
Fenixserien bricka 1-14 omg 5
18:30
Trelleborgs BS
Torsdagstävling
20
20:30 - 22:00
Malmö BK
Lilla Serien våren 2022 rond 8-2
20:30 - 22:20
BK Fenix
Fenixserien bricka 15-28 omg 5