Simultan dagtid
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
54 | 1205,4 | 50,23 | Göran Dahlin - Ove Arbsjö | Göran Dahlin Ove Arbsjö | Filbyter Bridge | Filbyter Bridge |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 12, som Ö-V, mot Folke Nettelblad - Jan-Erik Sandberg | Rond 12, som Ö-V, mot Folke Nettelblad - Jan-Erik Sandberg |
1 | 4♥ | Ö | +1 | ♣9 | -450 | 94 | 94 | 94 | 94 | 94,00 | 94 |
2 | 2♠ | V | +3 | ♣E | -200 | 70,4 | 70 | 70 | 164,4 | 82,20 | 164,4 |
Rond 11, som N-S, mot Harriet Rosell - Kerstin Engmark | Rond 11, som N-S, mot Harriet Rosell - Kerstin Engmark |
3 | 3♥ | S | –1 | ♦4 | -50 | 45 | 45 | 45 | 209,4 | 69,80 | 209,4 |
4 | 3♥ | Ö | –1 | ♠D | 100 | 53 | 53 | 53 | 262,4 | 65,60 | 262,4 |
Rond 8, som Ö-V, mot Peter Grandin - Agneta Nilsson | Rond 8, som Ö-V, mot Peter Grandin - Agneta Nilsson |
5 | 2NT | N | = | ♥D | 120 | 83 | 83 | 83 | 345,4 | 69,08 | 345,4 |
6 | 3♦ | S | +1 | ♣8 | 130 | 59 | 59 | 59 | 404,4 | 67,40 | 404,4 |
Rond 2, som Ö-V, mot Olle Rejler - Bernt Carlsson | Rond 2, som Ö-V, mot Olle Rejler - Bernt Carlsson |
7 | 3♦ | V | +3 | ♣K | -170 | 10 | 10 | 10 | 414,4 | 59,20 | 414,4 |
8 | 3NT | Ö | +1 | ♣3 | -430 | 57 | 57 | 57 | 471,4 | 58,92 | 471,4 |
Rond 10, som N-S, mot Charlotta Jönsson - Lars-Eije Svensson | Rond 10, som N-S, mot Charlotta Jönsson - Lars-Eije Svensson |
9 | 1NT | V | = | ♠7 | -90 | 18 | 18 | 18 | 489,4 | 54,38 | 489,4 |
10 | 3NT | V | +2 | ♦9 | -660 | 26 | 26 | 26 | 515,4 | 51,54 | 515,4 |
Rond 1, som Ö-V, mot Sture Mattsson - Lennart Linnerstedt | Rond 1, som Ö-V, mot Sture Mattsson - Lennart Linnerstedt |
11 | 3♠ | S | +1 | ♣E | 170 | 9 | 9 | 9 | 524,4 | 47,67 | 524,4 |
12 | 2♥ | S | +2 | ♣kn | 170 | 33 | 33 | 33 | 557,4 | 46,45 | 557,4 |
Rond 7, som Ö-V, mot Michael Triebe - Roger Hilmersson | Rond 7, som Ö-V, mot Michael Triebe - Roger Hilmersson |
13 | 5♦ | N | –2 | ♣E | -200 | 91 | 91 | 91 | 648,4 | 49,88 | 648,4 |
14 | 4♥ | N | = | ♣4 | 420 | 40 | 40 | 40 | 688,4 | 49,17 | 688,4 |
Rond 4, som N-S, mot Per-Åke Lanemo - Siv Gustavsson | Rond 4, som N-S, mot Per-Åke Lanemo - Siv Gustavsson |
15 | 2♥ | Ö | +2 | ♣E | -170 | 36 | 36 | 36 | 724,4 | 48,29 | 724,4 |
16 | 3NT | S | –1 | ♣8 | -50 | 5 | 5 | 5 | 729,4 | 45,59 | 729,4 |
Rond 3, som Ö-V, mot Edward Lewis - Anita Lewis | Rond 3, som Ö-V, mot Edward Lewis - Anita Lewis |
17 | 4♠ | Ö | –2 | ♦6 | 100 | 46 | 46 | 46 | 775,4 | 45,61 | 775,4 |
18 | 2♥ | V | = | ♦D | -110 | 96 | 96 | 96 | 871,4 | 48,41 | 871,4 |
Rond 5, som N-S, mot Ann-Margret Bokmark - Inga-Britt Nordström | Rond 5, som N-S, mot Ann-Margret Bokmark - Inga-Britt Nordström |
19 | 3♥ | S | –2 | ♦D | -100 | 71 | 71 | 71 | 942,4 | 49,60 | 942,4 |
20 | 3♠ | N | +3 | ♣E | 230 | 72 | 72 | 72 | 1014,4 | 50,72 | 1014,4 |
Rond 9, som N-S, mot Mats Andersson - Örjan Randhede | Rond 9, som N-S, mot Mats Andersson - Örjan Randhede |
21 | 3NT | N | +3 | ♥2 | 690 | 46 | 46 | 46 | 1060,4 | 50,50 | 1060,4 |
22 | 4♠ | V | –1 | ♥10 | 100 | 41 | 41 | 41 | 1101,4 | 50,06 | 1101,4 |
Rond 6, som N-S, mot Rosaine Klerborg - Åke Karlsson | Rond 6, som N-S, mot Rosaine Klerborg - Åke Karlsson |
23 | 6NT | N | –1 | ♦kn | -100 | 16 | 16 | 16 | 1117,4 | 48,58 | 1117,4 |
24 | 4♥ | N | = | ♠E | 420 | 88 | 88 | 88 | 1205,4 | 50,23 | 1205,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior