Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Lunds BK
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
LUNDALIGAN
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Avgifter och regler
Tävlingsledarna informerar
Arkiv
Lagbok SBF
Regler SBF
Bridgemate
Du är här
Lunds BK
Lundaligan
2017-2018
Division 2
Division 2
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Matchformulär
Rond och resultat
Rond 6
2018-02-28
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Roospiggarna
Roospiggarna
Alf Roos [92856]
Leif Andersson [8923]
Christer Andersson [15440]
Christer Bengtsson [4694]
Lars Ekvall [9430]
Martin Gårdrup [36202]
Kjell-Åke Nilsson [6427]
Team Kanin
Team Kanin
Anu Uus [29189]
Jan Eric Larsson [29190]
Göran Stigsson [20772]
Sanna Stigsson [20773]
74‑51
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 74‑51
19
‑
11
2
Kartellen
Kartellen
Claudia Sjöberg [55585]
Jerker Persson [4696]
Anders Ingels [88890]
Anita Gullberg [13513]
Lars Becklén [80419]
Torgil Ekman [84079]
LABB
LABB
Bo Holmqvist [1151]
Allan Persson [11371]
Åke Stein [14009]
Leif Ahlberg [14010]
Torsten Åkerman [4615]
Tord Persson [46784]
76‑49
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 76‑49
20
‑
10
3
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Svante Berglund [6103]
Richard Korse [15157]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Torbjörn Gylje [11004]
Mats Holm [4537]
Östen Svantesson [5765]
Orchids
Orchids
Samuel Katzin [53803]
Yupan Bao [57008]
Magdalena Madej [62889]
Åke Wettergren [38994]
Frida Ekström [56270]
Annika Ekström [56268]
Eva Erlandsson [15778]
Erik Ackzell [53890]
52‑100
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 52‑100
7
‑
23
4
B.A.R.E.N.
B.A.R.E.N.
Thorbjörn Haraldsson [36089]
Annika Nivestam [36090]
Mats Mårtensson [37097]
Charlotte Rudbäck [37098]
Stefan Linde [28478]
Sven-Åke Fädmyr [90988]
Trifolium
Trifolium
Anita Larsson [79711]
Lars Wahlgren [55822]
Håkan Myrhagen [411]
Monica Cederberg [32769]
77‑58
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: 77‑58
18
‑
12
5
Lottas Boys
Lottas Boys
Lotta Lundberg [43210]
Bengt Nilsson [5797]
Anders Olsson [7280]
Peter Gati [11054]
Christer Ekberg [94047]
Göran Grönvall [3066]
Ewa Eriksson [80479]
Lars Becklén [80419]
---Frirond---
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Orchids
Orchids
Samuel Katzin [53803]
Yupan Bao [57008]
Magdalena Madej [62889]
Åke Wettergren [38994]
Frida Ekström [56270]
Annika Ekström [56268]
Eva Erlandsson [15778]
Erik Ackzell [53890]
Samuel Katzin
6
3-2-1
507 - 384
1,320
107
2
Kartellen
Kartellen
Claudia Sjöberg [55585]
Jerker Persson [4696]
Anders Ingels [88890]
Anita Gullberg [13513]
Lars Becklén [80419]
Torgil Ekman [84079]
Claudia Sjöberg
6
2-4-0
396 - 307
1,290
105
3
Roospiggarna
Roospiggarna
Alf Roos [92856]
Leif Andersson [8923]
Christer Andersson [15440]
Christer Bengtsson [4694]
Lars Ekvall [9430]
Martin Gårdrup [36202]
Kjell-Åke Nilsson [6427]
Alf Roos
5
3-2-0
425 - 277
1,534
97
4
Lottas Boys
Lottas Boys
Lotta Lundberg [43210]
Bengt Nilsson [5797]
Anders Olsson [7280]
Peter Gati [11054]
Christer Ekberg [94047]
Göran Grönvall [3066]
Ewa Eriksson [80479]
Lars Becklén [80419]
Lotta Lundberg
5
2-3-0
296 - 236
1,254
85
5
B.A.R.E.N.
B.A.R.E.N.
Thorbjörn Haraldsson [36089]
Annika Nivestam [36090]
Mats Mårtensson [37097]
Charlotte Rudbäck [37098]
Stefan Linde [28478]
Sven-Åke Fädmyr [90988]
Thorbjörn Haraldsson
5
1-2-2
264 - 308
0,857
68
6
LABB
LABB
Bo Holmqvist [1151]
Allan Persson [11371]
Åke Stein [14009]
Leif Ahlberg [14010]
Torsten Åkerman [4615]
Tord Persson [46784]
Bo Holmqvist
5
2-0-3
249 - 296
0,841
67
7
Trifolium
Trifolium
Anita Larsson [79711]
Lars Wahlgren [55822]
Håkan Myrhagen [411]
Monica Cederberg [32769]
Anita Larsson
5
0-3-2
297 - 356
0,834
66
8
Östner
Östner
Nicolae Östner [4465]
Svante Berglund [6103]
Richard Korse [15157]
Boguslaw Wlodarczyk [20855]
Torbjörn Gylje [11004]
Mats Holm [4537]
Östen Svantesson [5765]
Nicolae Östner
5
1-2-2
337 - 395
0,853
65
9
Team Kanin
Team Kanin
Anu Uus [29189]
Jan Eric Larsson [29190]
Göran Stigsson [20772]
Sanna Stigsson [20773]
Anu Uus
6
0-2-4
296 - 508
0,583
55