Klubblagserie

Vi spelar en klubblagserie i Hökagården där alla möter alla över 24 brickor/match.

Laget får innehålla spelare som är medlemmar (representations- eller klubbmedlemmar) i Laholms BK.

Varje match spelas om silverpoäng. Silverpoängen delas vid oavgjord match.

Pris: 50:- per spelare och speltillfälle (två matcher/tillfälle) inkl kaffe m bröd.

Spelet startar kl 18.45
Kom i tid!

IAF

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kenneth
Kenneth
Torvald Spiik [42814]
Kenneth Johansson [11997]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Erik Tornvall [52901]
Peter Ernmark [66827]
Torvald Spiik 3 2-1-0 187 - 134 1,396 40,30
2 Bjärelaget
Bjärelaget
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Karin Nilsson [87406]
Bert Gustavsson [12209]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
Tom Sandquist 3 1-2-0 176 - 151 1,166 35,58
3 CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Peter Krug [14201]
Anders Norin [8191]
Christer Palmqvist 3 1-2-0 186 - 165 1,127 34,43
4 Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
Gunilla Johansson 3 0-2-1 175 - 185 0,946 27,74
5 Enid Blyton
Enid Blyton
Maria Ohlsson [87599]
Ulf Backman [82648]
Jan Jönsson [8317]
Svante Ahlberg [81412]
Sabina Sahlin [84614]
Maria Ohlsson 3 1-0-2 152 - 164 0,927 26,80
6 Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Maud Brink [82812]
Eva Lena Glimne [81091]
Greger Sundgren [28664]
Lennart Nordberg 3 0-1-2 110 - 187 0,588 15,15
Rond 1 2022-10-05
Spelort: Hökagården
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Maud Brink [82812]
Eva Lena Glimne [81091]
Greger Sundgren [28664]
63‑50
Halvlek 1: 23‑42
Halvlek 2: 40‑8
12,95 ‑ 7,05
2 Enid Blyton
Enid Blyton
Maria Ohlsson [87599]
Ulf Backman [82648]
Jan Jönsson [8317]
Svante Ahlberg [81412]
Sabina Sahlin [84614]
Kenneth
Kenneth
Torvald Spiik [42814]
Kenneth Johansson [11997]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Erik Tornvall [52901]
Peter Ernmark [66827]
39‑76
Halvlek 1: 24‑18
Halvlek 2: 15‑58
3,23 ‑ 16,77
3 Bjärelaget
Bjärelaget
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Karin Nilsson [87406]
Bert Gustavsson [12209]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Peter Krug [14201]
Anders Norin [8191]
68‑61
Halvlek 1: 32‑42
Halvlek 2: 36‑19
11,68 ‑ 8,32
Rond 2 2022-11-02
Spelort: Hökagården
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kenneth
Kenneth
Torvald Spiik [42814]
Kenneth Johansson [11997]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Erik Tornvall [52901]
Peter Ernmark [66827]
Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
64‑48
Halvlek 1: 33‑28
Halvlek 2: 31‑20
13,53 ‑ 6,47
2 Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Maud Brink [82812]
Eva Lena Glimne [81091]
Greger Sundgren [28664]
CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Peter Krug [14201]
Anders Norin [8191]
33‑54
Halvlek 1: 17‑29
Halvlek 2: 16‑25
5,57 ‑ 14,43
3 Enid Blyton
Enid Blyton
Maria Ohlsson [87599]
Ulf Backman [82648]
Jan Jönsson [8317]
Svante Ahlberg [81412]
Sabina Sahlin [84614]
Bjärelaget
Bjärelaget
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Karin Nilsson [87406]
Bert Gustavsson [12209]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
43‑61
Halvlek 1: 28‑31
Halvlek 2: 15‑30
6,10 ‑ 13,90
Rond 3 2022-12-07
Spelort: Hökagården
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Peter Krug [14201]
Anders Norin [8191]
64‑71
Halvlek 1: 0‑63
Halvlek 2: 64‑8
8,32 ‑ 11,68
2 Kenneth
Kenneth
Torvald Spiik [42814]
Kenneth Johansson [11997]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Erik Tornvall [52901]
Peter Ernmark [66827]
Bjärelaget
Bjärelaget
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Karin Nilsson [87406]
Bert Gustavsson [12209]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
47‑47
Halvlek 1: 35‑25
Halvlek 2: 12‑22
10,00 ‑ 10,00
3 Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Maud Brink [82812]
Eva Lena Glimne [81091]
Greger Sundgren [28664]
Enid Blyton
Enid Blyton
Maria Ohlsson [87599]
Ulf Backman [82648]
Jan Jönsson [8317]
Svante Ahlberg [81412]
Sabina Sahlin [84614]
27‑70
Halvlek 1: 8‑32
Halvlek 2: 19‑38
2,53 ‑ 17,47
Rond 4 2023-02-01
Spelort: Hökagården
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Bjärelaget
Bjärelaget
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Karin Nilsson [87406]
Bert Gustavsson [12209]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Peter Krug [14201]
Anders Norin [8191]
Enid Blyton
Enid Blyton
Maria Ohlsson [87599]
Ulf Backman [82648]
Jan Jönsson [8317]
Svante Ahlberg [81412]
Sabina Sahlin [84614]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 Kenneth
Kenneth
Torvald Spiik [42814]
Kenneth Johansson [11997]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Erik Tornvall [52901]
Peter Ernmark [66827]
Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Maud Brink [82812]
Eva Lena Glimne [81091]
Greger Sundgren [28664]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
Rond 5 2023-03-08
Spelort: Hökagården
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
Enid Blyton
Enid Blyton
Maria Ohlsson [87599]
Ulf Backman [82648]
Jan Jönsson [8317]
Svante Ahlberg [81412]
Sabina Sahlin [84614]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Bjärelaget
Bjärelaget
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Karin Nilsson [87406]
Bert Gustavsson [12209]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Maud Brink [82812]
Eva Lena Glimne [81091]
Greger Sundgren [28664]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
3 CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Peter Krug [14201]
Anders Norin [8191]
Kenneth
Kenneth
Torvald Spiik [42814]
Kenneth Johansson [11997]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Erik Tornvall [52901]
Peter Ernmark [66827]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑