Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Filbyter Bridge
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
KURSER
TÄVLING
Resultat
Kommande
Lagtävling
Kalender
Spelprogram
Du är här
Filbyter Bridge
Höstlag
Höstlag
Höstlag 2022 - Scratchresultat
Höstlag 2022 - Scratchresultat
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Matchformulär
Rond och resultat
Länk till givar och IMP-över-fältet
På
denna länk
finner du givarna från respektive kvälls spel i KM Lag 2022.
Rond 4
Må 5 sep, kl 21.10-21.55
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Budmax
Budmax
Siv Gustavsson [87227]
Anita Bergstedt [35005]
Jan Gunnarsson [40110]
Lennart Hammarlund [86024]
Roger Hilmersson [42107]
Per-Åke Lanemo [41450]
Dyra Englund
Dyra Englund
Carl Ragnarsson [2498]
Tobias Bern [66187]
Johnny Blid [21205]
Rasmus Kling [39972]
Martin Löfgren [2881]
Erik Wiberg [60427]
6‑39
Halvlek 1: 6‑39
Halvlek 2: ‑
0,49
‑
19,51
2
Lirarna
Lirarna
Henrik Malmsten [78978]
Mikael Blomqvist [6340]
Klaus Claassen [80176]
Krister Ekudd [1186]
Staffan Hed [19816]
Lars-Erik Johansson [4770]
Hans Velin [1179]
Mixarna
Mixarna
Lars Lövgren [50169]
Marie Cederkrok [40103]
Märta Eggerot [1561]
Håkan Ohlsson [14605]
Viveca Rappe [6842]
Rolf Öhman [4997]
Inger Öhman [79565]
26‑11
Halvlek 1: 26‑11
Halvlek 2: ‑
15,83
‑
4,17
3
Blandat
Blandat
Lars Jacobson [1563]
Bengt Andersson [9212]
Åke Johansson [11889]
Håkan Lövsén [1564]
Örjan Randhede [6043]
Sören Thored [1551]
Carl-Eric Weiland [6600]
BUS+
BUS+
Jörgen Nilsson [66519]
Dan Jönsson [66520]
Lennart Emanuelsson [1318]
Ulf Niskanen [89277]
Lars Ring [67018]
16‑13
Halvlek 1: 16‑13
Halvlek 2: ‑
11,46
‑
8,54
4
SABRE
SABRE
Roger Johansson [67449]
Birgitta Hagman [68238]
Stig Hagman [47069]
Ann-Margret Olsson [26892]
Eva Söderqvist [56704]
Team Zang
Team Zang
Håkan Strääf [1161]
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Daniel Gustafsson [89269]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
0‑60
Halvlek 1: 0‑60
Halvlek 2: ‑
0,00
‑
20,00
5
Vamos
Vamos
Anna Björling [50208]
Sune Björling [1444]
Göran Eklund [1185]
Lars Johansson [1242]
Martin Lindfors [64085]
Anders Tjernvik [80178]
Alert
Alert
Marianne Tjärnlund [58056]
Marianne Angbratt [87638]
Eva Hydén [58279]
Claes Lindberg [55490]
Håkan Lindberg [61732]
Ingemar Lindberg [56706]
12‑0
Halvlek 1: 12‑0
Halvlek 2: ‑
14,92
‑
5,08
6
Ewa W
Ewa W
Eva Wilander [87253]
Gun Karlsson [1201]
Ove Kindstrand [995]
Conny Lellky [88451]
Ljungsbro
Ljungsbro
Sture Mattsson [1503]
Olle Karlsson [33615]
Maud Kylinger [31298]
Arne Melin [85944]
Sture Lennartsson [11845]
26‑0
Halvlek 1: 26‑0
Halvlek 2: ‑
18,38
‑
1,62
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Dyra Englund
Dyra Englund
Carl Ragnarsson [2498]
Tobias Bern [66187]
Johnny Blid [21205]
Rasmus Kling [39972]
Martin Löfgren [2881]
Erik Wiberg [60427]
Carl Ragnarsson
4
4-0-0
99 - 18
5,500
67,64
2
Lirarna
Lirarna
Henrik Malmsten [78978]
Mikael Blomqvist [6340]
Klaus Claassen [80176]
Krister Ekudd [1186]
Staffan Hed [19816]
Lars-Erik Johansson [4770]
Hans Velin [1179]
Henrik Malmsten
4
3-1-0
100 - 26
3,846
62,91
3
Team Zang
Team Zang
Håkan Strääf [1161]
Olof Bergström [1200]
Magnus Ekman [6926]
Daniel Gustafsson [89269]
Mats Sjöberg [1198]
Jan-Erik Thomasson [1304]
Håkan Strääf
4
2-2-0
94 - 5
18,800
59,56
4
Vamos
Vamos
Anna Björling [50208]
Sune Björling [1444]
Göran Eklund [1185]
Lars Johansson [1242]
Martin Lindfors [64085]
Anders Tjernvik [80178]
Anna Björling
4
2-1-1
55 - 29
1,897
50,21
5
Blandat
Blandat
Lars Jacobson [1563]
Bengt Andersson [9212]
Åke Johansson [11889]
Håkan Lövsén [1564]
Örjan Randhede [6043]
Sören Thored [1551]
Carl-Eric Weiland [6600]
Lars Jacobson
4
1-2-1
62 - 41
1,512
45,64
6
Ewa W
Ewa W
Eva Wilander [87253]
Gun Karlsson [1201]
Ove Kindstrand [995]
Conny Lellky [88451]
Eva Wilander
4
1-2-1
41 - 49
0,837
36,50
7
SABRE
SABRE
Roger Johansson [67449]
Birgitta Hagman [68238]
Stig Hagman [47069]
Ann-Margret Olsson [26892]
Eva Söderqvist [56704]
Roger Johansson
4
1-2-1
34 - 84
0,405
34,64
8
Alert
Alert
Marianne Tjärnlund [58056]
Marianne Angbratt [87638]
Eva Hydén [58279]
Claes Lindberg [55490]
Håkan Lindberg [61732]
Ingemar Lindberg [56706]
Marianne Tjärnlund
4
0-3-1
11 - 31
0,355
31,33
9
Ljungsbro
Ljungsbro
Sture Mattsson [1503]
Olle Karlsson [33615]
Maud Kylinger [31298]
Arne Melin [85944]
Sture Lennartsson [11845]
Sture Mattsson
4
0-2-2
17 - 54
0,315
27,76
10
Mixarna
Mixarna
Lars Lövgren [50169]
Marie Cederkrok [40103]
Märta Eggerot [1561]
Håkan Ohlsson [14605]
Viveca Rappe [6842]
Rolf Öhman [4997]
Inger Öhman [79565]
Lars Lövgren
4
0-1-3
43 - 79
0,544
25,53
11
BUS+
BUS+
Jörgen Nilsson [66519]
Dan Jönsson [66520]
Lennart Emanuelsson [1318]
Ulf Niskanen [89277]
Lars Ring [67018]
Jörgen Nilsson
4
0-2-2
22 - 69
0,319
23,11
12
Budmax
Budmax
Siv Gustavsson [87227]
Anita Bergstedt [35005]
Jan Gunnarsson [40110]
Lennart Hammarlund [86024]
Roger Hilmersson [42107]
Per-Åke Lanemo [41450]
Siv Gustavsson
4
1-0-3
33 - 126
0,262
15,17