Serie 3A

Fyll i detta formulär vid flytt av matcher | Rapportera resultat från flyttad match

Speldagar: 4/10, 18/10, 8/11, 22/11, 6/12 | Resultat från IAF | Flyttade matcher

Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
7 Abeekee
Abeekee
Eva Sylvan [31662]
Ann Haqvinsson [37807]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Lars Högblom [28397]
Kristina Bergman [28393]
Britt Larsson [86952]
Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Börje Brag [19633]
Kjell Chronberg [41600]
Leif Landhquist [90741]
94‑33
Halvlek 1: 53‑17
Halvlek 2: 41‑16
19,14 ‑ 0,86
8 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Carl Heyman [37760]
Kristina Edeland [55609]
Margareta Edeland [46582]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Debut Mash
Debut Mash
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
Sölve Helin [49357]
Jan Erixon [35629]
Agneta Persson [52880]
Birgit Andersson [5116]
65‑36
Halvlek 1: 29‑23
Halvlek 2: 36‑13
15,69 ‑ 4,31
9 Vårt gäng
Vårt gäng
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Sara Wrige [55530]
Gerd Wrige [88026]
Debut Tribute
Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Christer Bernander [48540]
Marcus Bernander [48504]
Jonas Englund [47072]
Anita Lansvik [55679]
Agne Tern [83975]
46‑47
Halvlek 1: 22‑9
Halvlek 2: 24‑38
9,75 ‑ 10,25
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Gamlestadens vänner
Gamlestadens vänner
Thore Nilsson [10116]
Börje Brag [19633]
Kjell Chronberg [41600]
Leif Landhquist [90741]
Thore Nilsson 5 3-1-1 280 - 200 1,400 65,35
2 Abeekee
Abeekee
Eva Sylvan [31662]
Ann Haqvinsson [37807]
Birgitta Norsted [28403]
Elisabeth Granstedt [18826]
Lars Högblom [28397]
Kristina Bergman [28393]
Britt Larsson [86952]
Eva Sylvan 5 3-0-2 340 - 250 1,360 63,14
3 Koster
Koster
Bo Larsson [35666]
Monica Haara [47686]
Lars Haara [47685]
Carl Heyman [37760]
Kristina Edeland [55609]
Margareta Edeland [46582]
Anna-Stina Wennberg [35665]
Bo Larsson 5 2-2-1 291 - 246 1,183 57,78
4 Debut Mash
Debut Mash
Ulrik Orstadius [54634]
Ulf Keereweer [53168]
Sölve Helin [49357]
Jan Erixon [35629]
Agneta Persson [52880]
Birgit Andersson [5116]
Ulrik Orstadius 5 1-2-2 191 - 241 0,793 40,82
5 Debut Tribute
Debut Tribute
Stig Engelbrektsson [18389]
Christer Bernander [48540]
Marcus Bernander [48504]
Jonas Englund [47072]
Anita Lansvik [55679]
Agne Tern [83975]
Stig Engelbrektsson 5 1-2-2 208 - 291 0,715 38,83
6 Vårt gäng
Vårt gäng
Nils-Bertil Gustafsson [28265]
Kjell Andersson [47126]
Maria Danielsson [47125]
Sara Wrige [55530]
Gerd Wrige [88026]
Nils-Bertil Gustafsson 5 0-3-2 193 - 275 0,702 34,08