Klubblagserie

Vi spelar en klubblagserie i Hökagården där alla möter alla över 12 brickor/match.

Laget får innehålla spelare som är medlemmar (representations- eller klubbmedlemmar) i Laholms BK.

Varje match spelas om silverpoäng. Silverpoängen delas vid oavgjord match.

Pris: 50:- per spelare och speltillfälle (två matcher/tillfälle) inkl kaffe m bröd.

Spelet startar kl 18.45
Kom i tid!
IAF

Rond 5 2022-03-30
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
Lars-Göran Göransson [9617]
Gunni Andersson [11865]
VCC
VCC
Karl-Otto Waara [46227]
Bengt Alfredsson [10495]
Ingegärd Nordenberg [11872]
Kent Nordenberg [9631]
12‑58
Halvlek 1: 12‑21
Halvlek 2: 0‑37
0,56 ‑ 19,44
2 CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Anders Norin [8191]
Sabine Dellien [82259]
Peter Krug [14201]
Enid Blyton
Enid Blyton
Ulf Backman [82648]
Tommy Johansson [16141]
Maria Ohlsson [87599]
Jan Jönsson [8317]
Sabina Sahlin [84614]
41‑15
Halvlek 1: 17‑15
Halvlek 2: 24‑0
16,73 ‑ 3,27
3 Kenneth
Kenneth
Kenneth Johansson [11997]
Torvald Spiik [42814]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Leif Malvefors [24241]
Peter Ernmark [66827]
Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Greger Sundgren [28664]
Eva Lena Glimne [81091]
Maud Brink [82812]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
32‑28
Halvlek 1: 11‑18
Halvlek 2: 21‑10
11,38 ‑ 8,62
4 Travarna
Travarna
Roland Svensson [92781]
Jan Gustavsson [35158]
Ib Jensen [40257]
Jonas Larsson [9839]
Peter Kaspersson [4202]
Marie Ynner [38957]
Jan Wiström [4167]
Bjärelaget
Bjärelaget
Bert Gustavsson [12209]
Karin Nilsson [87406]
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
43‑1
Halvlek 1: 18‑1
Halvlek 2: 25‑0
19,02 ‑ 0,98
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kenneth
Kenneth
Kenneth Johansson [11997]
Torvald Spiik [42814]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Leif Malvefors [24241]
Peter Ernmark [66827]
Kenneth Johansson 5 3-2-0 186 - 112 1,661 70,87
2 CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Anders Norin [8191]
Sabine Dellien [82259]
Peter Krug [14201]
Christer Palmqvist 5 3-1-1 193 - 94 2,053 68,01
3 Travarna
Travarna
Roland Svensson [92781]
Jan Gustavsson [35158]
Ib Jensen [40257]
Jonas Larsson [9839]
Peter Kaspersson [4202]
Marie Ynner [38957]
Jan Wiström [4167]
Roland Svensson 5 3-0-2 188 - 110 1,709 61,25
4 Enid Blyton
Enid Blyton
Ulf Backman [82648]
Tommy Johansson [16141]
Maria Ohlsson [87599]
Jan Jönsson [8317]
Sabina Sahlin [84614]
Ulf Backman 5 2-2-1 129 - 109 1,183 55,84
5 VCC
VCC
Karl-Otto Waara [46227]
Bengt Alfredsson [10495]
Ingegärd Nordenberg [11872]
Kent Nordenberg [9631]
Karl-Otto Waara 5 2-2-1 162 - 134 1,209 54,01
6 Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Greger Sundgren [28664]
Eva Lena Glimne [81091]
Maud Brink [82812]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
Lennart Nordberg 5 1-2-2 97 - 175 0,554 36,78
7 Bjärelaget
Bjärelaget
Bert Gustavsson [12209]
Karin Nilsson [87406]
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
Bert Gustavsson 5 0-2-3 76 - 200 0,380 28,16
8 Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
Lars-Göran Göransson [9617]
Gunni Andersson [11865]
Gunilla Johansson 5 0-1-4 105 - 202 0,520 25,08