Klubblagserie

Vi spelar en klubblagserie i Hökagården där alla möter alla över 12 brickor/match.

Laget får innehålla spelare som är medlemmar (representations- eller klubbmedlemmar) i Laholms BK.

Varje match spelas om silverpoäng. Silverpoängen delas vid oavgjord match.

Pris: 50:- per spelare och speltillfälle (två matcher/tillfälle) inkl kaffe m bröd.

Spelet startar kl 18.45
Kom i tid!
IAF

Rond 4 2022-03-02
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Anders Norin [8191]
Sabine Dellien [82259]
Peter Krug [14201]
Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
Lars-Göran Göransson [9617]
Gunni Andersson [11865]
30‑17
Halvlek 1: 26‑1
Halvlek 2: 4‑16
13,97 ‑ 6,03
2 Kenneth
Kenneth
Kenneth Johansson [11997]
Torvald Spiik [42814]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Leif Malvefors [24241]
Peter Ernmark [66827]
VCC
VCC
Karl-Otto Waara [46227]
Bengt Alfredsson [10495]
Ingegärd Nordenberg [11872]
Kent Nordenberg [9631]
47‑24
Halvlek 1: 42‑10
Halvlek 2: 5‑14
16,18 ‑ 3,82
3 Bjärelaget
Bjärelaget
Bert Gustavsson [12209]
Karin Nilsson [87406]
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
Enid Blyton
Enid Blyton
Ulf Backman [82648]
Tommy Johansson [16141]
Maria Ohlsson [87599]
Jan Jönsson [8317]
Sabina Sahlin [84614]
7‑28
Halvlek 1: 2‑12
Halvlek 2: 5‑16
4,21 ‑ 15,79
4 Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Greger Sundgren [28664]
Eva Lena Glimne [81091]
Maud Brink [82812]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
Travarna
Travarna
Roland Svensson [92781]
Jan Gustavsson [35158]
Ib Jensen [40257]
Jonas Larsson [9839]
Peter Kaspersson [4202]
Marie Ynner [38957]
Jan Wiström [4167]
3‑69
Halvlek 1: 3‑25
Halvlek 2: 0‑44
0,00 ‑ 20,00
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kenneth
Kenneth
Kenneth Johansson [11997]
Torvald Spiik [42814]
Agneta Edbergh [12217]
Anders Olsson [4950]
Leif Malvefors [24241]
Peter Ernmark [66827]
Kenneth Johansson 4 3-1-0 154 - 84 1,833 59,49
2 Enid Blyton
Enid Blyton
Ulf Backman [82648]
Tommy Johansson [16141]
Maria Ohlsson [87599]
Jan Jönsson [8317]
Sabina Sahlin [84614]
Ulf Backman 4 2-2-0 114 - 68 1,676 52,57
3 CDOC
CDOC
Christer Palmqvist [92256]
Christer Hedborg [11610]
Anders Norin [8191]
Sabine Dellien [82259]
Peter Krug [14201]
Christer Palmqvist 4 2-1-1 152 - 79 1,924 51,28
4 Travarna
Travarna
Roland Svensson [92781]
Jan Gustavsson [35158]
Ib Jensen [40257]
Jonas Larsson [9839]
Peter Kaspersson [4202]
Marie Ynner [38957]
Jan Wiström [4167]
Roland Svensson 4 2-0-2 145 - 109 1,330 42,23
5 VCC
VCC
Karl-Otto Waara [46227]
Bengt Alfredsson [10495]
Ingegärd Nordenberg [11872]
Kent Nordenberg [9631]
Karl-Otto Waara 4 1-2-1 104 - 122 0,852 34,57
6 Hökarna
Hökarna
Lennart Nordberg [13321]
Greger Sundgren [28664]
Eva Lena Glimne [81091]
Maud Brink [82812]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
Lennart Nordberg 4 1-1-2 69 - 143 0,483 28,16
7 Bjärelaget
Bjärelaget
Bert Gustavsson [12209]
Karin Nilsson [87406]
Tom Sandquist [33275]
Monica Sandquist [33276]
Maria Andreasson [61184]
Dan Andersson [5432]
Bert Gustavsson 4 0-2-2 75 - 157 0,478 27,18
8 Lirarna
Lirarna
Gunilla Johansson [32115]
Göran Johansson [9624]
Lena Skoglund [8594]
Sten-Åke Skoglund [13380]
Thomas Knutsson [45577]
Anders Persson [46492]
Lars-Göran Göransson [9617]
Gunni Andersson [11865]
Gunilla Johansson 4 0-1-3 93 - 144 0,646 24,52