Jump to navigation
User menu
Logga in
Kontakt
SBF Search site
Fritextsökning
Medlemsnummer eller namn
Klubb eller distrikt
Sök
Svenska Bridgeförbundet
Malmö BK
Hem
Klubben
Nyheter
Tävling
Medlem
Bridgekurser
TÄVLING
Resultat
Kommande
Kalender
Lagspel
Spelprogram
Klubbmästare m.m.
Du är här
Malmö BK
MBK-ligan
Våren 2022
Lilla Serien våren 2022
Lilla Serien våren 2022
Info
Resultat
Rond
Lag
Skriv ut
Mästarpoäng
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Matchformulär
Rond och resultat
Rond 1
2022-05-23
Spelort: Malmö BK
Bord
Hemmalag
Bortalag
IMP
VP
1
Tjejligan
Tjejligan
Gun Bellander [3638]
Ildiko Lang [28328]
Eva Hagman [90661]
Mona Hallström [92066]
Kent Hermansson [94292]
Bengt Sannar [31102]
5ESS
5ESS
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Sven-Olle Ekstrand [60234]
37‑148
Halvlek 1: 21‑67
Halvlek 2: 16‑81
0,00
‑
20,00
2
Hoppet
Hoppet
Östen Svantesson [5765]
Klas Bellander [4541]
Jan Clementsson [55627]
Bonnie Clementsson [55628]
Jan Becklén [20525]
Britt-Marie Arvebratt [5575]
Kuno Wahlgren [10824]
LIBB
LIBB
Bertil Hansson [6750]
Inger Wendt-Olsson [17601]
Bengt Sahlström [53453]
Lone Stolt [82807]
Ulla Linse [27725]
Bengt Sannar [31102]
Anita Olofsson [91041]
126‑25
Halvlek 1: 79‑20
Halvlek 2: 47‑5
20,00
‑
0,00
3
Pasodoble LS
Pasodoble LS
Gunilla Wallin [48390]
Olle Persson [23285]
Susanne Levin [53421]
Lars Becklén [80419]
Göran Nilsson [23136]
Kent Hermansson [94292]
Kicki Orre [27718]
STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Ulf Hegethorn [4462]
Per Henriks [11230]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Johnny Pettersson [11666]
Johan Dieden [10388]
18‑38
Halvlek 1: 18‑38
Halvlek 2: 0‑0
6,01
‑
13,99
4
Skånemix
Skånemix
Thomas Ehrstedt [4074]
Anders Freij [5548]
Dan Nilsson [5967]
Nils Söderberg [12409]
Lennart Ek [39185]
Johan Noberius [655]
Squeeze
Squeeze
Annette Wald Gärdenfors [55160]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Kent Hermansson [94292]
Christina Leander [30482]
113‑56
Halvlek 1: 54‑34
Halvlek 2: 59‑22
18,45
‑
1,55
5
Ellstorps Nattklubb
Ellstorps Nattklubb
Lotta Lundberg [43210]
Perry Sjöberg [5775]
Jan Gutenwik [6302]
Martin Gårdrup [36202]
Johan Andersson [40197]
Sigrid Svensson [64393]
Magnus Wegestål [91149]
John Svensson [57265]
Göran Grönvall [3066]
Mats Holm [4537]
Jonas Tjärnemo [65741]
Maia
Maia
Anders Bark [54788]
Mats Adolfsson [4759]
Ingemar Mårtensson [38627]
Anders Bruze [85484]
Lars-Åke Hansson [53082]
Björn Granath [55452]
Bengt Sannar [31102]
Ann Berning [58791]
Gunnel Hansson [64737]
96‑62
Halvlek 1: 47‑50
Halvlek 2: 49‑12
16,04
‑
3,96
Plac
Lag
Kapten
#
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Hoppet
Hoppet
Östen Svantesson [5765]
Klas Bellander [4541]
Jan Clementsson [55627]
Bonnie Clementsson [55628]
Jan Becklén [20525]
Britt-Marie Arvebratt [5575]
Kuno Wahlgren [10824]
Östen Svantesson
1
1-0-0
126 - 25
5,040
20,00
2
5ESS
5ESS
Jan Eriksson [27765]
Tomas Lindqvist [11362]
Johnny Pettersson [11666]
Björn Edvardsson [15757]
Hans-Olof Holmqvist [15960]
Sven-Olle Ekstrand [60234]
Jan Eriksson
1
1-0-0
148 - 37
4,000
20,00
3
Skånemix
Skånemix
Thomas Ehrstedt [4074]
Anders Freij [5548]
Dan Nilsson [5967]
Nils Söderberg [12409]
Lennart Ek [39185]
Johan Noberius [655]
Thomas Ehrstedt
1
1-0-0
113 - 56
2,018
18,45
4
Ellstorps Nattklubb
Ellstorps Nattklubb
Lotta Lundberg [43210]
Perry Sjöberg [5775]
Jan Gutenwik [6302]
Martin Gårdrup [36202]
Johan Andersson [40197]
Sigrid Svensson [64393]
Magnus Wegestål [91149]
John Svensson [57265]
Göran Grönvall [3066]
Mats Holm [4537]
Jonas Tjärnemo [65741]
Lotta Lundberg
1
1-0-0
96 - 62
1,548
16,04
5
STG
STG
Hans-Olof Hallén [9896]
Ulf Hegethorn [4462]
Per Henriks [11230]
Lars-Göran Niklasson [11361]
Johnny Pettersson [11666]
Johan Dieden [10388]
Hans-Olof Hallén
1
1-0-0
38 - 18
2,111
13,99
6
Pasodoble LS
Pasodoble LS
Gunilla Wallin [48390]
Olle Persson [23285]
Susanne Levin [53421]
Lars Becklén [80419]
Göran Nilsson [23136]
Kent Hermansson [94292]
Kicki Orre [27718]
Gunilla Wallin
1
0-0-1
18 - 38
0,474
6,01
7
Maia
Maia
Anders Bark [54788]
Mats Adolfsson [4759]
Ingemar Mårtensson [38627]
Anders Bruze [85484]
Lars-Åke Hansson [53082]
Björn Granath [55452]
Bengt Sannar [31102]
Ann Berning [58791]
Gunnel Hansson [64737]
Anders Bark
1
0-0-1
62 - 96
0,646
3,96
8
Squeeze
Squeeze
Annette Wald Gärdenfors [55160]
Birgitta Ternblad [1981]
Sten Ternblad [9539]
Kjell Åke Nilsson [14638]
Kent Hermansson [94292]
Christina Leander [30482]
Annette Wald Gärdenfors
1
0-0-1
56 - 113
0,496
1,55
9
Tjejligan
Tjejligan
Gun Bellander [3638]
Ildiko Lang [28328]
Eva Hagman [90661]
Mona Hallström [92066]
Kent Hermansson [94292]
Bengt Sannar [31102]
Gun Bellander
1
0-0-1
37 - 148
0,250
0,00
10
LIBB
LIBB
Bertil Hansson [6750]
Inger Wendt-Olsson [17601]
Bengt Sahlström [53453]
Lone Stolt [82807]
Ulla Linse [27725]
Bengt Sannar [31102]
Anita Olofsson [91041]
Bertil Hansson
1
0-0-1
25 - 126
0,198
0,00