Division 1

Spelordning division 1. De angivna datum är de föreslagna fasta speldagarna och sista tillåtna speldag i respektive rond.

Rond 5 O 9/2, senast 28/2
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 10 Frirond, vakant
10 Frirond, vakant
Fredrik Jarlvik [4451]
03 Lady LUCK
03 Lady LUCK
Jan Gutenwik [6302]
Perry Sjöberg [5775]
Peter Olofsson [5771]
Björn Ohlsson [5648]
Stefan Jönsson [13697]
Mats Öman [9609]
Christina Gutenwik [6301]
Hans Olsson [13278]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
0,00 ‑ 12,00
2 02 Lunds BK Maraton
02 Lunds BK Maraton
Lennart Tenland [60138]
Mikael Palade [5773]
Björn Fallenius [4470]
Linus Dahlström [44253]
Mats Berggren [5549]
Göran Lindberg [4339]
David Probert [3990]
04 Malmö BK Roy Orbison
04 Malmö BK Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Johan Bennet [93]
Thomas Andersson [15537]
Simon Ekenberg [41685]
43‑58
Halvlek 1: 31‑44
Halvlek 2: 12‑14
6,87 ‑ 13,13
3 01 LUCK Pierre
01 LUCK Pierre
Pierre Carbonnier [5538]
Eva-Lotta Reiner [5707]
Tommy Jeppsson [6314]
Cecilia Ehrstedt [4073]
Nicolae Östner [4465]
Mats Mårtensson [37097]
05 Höörs BK
05 Höörs BK
Bert Jehpsson [5541]
Johan Noberius [655]
Fredrik Wickström [4496]
Nils Söderberg [12409]
Dan Nilsson [5967]
Jan Clementsson [55627]
42‑113
Halvlek 1: 33‑50
Halvlek 2: 9‑63
0,50 ‑ 19,50
4 09 Lunds BK YNWA
09 Lunds BK YNWA
Bengt Nilsson [10267]
Johan Erlandsson [17710]
Pekka Idman [20528]
Gunnar Christoffersson [4526]
Sven-Anders Eskilsson [14182]
06 Hässleholms BK 1
06 Hässleholms BK 1
Jan Nilsson [4501]
Ulf Bogren [486]
Viktor Andréasson [89902]
Christian Leo [577]
Kenneth Österberg [4700]
Torben Stedtkar [68946]
70‑72
Halvlek 1: 26‑53
Halvlek 2: 44‑19
9,53 ‑ 10,47
5 08 LUCK ESSEN
08 LUCK ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Anders Freij [5548]
Björn Svensson [5555]
07 BK Tre Sang Landskrona
07 BK Tre Sang Landskrona
Jörgen Andersson [22136]
Martin Johnsson [13345]
Johan Franzén [686]
Sven Fagrell [16706]
Ronny Blomdahl [4768]
Bonnie Clementsson [55628]
59‑68
Halvlek 1: 59‑68
Halvlek 2: 0‑0
8,02 ‑ 11,98
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 03 Lady LUCK
03 Lady LUCK
Jan Gutenwik [6302]
Perry Sjöberg [5775]
Peter Olofsson [5771]
Björn Ohlsson [5648]
Stefan Jönsson [13697]
Mats Öman [9609]
Christina Gutenwik [6301]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik 5 3-2-0 326 - 185 1,762 71,47
2 04 Malmö BK Roy Orbison
04 Malmö BK Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Johan Bennet [93]
Thomas Andersson [15537]
Simon Ekenberg [41685]
Lars Durlow 5 4-0-1 342 - 205 1,668 69,73
3 05 Höörs BK
05 Höörs BK
Bert Jehpsson [5541]
Johan Noberius [655]
Fredrik Wickström [4496]
Nils Söderberg [12409]
Dan Nilsson [5967]
Jan Clementsson [55627]
Bert Jehpsson 5 2-2-1 368 - 262 1,405 64,34
4 02 Lunds BK Maraton
02 Lunds BK Maraton
Lennart Tenland [60138]
Mikael Palade [5773]
Björn Fallenius [4470]
Linus Dahlström [44253]
Mats Berggren [5549]
Göran Lindberg [4339]
David Probert [3990]
Lennart Tenland 5 1-3-1 257 - 212 1,212 57,56
5 08 LUCK ESSEN
08 LUCK ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Anders Freij [5548]
Björn Svensson [5555]
Staffan Essén 5 2-2-1 318 - 313 1,016 51,21
6 07 BK Tre Sang Landskrona
07 BK Tre Sang Landskrona
Jörgen Andersson [22136]
Martin Johnsson [13345]
Johan Franzén [686]
Sven Fagrell [16706]
Ronny Blomdahl [4768]
Bonnie Clementsson [55628]
Jörgen Andersson 5 1-2-2 225 - 227 0,991 51,04
7 06 Hässleholms BK 1
06 Hässleholms BK 1
Jan Nilsson [4501]
Ulf Bogren [486]
Viktor Andréasson [89902]
Christian Leo [577]
Kenneth Österberg [4700]
Torben Stedtkar [68946]
Jan Nilsson 5 1-3-1 232 - 238 0,975 50,64
8 09 Lunds BK YNWA
09 Lunds BK YNWA
Bengt Nilsson [10267]
Johan Erlandsson [17710]
Pekka Idman [20528]
Gunnar Christoffersson [4526]
Sven-Anders Eskilsson [14182]
Bengt Nilsson 5 0-2-3 273 - 405 0,674 30,18
9 01 LUCK Pierre
01 LUCK Pierre
Pierre Carbonnier [5538]
Eva-Lotta Reiner [5707]
Tommy Jeppsson [6314]
Cecilia Ehrstedt [4073]
Nicolae Östner [4465]
Mats Mårtensson [37097]
Pierre Carbonnier 5 0-1-4 127 - 421 0,302 13,83
10 10 Frirond, vakant
10 Frirond, vakant
Fredrik Jarlvik [4451]
Fredrik Jarlvik 5 0-0-5 0 - 0 0,00