Division 1

Spelordning division 1. De angivna datum är de föreslagna fasta speldagarna och sista tillåtna speldag i respektive rond.

Rond 2 M 13/12, senast 15/1
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 06 Hässleholms BK 1
06 Hässleholms BK 1
Jan Nilsson [4501]
Ulf Bogren [486]
Viktor Andréasson [89902]
Christian Leo [577]
Kenneth Österberg [4700]
Torben Stedtkar [68946]
10 Frirond, vakant
10 Frirond, vakant
Fredrik Jarlvik [4451]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
12,00 ‑ 0,00
2 05 Höörs BK
05 Höörs BK
Bert Jehpsson [5541]
Johan Noberius [655]
Fredrik Wickström [4496]
Nils Söderberg [12409]
Dan Nilsson [5967]
Jan Clementsson [55627]
07 BK Tre Sang Landskrona
07 BK Tre Sang Landskrona
Jörgen Andersson [22136]
Martin Johnsson [13345]
Johan Franzén [686]
Sven Fagrell [16706]
Ronny Blomdahl [4768]
Bonnie Clementsson [55628]
44‑84
Halvlek 1: 21‑37
Halvlek 2: 23‑47
3,23 ‑ 16,77
3 04 Malmö BK Roy Orbison
04 Malmö BK Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Johan Bennet [93]
Thomas Andersson [15537]
Simon Ekenberg [41685]
08 LUCK ESSEN
08 LUCK ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Anders Freij [5548]
Björn Svensson [5555]
33‑71
Halvlek 1: 22‑31
Halvlek 2: 11‑40
3,47 ‑ 16,53
4 03 Lady LUCK
03 Lady LUCK
Jan Gutenwik [6302]
Perry Sjöberg [5775]
Peter Olofsson [5771]
Björn Ohlsson [5648]
Stefan Jönsson [13697]
Mats Öman [9609]
Christina Gutenwik [6301]
Hans Olsson [13278]
09 Lunds BK YNWA
09 Lunds BK YNWA
Bengt Nilsson [10267]
Johan Erlandsson [17710]
Pekka Idman [20528]
Gunnar Christoffersson [4526]
Sven-Anders Eskilsson [14182]
76‑57
Halvlek 1: 55‑12
Halvlek 2: 21‑45
13,82 ‑ 6,18
5 02 Lunds BK Maraton
02 Lunds BK Maraton
Lennart Tenland [60138]
Mikael Palade [5773]
Björn Fallenius [4470]
Linus Dahlström [44253]
Mats Berggren [5549]
Göran Lindberg [4339]
David Probert [3990]
01 LUCK Pierre
01 LUCK Pierre
Pierre Carbonnier [5538]
Eva-Lotta Reiner [5707]
Tommy Jeppsson [6314]
Cecilia Ehrstedt [4073]
Nicolae Östner [4465]
Mats Mårtensson [37097]
90‑30
Halvlek 1: 57‑3
Halvlek 2: 33‑27
18,69 ‑ 1,31
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 03 Lady LUCK
03 Lady LUCK
Jan Gutenwik [6302]
Perry Sjöberg [5775]
Peter Olofsson [5771]
Björn Ohlsson [5648]
Stefan Jönsson [13697]
Mats Öman [9609]
Christina Gutenwik [6301]
Hans Olsson [13278]
Jan Gutenwik 2 2-0-0 172 - 107 1,607 31,24
2 02 Lunds BK Maraton
02 Lunds BK Maraton
Lennart Tenland [60138]
Mikael Palade [5773]
Björn Fallenius [4470]
Linus Dahlström [44253]
Mats Berggren [5549]
Göran Lindberg [4339]
David Probert [3990]
Lennart Tenland 2 1-1-0 160 - 108 1,481 26,92
3 07 BK Tre Sang Landskrona
07 BK Tre Sang Landskrona
Jörgen Andersson [22136]
Martin Johnsson [13345]
Johan Franzén [686]
Sven Fagrell [16706]
Ronny Blomdahl [4768]
Bonnie Clementsson [55628]
Jörgen Andersson 2 1-0-1 107 - 92 1,163 21,99
4 06 Hässleholms BK 1
06 Hässleholms BK 1
Jan Nilsson [4501]
Ulf Bogren [486]
Viktor Andréasson [89902]
Christian Leo [577]
Kenneth Österberg [4700]
Torben Stedtkar [68946]
Jan Nilsson 2 0-2-0 38 - 47 0,809 20,02
5 08 LUCK ESSEN
08 LUCK ESSEN
Staffan Essén [5529]
Håkan Litsegård [5536]
Anders Freij [5548]
Björn Svensson [5555]
Staffan Essén 2 1-0-1 121 - 129 0,938 19,11
6 04 Malmö BK Roy Orbison
04 Malmö BK Roy Orbison
Lars Durlow [6337]
Ronny Bengtzon [1107]
Johan Bennet [93]
Thomas Andersson [15537]
Simon Ekenberg [41685]
Lars Durlow 2 1-0-1 81 - 94 0,862 18,25
7 09 Lunds BK YNWA
09 Lunds BK YNWA
Bengt Nilsson [10267]
Johan Erlandsson [17710]
Pekka Idman [20528]
Gunnar Christoffersson [4526]
Sven-Anders Eskilsson [14182]
Bengt Nilsson 2 0-1-1 135 - 146 0,925 17,95
8 05 Höörs BK
05 Höörs BK
Bert Jehpsson [5541]
Johan Noberius [655]
Fredrik Wickström [4496]
Nils Söderberg [12409]
Dan Nilsson [5967]
Jan Clementsson [55627]
Bert Jehpsson 2 0-1-1 91 - 122 0,746 15,21
9 01 LUCK Pierre
01 LUCK Pierre
Pierre Carbonnier [5538]
Eva-Lotta Reiner [5707]
Tommy Jeppsson [6314]
Cecilia Ehrstedt [4073]
Nicolae Östner [4465]
Mats Mårtensson [37097]
Pierre Carbonnier 2 0-1-1 30 - 90 0,333 13,31
10 10 Frirond, vakant
10 Frirond, vakant
Fredrik Jarlvik [4451]
Fredrik Jarlvik 2 0-0-2 0 - 0 0,00